Pentagon: ”antykoncepcja awaryjna” w każdej bazie wojskowej

2010-02-08 00:00:00
Pentagon: ”antykoncepcja awaryjna” w każdej bazie wojskowej

Rzeczniczka Pentagonu Cynthia Smith przyznała w rozmowie z dziennikarzami agencji Associated Press, że Departament Obrony USA, będzie domagał się, aby na wyposażeniu medycznym każdej bazy wojskowej na całym świecie znalazły się pigułki poronne „dzień po” lub inna „antykoncepcja awaryjna”.

Przeciwnicy takiego rozwiązania obawiają się, że polityka ta uderzy w lekarzy wojskowych, którzy nie będą mogli powoływać się na sprzeciw sumienia. Medycy zostaną w ten sposób zmuszeni dostarczać tzw. antykoncepcję awaryjną.

– Pigułka „dzień po” jest wysoce nieefektywna w zapobieganiu ciąży, jak i w zapobieganiu przenoszenia chorób drogą płciową. Chociażby z tego względu należy wycofać się z proponowanego przez Pentagon planu – mówi Wendy Wright z organizacji Concerned Women. Według niej wojsko powinno kłaść nacisk na dyscyplinę i właściwe zachowanie żołnierzy, gdyż od nich zależy życie innych, a nie zachęcać do ryzykowanych zachowań.

Badania naukowe dowodzą, że działanie pigułek poronnych „dzień po” polega na niedopuszczeniu do implantacji powstałego już zarodka. Ich skuteczność – nie tyle w zapobieganiu, jak się powszechnie sądzi, co w niedopuszczeniu do rozwinięcia już powstałego zarodka – jest znacznie niższa niż sugerują producenci farmaceutyczni. Szacuje się, że wynosi ona około 59 proc.

Brytyjskie badania, których wyniki opublikowane zostały w magazynie "British Medical Journal", ujawniły, że pomimo wprowadzenia na rynek tzw. antykoncepcji awaryjnej liczba niechcianych ciąż i związanych z nimi aborcji zwiększyła się a nie zmniejszyła. Ponadto stosowane przez kobiety pigułki poronne szkodzą ich zdrowiu. Często zdarza się, że kobiety biorą kilka pigułek poronnych w ciągu miesiąca. Są przekonane, że jest to doskonały środek na wyeliminowanie problemu „niechcianej ciąży” bez jednoczesnego rezygnowania z nieodpowiedzialnych kontaktów seksualnych.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.