Około pół tysiąca osób przeszło w niedzielę późnym wieczorem w Poznaniu w Marszu dla Życia, jaki już po raz ósmy w tym roku zorganizowała w stolicy Wielkopolski młodzież akademicka w obronie życia dzieci nienarodzonych.
Podczas przemarszu panowało całkowite milczenie i nie skandowano żadnych haseł. Na czele pochodu niesiono jedynie transparent z napisem: „Marsz dla życia” i duże zdjęcie nienarodzonego dziecka. Wszyscy trzymali w dłoniach zapalone lampiony.
Uczestnicy wzięli najpierw udział w wieczornej Mszy św. dla studentów w prowadzonym przez księży salezjanów kościele św. Jana Bosko. Następnie przeszli do znajdującego się w budowie kościoła św. Karola Boromeusza, gdzie odmówili modlitwę różańcową w intencji obrony życia.
Świątynia wznoszona jest jako wotum wdzięczności archidiecezji poznańskiej za pontyfikat Jana Pawła II, który na chrzcie otrzymał imię Karola Boromeusza – żyjącego w XVI wieku arcybiskupa Mediolanu. Ustanowioną dwa lata temu parafię wydzielono z parafii św. Jana Bosko.
Organizatorami Marszu dla Życia – z których pierwszy odbył się 1 marca – są studenci i absolwenci poznańskich uczelni, którym bliska jest idea obrony nienarodzonych. Chcą oni zorganizować dziewięć marszy przez dziewięć kolejnych miesięcy. Każdy wyrusza z innego kościoła.
Ostatni marsz planowany jest na 22 listopada. – Wtedy minie dokładnie 266 dni od pierwszego marszu, czyli tyle, ile wynosi rozwój zdrowego dziecka w łonie matki – powiedział KAI jeden z organizatorów marszów, Marcin Grześkowiak.
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.