Nowy numer ”Przymierza z Maryją”

2016-02-05 00:00:00
Nowy numer ”Przymierza z Maryją”

 

Do rąk czytelników dociera właśnie najnowszy 86. numer dwumiesięcznika „Przymierze z Maryją”. Jako, że na 2016 r. przypada 1050. rocznica Chrztu Polski, dlatego właśnie to ważne wydarzenie stało się głównym tematem styczniowo-lutowej edycji pisma przygotowywanego przez zespół redakcyjny Bogusława Bajora.

 

1050. rocznica Chrztu Polski jest dobrą okazją, by zastanowić się chwilę nad własnym Chrztem. Czym on jest? Przede wszystkim pierwszym sakramentem, od którego – można rzec – wszystko się zaczyna. Chrzest gładzi grzech pierworodny i daje nam życie nadprzyrodzone. Ponadto włącza człowieka do Mistycznego Ciała Chrystusa, czyli do Kościoła. Byliśmy poganami, a stajemy się chrześcijanami – Pisze we wstępie B. Bajor.

 

Najnowszy numer to także porady dla małżonków. Nie przynoś problemów z pracy do domu – to tytuł artykułu poruszającego niezwykle aktualną kwestię uzależnienia od pracy zawodowej i kosztów jakie przez to może ponieść rodzina.

 

„Przymierze z Maryją” to także szereg tekstów opisujących wydarzenia historyczne, nasze tradycje i obyczaje. Nie zabrakło także indywidualnych świadectw. Pani Anna Kundzicz dzieli się z czytelnikami swoimi doświadczeniami opisując własną drogę do Apostolatu Fatimy.

 

To tylko kilka z wielu interesujących artykułów, które znajdują się w najnowszym numerze pisma.


Aby zostać korespondentem i otrzymywać „Przymierze z Maryją” do swojego domu wystarczy wejść na stronę - zostań czytelnikiem
 
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!