3. numer Przymierza z Maryją

luty, marzec 2002 2002
Czas Wielkiego Postu, a po nim radosnych Świąt Wielkanocnych, winien w nas obudzić wiarę i siłę do walki ze złem. Z okazji nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim naszym czytelnikom składamy najserdeczniejsze życzenia wielu Łask Bożych, głębokiej wiary i nadziei w ostateczny triumf Królestwa Pana Naszego Jezusa Chrystusa, który pokonał śmierć, piekło i szatana. Niech każdego dnia towarzyszy nam zawołanie św. Michała Archanioła „Któż jak Bóg!".

Drodzy Przyjaciele,

Przeżywamy kolejny okres w roku liturgicznym. Tym razem pragniemy wspólnie z Wami zagłębić się w najświętsze tajemnice naszej wiary, w tajemnice Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa.

Dziękujemy za wszystkie listy z wyrazami zachęty, które nadeszły do naszej redakcji. Jesteśmy wdzięczni za każdy przejaw życzliwości, który pokazuje, że nasze cele zostają osiągnięte. Naszym zamiarem jest przypominanie w jak największej ilości polskich domów o zdrowej doktrynie katolickiej oraz pokazywanie jak winniśmy ją realizować na przykładzie życia Świętych Kościoła.

Cele dotychczas osiągnięte zachęcają nas do dalszego kontynuowania i poszerzania naszej pracy. Dziękujemy także za konstruktywną krytykę i sugestie poprawy. W ten sposób możemy ustanowić trwałą więź pomiędzy nami i naszymi czytelnikami, co jest dla nas szczególnie cenne.

Jak już wspomniałem, obecny, trzeci już numer „Przymierza z Maryją" - przygotowany na czas Wielkiego Postu - przypomina tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Naszego Pana Jezusa Chrystusa. W tym czasie pokuty Święty Kościół Katolicki wzywa nas do skupienia i głębokiego żalu za nasze grzechy. Chcemy więc przypomnieć o potrzebie skruchy, pokuty i żalu za grzechy, rozważając najświętsze tajemnice naszej wiary.

To kolejna okazja, dana nam przez Miłosiernego Zbawiciela, do udzielenia odpowiedzi na wezwania Maryi kierowane z Fatimy i naprawienia licznych grzechów popełnionych w naszej Ojczyźnie przeciwko Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Patrząc na to, co się dzieje, o czym piszemy na stronach „Dlaczego Matka Boża płacze?", przypominanie tej potrzeby jest stale aktualne.

W tym wydaniu, poszerzonym o osiem stron, bogatszym o nowe działy, które na stałe już pozostaną, znajdziemy jak zwykle „Strony Maryjne", relację z trzeciego ukazania się Anioła Portugalii trzem pastuszkom, działy „Rodzina", „Lektura Duchowa" i „Święte wzory" gdzie tym razem opisujemy życie świętego Cyryla Jerozolimskiego, który bronił autentycznej doktryny katolickiej w obliczu ataków i prześladowań heretyków swojej epoki.

Obecny numer zawiera dwa nowe działy „Zapomniane prawdy i wartości" oraz „Środowiska - zwyczaje - cywilizacje". W pierwszym z nich pragniemy przypominać te prawdy i wartości, które niegdyś stanowiły podstawę społeczeństw opierających się na nauczaniu Kościoła. W dziale „Środowiska - zwyczaje - cywilizacje" przedstawiamy wpływ otoczenia na nasz sposób bycia i myślenia.

Jakże aktualny i godny polecenia wydaje się być również umieszczony w tym numerze artykuł św. Maksymiliana pt. „Moje dumania nad bezrobociem".
Oddając w Wasze ręce trzeci numer „Przymierza z Maryją", życzę, aby przyczynił się on do pomnożenia Waszej wiary i odwagi w służbie Matce Bożej.

 

Szczerze oddany w Jezusie i Maryi.

Sławomir Skiba

redaktor naczelny
Kliknij w baner, aby przejść na stronę pisma „Przymierze z Maryją”.

Jeśli chcesz otrzymać najnowszy numer „Przymierza z Maryją”, wystarczy że podasz nam tutaj swoje dane adresowe. Dzięki temu będziemy mogli wysłać do Ciebie „Przymierze” pocztą tradycyjną. 

 

Zapraszamy także na stronę PrzymierzezMaryja.pl, na której znajdziesz teksty z najnowszego oraz wszystkich archiwalnych numerów pisma.

 

Poniżej prezentujemy spis treści aktualnego „Przymierza z Maryją”:

Spis treści:
UWAGA!
Przymierze z Maryją
WYSYŁAMY
BEZPŁATNIE!