2. numer Przymierza z Maryją

grudzień 2001, styczeń 2002
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim naszym Czytelnikom składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask płynących z Betlejemskiej Stajenki od Nowonarodzonego Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Niech to Światło prawdziwego Majestatu i doskonałej Pokory w osobie Dzieciątka Jezus rozświetla zawsze Wasze życie. Wszystkim Wam i Waszym Rodzinom życzymy świętych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia i opieki Niepokalanej w nadchodzącym Nowym Roku oraz całym życiu.

Drodzy Przyjaciele,

Wobec groźnych wydarzeń międzynarodowych i pogarszającej się sytuacji ekonomicznej w naszym kraju nie ma nic odpowiedniejszego od umocnienia i kształtowania świadomości moralnej oraz wzmacnia swojej wiary.

W tym celu, jak i dla odpowiedzenia na wezwania Matki Bożej, dalej chcemy przyczyniać się, za pośrednictwem niniejszego biuletynu, do rozpowszechniania Orędzia Fatimskiego w Polsce.

Cieszymy się, że dzięki opiece Matki Bożej i wsparciu czytelników możliwe stało się opublikowanie drugiego numeru biuletynu „Przymierze z Maryją".
Drodzy Przyjaciele,

Zbliżamy się już do najważniejszego wydarzenia w historii chrześcijaństwa, do Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego jako główny materiał publikujemy rozważania pod tytułem„Dzieciątko Jezus - Majestat i Współczucie". Materiał ten, jak sądzimy, może stać się podstawą dla rozważań i zrozumienia przez nas oczami wiary narodzin naszego Boskiego Zbawiciela.

Ufamy, że ten ważny temat umożliwi czytelnikowi głęboką refleksję nad wspaniałością narodzin Chrystusa Pana, poprzez którą będzie mógł jasno dostrzec niezmierny majestat i doskonałą pokorę Dzieciątka Jezus.

W dziale „Lektura Duchowa" Czytelnik znajdzie także przepiękny tekst św. Bernardyna ze Sieny o królewskiej i robotniczej kondycji Naszego Pana Jezusa Chrystusa.

W kształtowaniu autentycznej świadomości moralnej i religijnej może pomóc lektura działów „Rodzina" i „Strony Maryjne". Gorąco polecam lekturę działu "Święte wzory", który w tym numerze dotyczy żywotu świętego Ludwika Gonzagi, patrona i obrońcy młodzieży. W tym wydaniu przedstawiamy również ciąg dalszy opowiadania o drugim ukazaniu się Anioła trzem pastuszkom z Fatimy, któremu warto poświęcić trochę czasu

Mam nadzieję, że drugi numer naszego pisma przyczyni się do wzmocnienia w jeszcze większym stopniu zaufania do Dzieciątka Jezus i Jego Przenajświętszej Matki, aby napełniali Oni nasze ogniska domowe i rodzinne obfitymi łaskami i błogosławieństwami w czasie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz całego Nowego Roku 2002.

 

Szczerze oddany w Jezusie i Maryi.

Sławomir Skiba

redaktor naczelny
Kliknij w baner, aby przejść na stronę pisma „Przymierze z Maryją”.

Jeśli chcesz otrzymać najnowszy numer „Przymierza z Maryją”, wystarczy że podasz nam tutaj swoje dane adresowe. Dzięki temu będziemy mogli wysłać do Ciebie „Przymierze” pocztą tradycyjną. 

 

Zapraszamy także na stronę PrzymierzezMaryja.pl, na której znajdziesz teksty z najnowszego oraz wszystkich archiwalnych numerów pisma.

 

Poniżej prezentujemy spis treści aktualnego „Przymierza z Maryją”:

Spis treści:
UWAGA!
Przymierze z Maryją
WYSYŁAMY
BEZPŁATNIE!