Prezydent Jacek Majchrowski po stronie antychrześcijańskiej rewolty

2020-11-03
Prezydent Jacek Majchrowski po stronie antychrześcijańskiej rewolty

Prezydent Miasta Krakowa, prof. Jacek Majchrowski zabrał głos w sprawie tzw. ogólnopolskiego strajku kobiet oraz protestów środowisk radykalnie lewicowych i proaborcyjnych, które od ponad tygodnia odbywają się na ulicach polskich miast, w tym także na ulicach podwawelskiego grodu. Protesty są reakcją wspomnianych środowisk na wyrok Trybunału Konstytucyjnego stwierdzający niezgodność z konstytucją tzw. aborcji eugenicznej.

Ku zdumieniu mieszkańców Krakowa, prezydent jednoznacznie stanął po stronie antychrześcijańskiej rewolty. Profesor Majchrowski zezwolił wszystkim pracownicom magistratu na uczestnictwo w ogólnopolskim strajku. Jest to skandaliczna decyzja przynajmniej z dwóch powodów. Przede wszystkim prezydent Krakowa swą decyzją zachęcił pracujące w magistracie kobiety, by przyłączyły się do antychrześcijańskiej awantury, a ponadto dał przyzwolenie na czasowe zawieszenie przez nie swych obowiązków zawodowych. Pokazał tym samym, że nie liczy się z faktem, iż urzędniczki opłacane są z pieniędzy podatników.

To jednak nie wszystko. Prezydent poinformował, że ze względu na pandemię, Straż Miejska Miasta Krakowa na polecenie Wojewody Małopolskiego przeszła do dyspozycji Komendanta Miejskiego Policji, po czym wydał oświadczenie: Muszą Państwo wiedzieć, że zakazałem komendantowi Straży Miejskiej wykonywania zadań, które nie wiążą się bezpośrednio z zagrożeniem epidemicznym. Krakowscy strażnicy mają zakaz ochraniania na polecenie policji obiektów, także tych będących siedzibami partii czy urzędów, obiektów sakralnych oraz uczestniczenia w ochranianiu demonstracji, jeżeli ich tematyka nie jest bezpośrednio związana z pandemią.

Kuriozalne zrównanie „obiektów sakralnych” z „urzędami” czy „siedzibami partii” oraz zakaz ochrony tych pierwszych przez Straż Miejską ukazuje jednoznacznie, po której stronie sporu opowiedział się główny włodarz Krakowa – Miasta, które wydało lub ukształtowało m.in. św. Królową Jadwigę, św. Stanisława Kazimierczyka, św. Jana Kantego, św. Szymona z Lipnicy czy św. Jana Pawła II.

W związku z powyższym warto zapytać urzędującego od 18 lat prof. Majchrowskiego: Panie Prezydencie, kto Panu dał prawo do tego, by traktować królewski Kraków, miasto świętych, jak własny folwark, który pod Pana zarządem odwraca się od swych pięknych katolickich tradycji?

Czy naprawdę uważa Pan, że wspaniałe krakowskie świątynie, przyciągające do naszego Miasta rzesze wiernych, pielgrzymów i turystów, nie zasługują na ochronę przed dewastacją ze strony radykalnych przeciwników Kościoła i wartości chrześcijańskich?


Jeśli mamy już totalitaryzm, to kto reprezentuje władzę totalną, kto za nią stoi, a kto jest tylko widoczną dla ogółu fasadą władzy? Te i wiele innych pytań cisną się do głowy po obejrzeniu filmu wyprodukowanego przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” stawia pytania, pomaga poszukiwać odpowiedzi i zmusza do refleksji nad tym, czego często nie dostrzegamy wokół siebie.
Powieść George’a Orwella „Rok 1984” była zakazana w PRL. System uczulony na krytykę nie mógł jej tolerować obnażania jego prawdziwej dyktatorskiej twarzy. Czy film w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” będzie również nie do zniesienia dla rozlewających się współczesnych totalitaryzmów, zawłaszczających sobie prawo do decydowania o nas i naszym życiu? Kinowa premiera filmu pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0" odbędzie się w Warszawie, w kinie „Luna” już 1 grudnia 2021 r. (w środę), godz. 19:00.
„Przebudowa Kościoła. Wszystko może się zmienić” – to temat spotkania z redaktorem PCh24.pl i PChTV Pawłem Chmielewskim w najbliższy czwartek, 25 listopada. Na prelekcję i dyskusję zaprasza Klub „Polonia Christiana” w Szczecinie na godz. 18.30 do auli Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124. Wstęp wolny.
„Nie taki opozycjonista. Ks. H. Gulbinowicz w rzeczywistości społeczno – politycznej PRL” – to temat dwóch spotkań z dr. hab. Rafałem Łatką, na jakie zapraszamy w ramach Klubów „Polonia Christiana” do Warszawy (18 listopada) i Gdyni (19 listopada).
Wielkopolska, Ziemia Lubuska i Małopolska – tak geograficznie lokują się nowe inicjatywy publicznych modlitw różańcowych. Wielka duchowa siła różańca od wieków jest wsparciem dla wiernych w trudnych chwilach i sposobem podziękowania za dary, jakimi nas obdarza Stwórca.