15. numer Przymierza z Maryją

marzec, kwiecień 2004

Drodzy Przyjaciele,

Dobiega końca okres Wielkiego Postu, w którym rozpamiętujemy Mękę Naszego Pana Jezusa Chrystusa i zagłębiamy się w najświętsze tajemnice wiary katolickiej. Przed nami jeszcze błogosławiony czas Wielkiego Tygodnia, a w jego trakcie Triduum Paschalne z Mszą Świętą w Wielki Czwartek jako upamiętnieniem ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Będziemy rozważać i adorować Pana Jezusa pojmanego, opuszczonego i przebywającego w ciemnicy. W Wielki Piątek wraz z kapłanem padniemy na twarz przed bolesną Męką Naszego Pana i adorować będziemy Krzyż Święty - narzędzie naszego zbawienia. W Wigilię Paschalną - Wielką Sobotę, w liturgii światła oczekiwać będziemy na radosne Alleluja i zapowiedź Zmartwychwstania w śpiewanym przez kapłana Exultet.


Już teraz serca nasze, oczyszczone w sakramencie pokuty, oczekują tej szczególnej chwili, gdy podczas procesji rezurekcyjnej w Niedzielę Wielkanocną wyśpiewają Bogu: Zwycięzca śmierci, piekła i szatana, wychodzi z grobu dnia trzeciego z rana...


Przymierze z Maryją
w tych dniach Wielkiego Tygodnia może stać się pomocą w uświadomieniu sobie, za jak wielką cenę zostaliśmy odkupieni przez naszego Zbawiciela. Dlatego w temacie głównym adorujemy wizerunek Ukrzyżowanego Pana Jezusa i rozważamy Jego rany, ból, udręki ciała i ducha, osamotnienie i śmierć na krzyżu. Spójrzmy na Ukrzyżowanego Zbawiciela z jeszcze większą miłością i pragnieniem służby dla Niego.


W Lekturze Duchowej
rozważmy ze św. Alfonsem Marią de Liguori boleść Najświętszej Maryi Panny podążającej na szczyt Kalwarii ze swoim Synem. Pomyślmy, czy jest boleść większa nad boleść tej Matki, która cierpi wraz z Synem odrzuconym przez swój lud? Oto Matka zmuszona patrzeć na śmierć niewinnego Syna...


Korzystając z ostatnich dni Wielkiego Postu zastanówmy się nad znaczeniem uczynków i modlitw pokutnych. Pomoże nam w tym z pewnością tekst ks. Tomasza Dawidowskiego w dziale Słowo Kapłana.


Amerykanka - Michelle Taylor pisze w dziale Rodzina o tym, jak być katolicką damą dzisiaj, kim jest kobieta w społeczeństwie i jak bardzo jej moralność oraz skromność wpływają na morale całego społeczeństwa.

 

Na zbliżające się radosne Święta Zmartwychwstania Pańskiego w imieniu całej redakcji Przymierza z Maryją przyjmijcie Drodzy Przyjaciele najlepsze życzenia błogosławieństwa Zmartwychwstałego Pana i opieki Jego Przenajświętszej Matki. Niech Ten, który pokonał śmierć, piekło i szatana, obdarzy Was swoim pokojem i pomoże pokonać wszystkie słabości. Niech nadzieja naszego zmartwychwstania pozwoli udźwignąć wszystkie krzyże naszej ziemskiej pielgrzymki, bo Zmartwychwstał Pan - Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

 

W Jezusie i Maryi

Sławomir Skiba,
redaktor naczelny
Kliknij w baner, aby przejść na stronę pisma „Przymierze z Maryją”.

Jeśli chcesz otrzymać najnowszy numer „Przymierza z Maryją”, wystarczy że podasz nam tutaj swoje dane adresowe. Dzięki temu będziemy mogli wysłać do Ciebie „Przymierze” pocztą tradycyjną. 

 

Zapraszamy także na stronę PrzymierzezMaryja.pl, na której znajdziesz teksty z najnowszego oraz wszystkich archiwalnych numerów pisma.

 

Poniżej prezentujemy spis treści aktualnego „Przymierza z Maryją”:

Spis treści:
UWAGA!
Przymierze z Maryją
WYSYŁAMY
BEZPŁATNIE!