31. numer Przymierza z Maryją

listopad, grudzień 2006

Drodzy Przyjaciele,
Zanurzeni w adwentowe oczekiwanie z wolna zbliżamy się już do błogosławionego czasu Świąt Bożego Narodzenia. Domy, ulice miast, a chyba bardziej jeszcze sklepy nabierają odświętnego charakteru. Choć odpowiednia oprawa i wystrój są jak najbardziej wskazane dla dobrego świętowania tego wielkiego wydarzenia, nie wolno nam jednak zapomnieć o tym, co najważniejsze. Bo przecież nie chodzi tylko o to, aby nasze domy były wysprzątane, lśniły podłogi, lodówki były pełne przysmaków, na drzwiach wisiały najpiękniejsze świąteczne ozdoby, dookoła świeciły lampki, a pod choinką leżały wspaniałe prezenty. Wszystkie te troski są ważne, aby tym szczególnym dniom nadać odpowiednią oprawę. Jednak chrześcijanin musi pamiętać, że centralną postacią tych świąt pozostaje Pan Jezus. To Święta Jego Narodzenia. To dzięki Niemu odczuwamy tę niewypowiedzianą i niepowtarzalną słodycz, ciepło i blask grudniowej, zimowej nocy.

Dla większej czci Bożego Dziecięcia pochylmy się z uwagą nad tekstem o Dzieciątku Koletańskim - cudownej figurce Pana Jezusa, która od wieków słynie łaskami i cudami. Oby lektura tego opracowania pobudziła nas do większej miłości dla nowo narodzonego Zbawiciela. Temu celowi niech też posłuży tekst w dziale Rodzina, gdzie tym razem umieściliśmy przejmującą opowieść W poszukiwaniu Bożego Narodzenia. Dla wszystkich, tak dorosłych, jak i dzieci może on być przestrogą i przypomnieniem, aby w te Święta Pan Jezus był dla nas najważniejszy i aby znalazł miejsce w naszych czystych, bo obmytych w sakramencie spowiedzi, duszach.

 

Aby zastanowić się nad symboliką bożonarodzeniową warto zajrzeć do działu Środowiska - Zwyczaje - Cywilizacje. Dowiemy się z niego o szczególnej roli choinki, którą na Święta z takim pietyzmem przystrajamy. W Świętych Wzorach przybliżamy sylwetkę jednego z najbardziej znanych świętych - św. Mikołaja, który nierozłącznie kojarzy się z miesiącem grudniem i Bożym Narodzeniem.

 

Zachęcając do lektury pozostałych artykułów, składam Wam, Drodzy Przyjaciele, w imieniu całej redakcji „Przymierza z Maryją" najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Niech staną się one dla nas wszystkich radosnym czasem, w którym z pokorą, miłością i największym szacunkiem rozważać będziemy całymi rodzinami, jak wielką miłością obdarza nas Pan Jezus, który przyszedł dla naszego zbawienia, a w zamian dostał ludzką wzgardę i chłód stajenki w Betlejem.

Wszystkim życzę owocnej lektury

W Jezusie i Maryi
Sławomir Skiba,
redaktor naczelny

Kliknij w baner, aby przejść na stronę pisma „Przymierze z Maryją”.

Jeśli chcesz otrzymać najnowszy numer „Przymierza z Maryją”, wystarczy że podasz nam tutaj swoje dane adresowe. Dzięki temu będziemy mogli wysłać do Ciebie „Przymierze” pocztą tradycyjną. 

 

Zapraszamy także na stronę PrzymierzezMaryja.pl, na której znajdziesz teksty z najnowszego oraz wszystkich archiwalnych numerów pisma.

 

Poniżej prezentujemy spis treści aktualnego „Przymierza z Maryją”:

Spis treści:
UWAGA!
Przymierze z Maryją
WYSYŁAMY
BEZPŁATNIE!