ONZ: 6 tys. feministek będzie się domagało prawa do aborcji na żądanie

2010-03-01 00:00:00
ONZ: 6 tys. feministek będzie się domagało prawa do aborcji na żądanie

Około 6 tys. feministek weźmie udział w tegorocznej sesji plenarnej oenzetowskiej Komisji ds. Statusu Kobiet (CSW). Przewiduje się, że będą one naciskały na rządy poszczególnych państw, by zalegalizowały aborcję na żądanie jako podstawowe prawo kobiet.

Tegoroczny zjazd jest wyjątkowy ze względu na przypadającą w tym roku 15. rocznicę konferencji kobiecej w Pekinie. W 1995 r. na konferencji w Pekinie feministki próbowały ustanowić prawo do aborcji na żądanie. Inicjatywa ta nie powiodła się, jednak od tego czasu rzeczniczki zabijania dzieci poczętych podejmują działania, które pozwoliłyby narzucić państwom członkowskim ONZ umowy zmuszające do legalizacji ustawodawstwa aborcyjnego.

Przewiduje się, że na tegorocznej sesji znowu będzie mowa o potrzebie ustanowienia „praw reprodukcyjnych”, o „prawie do świadczeń z zakresu zdrowia reprodukcyjnego” i aborcji.

Udziału w otwartych dyskusjach odmówiono wielu prominentnym organizacjom pro-life. Tymczasem zaproszono do nich przedstawicielki takich organizacji proaborcyjnych jak International Planned Parenthood Federation oraz Center for Reproductive Rights.

Podczas sesji ma być przyjęta wspólna deklaracja opracowana przez organizację Katolicy za Wolnym Wyborem, która wzywa wszystkich chrześcijan do wywierania presji na rządy Nikaragui i Salwadoru, by zezwoliły one na tzw. aborcję terapeutyczną. Domaga się m.in., by w Nikaragui natychmiast przywrócono „aborcję terapeutyczną”, a w Salwadorze przywrócono prawo „gwarantujące aborcję terapeutyczną, etyczną i eugeniczną”.

Feministki przygotowały także wspólną deklarację, która wzywa wszystkie rządy, organizacje pozarządowe, instytucje charytatywne i inne grupy społeczne do wprowadzenia „praw reprodukcyjnych”, które umożliwią zabijanie dzieci poczętych w majestacie prawa.

Spotkania Komisji potrwają od 1 marca do 12 marca. Organizacje pro-life zamierzają zorganizować protesty pod siedzibą ONZ w Nowym Jorku.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.