Polscy wierni propagują kult św. Michała Archanioła

2019-02-21 00:00:00
Polscy wierni propagują kult św. Michała Archanioła

Instytut Ks. Piotra Skargi kontynuuje akcję propagującą kult świętego Michała Archanioła. Każdy uczestnik kampanii otrzymuje bezpłatny e-book QUIS UT DEUS oraz zestaw kolorowych tapet na komputer, smartfona lub tablet. Ponadto już 24 marca o godzinie 9:00, za każdego z nich w Sanktuarium św. Michała Archanioła w Monte Sant’ Angelo zostanie odprawiona Msza Święta. Aby dołączyć do tej wyjątkowej inicjatywy, wystarczy kliknąć w ten link.

 

QUIS UT DEUS to pięknie wydany e-book, w którym znajdują się najważniejsze informacje dotyczące kultu świętego Michała Archanioła. Z naszej elektronicznej książki można dowiedzieć między innymi o wizji papieża Leona XIII czy o objawieniach Wodza Niebieskich Zastępów.

 

Ponadto każdy uczestnik naszej akcji otrzymuje zestaw kolorowych tapet z wizerunkiem świętego Michała Archanioła, które pasują zarówno na komputer, jak i na tablet czy smartfona. Dzięki nim można w nowoczesny sposób publicznie szerzyć kult św. Michała.

 

Msza Święta w słynnym sanktuarium

 

Zupełną nowością jest za to Msza Święta za wszystkich uczestników kampanii QUIS UT DEUS. Odbędzie się ona już 24 marca o godzinie 9:00 w Sanktuarium św. Michała Archanioła w Monte Sant’ Angelo.

 

To jedyna świątynia na świecie, która nie została nigdy poświęcona ludzką ręką. Dokonał tego sam Wódz Niebieskich Zastępów wraz ze swoimi aniołami. Na przestrzeni lat pielgrzymowali tu m.in. św. Ojciec Pio, św. Jan Paweł II, św. Franciszek z Asyżu czy św. Tomasz z Akwinu.

 

Od początku trwania akcji w internecie wzięło w niej już ponad 15 tysięcy osób. Aby do nich dołączyć wystarczy wejść na stronę internetową: ebook.swietymichal.pl

 

PiotrSkarga.pl

 

 

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!