Nowa inicjatywa ojców Karmelitów na Białorusi

2016-08-16 00:00:00
Nowa inicjatywa ojców Karmelitów na Białorusi
Instytut Ks. Piotra Skargi pragnie serdecznie zaprosić do zapoznania się z inicjatywą Ojców Karmelitów Bosych, mającą na celu intensyfikację działań ewangelizacyjnych na terenie Białorusi. Dzięki wparciu darczyńców na Białorusi może wkrótce powstać nowy kościół.


"Jesteśmy na etapie realizacji projektów budowlanych. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to chcielibyśmy do końca tego roku wylać fundamenty. Są to jednak rzeczy od nas niezależne. Dokumenty są oddane do projektantów i pozostaje nam się modlić, by procedury zakończyły się sprawnie" – podkreśla w rozmowie z PCh24.pl o. Piotr Frosztęga, OCD.



Plac na którym ma powstać inwestycja został poświęcony w 2011 roku. Od tego czasu powstała kaplica, która obecnie służy wiernym. Teraz plany obejmują budowę kościoła i klasztoru. Rozpoczęcie tak dużej inwestycji, to spora odpowiedzialność, dlatego Ojcowie Karmelici dotąd gromadzili środki na budowę.

 

"Potrzeby są wciąż bardzo duże, tym bardziej, że budowa na Białorusi, zwłaszcza w Mińsku, jest o wiele droższa niż w Polsce. To wynika z cen materiałów budowlanych. Niestety, „życie”, to jest produkty spożywcze, chemia jest na Białorusi o wiele droższa niż w Polsce, mimo że zarobki są niższe. Dlatego będziemy ogromnie wdzięczni za każdą pomoc" – dodał o. Piotr Frosztęga. To może być zarówno modlitewne jak i finansowe wsparcie.

 

Zachęcamy do udzielenia wsparcia dla tej inicjatywy. Więcej o tej akcji mogą przeczytać Państwo na portalu PCh24.pl.

Poniżej zamieszczamy link do artykułu.

 http://www.pch24.pl/kosciol-i-karmel-na-bialorusi-sie-odradza--mozesz-pomoc,44681,i.html

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!