Podkarpacie za życiem! Ulicami Rzeszowa przeszedł Marsz Dla Życia i Rodziny

2024-05-27 00:00:00
Podkarpacie za życiem! Ulicami Rzeszowa przeszedł Marsz Dla Życia i Rodziny
Liczna delegacja Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi wzięła udział w piętnastym Marszu Dla Życia i Rodziny w Rzeszowie. Pod hasłem "Polsko, walcz o swoje dzieci!" przemaszerowała w niedzielę 26 maja duża grupa obrońców życia. Nie zabrakło rodzin z dziećmi i wspaniałej atmosfery wspólnoty wartości. 

„Przyjdź w niedzielę na marsz! Pokaż, że jesteś po stronie życia i rodziny! W tych dniach prawo do życia od poczęcia jest ponownie atakowane, nie może zabraknąć Twojego świadectwa! Wstań z kanapy i chodź z nami!” – tak apelowali o obecność organizatorzy Marszu dla Życia i Rodziny w Rzeszowie. Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystej Mszy świętej sprawowanej w kościele pw. św. Jadwigi.


„Prawo do narodzin dla każdego dziecka”; „W obronie dzieci”; „Brońmy rodziny”, a także „Stop demoralizacji dzieci” – to tylko niektóre z haseł widocznych na bannerach i transparentach niesionych w Marszu. Uczestnicy podczas wydarzenia skandowali również hasła w obronie życia i rodziny. Wśród obecnych na Marszu znaleźli się również przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi.


Kontekstem dla tegorocznego Marszu było szczególne zagrożenie ze strony nowej sejmowej większości. W najbliższych dniach okaże się bowiem, czy politycy przegłosują niebezpieczne (a w istocie rzeczy, bezprawne i łamiące Konstytucję) projekty ustaw ograniczające ochronę życia i tym samym zwiększające możliwości zabijania dzieci poprzez proceder aborcji. Wiele wskazuje na to, że w Sejmie znajdzie się większość, aby poprzeć przepisy przywracające stan prawny określany tzw. „zgniłym kompromisem”, który zezwalał na zabijanie dzieci nienarodzonych podejrzanych o wady genetyczne lub choroby.


Uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny sprzed kościoła pw. św. Jadwigi przeszli ulicą Wierzbową, a następnie przez Most Narutowicza, a dalej ulicami Naruszewicza, Zamenhoffa, Joselewicza. Obrońcy życia pojawiali się również na rzeszowskim Rynku, aby ostatecznie dotrzeć aleją Lubomirskich do fontanny multimedialnej, gdzie wygłoszono okolicznościowe przemowy.

piotrskarga.pl

Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.
O tym nie usłyszą Państwo w mediach głównego nurtu! Zapraszamy na serię spotkań, podczas których odsłaniamy kulisy i mechanizmy planu wprowadzenia ideologicznej cenzury na masową skalę, który pod hasłami walki z tzw. misinformacją, dezinformacją i malinformacją już realizuje się na naszych oczach. Kreatorzy planu zaczynają od największych platform społecznościowych w internecie, ale możemy być pewni, że na tym nie skończą...
Tysiąc lat Korony Królestwa Polskiego to wielkie całoroczne święto narodowe, które powinno stać się inspiracją do refleksji nad tym, co zostało nam dzisiaj z tego przełomowego dla państwa polskiego aktu. O tym, jakie skutki w tamtym czasie niosła za sobą koronacja władców Polski oraz o tym, co powinniśmy robić dzisiaj, będzie można porozmawiać podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie z red. Piotrem Doerre. Temat spotkania klubowego brzmi „Tysiąclecie Królestwa Polskiego. Dziedzictwo i wyzwanie”.
„Mężczyzna. Co to znaczy?” to temat spotkania z red. Krystianem Kratiukiem, na jakie zapraszamy do Poznania na wtorek 25 marca 2025 roku. W dobie celowego zacierania znaczenia męstwa, odpowiedzialności i roli ojca w rodzinie dyskusja o tym, jak uchronić się przed demolowaniem porządku społecznego, opartego na tradycyjnych rolach kobiet i mężczyzn, jest niezwykle aktualna. Szczególnie wobec planów wdrażania szkodliwych programów edukacyjnych, pisanych pod dyktando lewicowych radykałów.
W marcu 1940 roku Biuro Polityczne Komitetu Centralnego Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii (bolszewików) zadecydowało o skazaniu na śmierć polskich jeńców więzionych w obozach w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz przetrzymywanych przez NKWD na terenie wschodnich województw II RP. Eksterminacja ponad 20 tys. Polaków rozpoczęła się w kwietniu 1940 i trwała co najmniej do maja 1940 roku.