Pierwszy dzień Tygodnia Życia i Wolności, dołącza kolejny partner

2021-06-07 00:00:00
Pierwszy dzień Tygodnia Życia i Wolności, dołącza kolejny partner

Dzisiaj o godzinie 17.00 prezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak otworzy Tydzień Życia i Wolności, w którym mogą wziąć Państwo udział do soboty 12 czerwca. Tematem pierwszego dnia będzie #Kościół.

Po prelekcji red. Krystiana Kratiuka pn. „Kościół bez maski” i wykładzie ks. prof. Tadeusza Guza pn. „Zniszczę Twój Kościół. Media, politycy i celebryci przeciw katolikom – ideowe tło problemu” odbędzie się debata nad zaprezentowanymi tezami.

Debatę poprowadzi red. Krystian Kratiuk, a udział w niej wezmą: ks. prof. Tadeusz Guz, ks. prof. Paweł Bortkiewicz, prof. Marek Kornat, red. Jerzy Wolak (Polonia Christiana) oraz Sławomir Skiba (Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi).

Pierwszy dzień Tygodnia Życia i Wolności zakończy program „Na straży”, w którym gościem specjalnym red. Pawła Chmielewskiego będzie JE bp Atanazy Schneider.

Miło nam, że poszerza się grono partnerów Tygodnia Życia i Wolności – do tej grupy dołączyło wydawnictwo Esprit z Krakowa.

Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.