1. numer Przymierza z Maryją

październik, listopad 2001
Drodzy Przyjaciele,

Z radością oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer biuletynu kampanii „Przymierze z Maryją".

Mamy nadzieję, że poprzez jego lekturę - zapoznawanie się z wiadomościami i listami od uczestników kampanii oraz różnymi, specjalnie wybranymi tekstami, zapewnimy czytelnikom i nam samym odpowiednią formację, świadomość moralną i religijną.

Tematem głównym pierwszego wydania postanowiliśmy uczynić Różaniec Święty, który jest naszą tarczą i potężną bronią w tych trudnych, również dla polskich katolików, czasach. To szczególne nabożeństwo do Maryi, jakim jest Różaniec, jest tak potężne, że zaleca go wielu Papieży i świętych Kościoła katolickiego. Z pewnością rozpowszechnianie Różańca Świętego w Polsce będzie gwarancją na uzyskanie od Boga łask niezbędnych dla naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Lepsze poznanie owoców tego świętego nabożeństwa jest niezbędne do wzrostu zaufania do Boga i Jego Przenajświętszej Matki.

Biuletyn posiada dział „Strony Maryjne", których głównym celem jest budowanie naszej ufności do Boga. Dlatego też dział omawia przede wszystkim doskonały wzór tego zaufania, jakim jest Matka Boża. Należy pamiętać, że cnota ufności, której pełna była Maryja, jest tak miła Bogu, że dzięki niej możemy otrzymać wszystko, o co prosimy Go z nieustanną, dziecięcą ufnością.

Działy „Święte wzory", „Lektura Duchowa" oraz „Rodzina" zawierają przykłady i rady niezbędne do wzmocnienia w jeszcze większym stopniu religijności rodzin polskich i mają przyczynić się do poprawy formacji naszych dzieci.

Warto zwrócić uwagę również na dział „Fatima", który opisuje ukazanie się Anioła Portugalii trzem pastuszkom, a także heroiczne cnoty Hiacynty, która niedawno została beatyfikowana w Fatimie. Dział zawiera wiadomości ze świata, które pokazują wyraźnie, dlaczego w dzisiejszych dniach zawierzenie się Maryi i nabożeństwo do Niej są tak istotne.

Życzę Wam wszystkim, Drodzy Czytelnicy, aby lektura naszego pisma przyczyniła się do jeszcze większej gorliwości w odmawianiu Różańca Świętego. Jeżeli tak będzie, uznamy trud naszej akcji za należycie wynagrodzony. Życzę wszystkim owocnej lektury.

P.S. Prosimy o rozpowszechnianie "Przymierza z Maryją" pośród krewnych i znajomych. Naszym celem jest dotarcie do jak największej liczby rodzin katolickich w naszym kraju. Dlatego wszelka pomoc w rozpowszechnianiu naszego pisma będzie mile widziana. Bóg zapłać.

 

Szczerze oddany w Jezusie i Maryi.

Sławomir Skiba

redaktor naczelny
Kliknij w baner, aby przejść na stronę pisma „Przymierze z Maryją”.

Jeśli chcesz otrzymać najnowszy numer „Przymierza z Maryją”, wystarczy że podasz nam tutaj swoje dane adresowe. Dzięki temu będziemy mogli wysłać do Ciebie „Przymierze” pocztą tradycyjną. 

 

Zapraszamy także na stronę PrzymierzezMaryja.pl, na której znajdziesz teksty z najnowszego oraz wszystkich archiwalnych numerów pisma.

 

Poniżej prezentujemy spis treści aktualnego „Przymierza z Maryją”:

Spis treści:
UWAGA!
Przymierze z Maryją
WYSYŁAMY
BEZPŁATNIE!