Premiera filmu „Fatima. Orędzie wciąż aktualne”

maj 2017
Premiera filmu „Fatima. Orędzie wciąż aktualne”

Premiera filmu „Fatima. Orędzie wciąż aktualne”

20 maja 2017 roku odbyła się prapremiera filmu Jarosława Mańki „Fatima. Orędzie wciąż aktualne”. Obraz został wyświetlony w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie podczas Kongresu Apostołów Fatimy. Miesiąc późnej w krakowskim kinie „Kijów” miała miejsce oficjalna premiera obrazu, wyprodukowanego przez Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi.

 

Film Jarosława Mańki ukazuje historię Objawień Matki Bożej w portugalskiej Fatimie o których mówiła do trójki pastuszków. To pełny obraz wydarzeń związanych z objawieniami Matki Bożej w roku 1917 oraz ich analiza z integralnie katolickiego punktu widzenia.

 

W roku 2017, gdy obchodziliśmy setną rocznicę Objawień w Fatimie, obraz „Fatima. Orędzie wciąż aktualne” miał 49 projekcji w 30 miastach i zgromadził 13 tysięcy widzów.

 

Warto podkreślić, że dzieło krakowskiego reżysera zostało docenione na filmowym Festiwalu „KSF Niepokalana 2017”. Film otrzymał od jury nagrodę specjalną za wyjątkowe walory patriotyczno-edukacyjne oraz zajął trzecie miejsce w kategorii dokumentów.

 

Przypomnijmy, że film został pokazany także za granicą, w tym kilka razy na Litwie, w Niemczech oraz we Francji.

 

 

Zwiastun filmu "Fatima. Orędzie wciąż aktualne” dostępny jest na stronie