Prof. Kucharczyk we Wrocławiu - na tysiąclecie Królestwa Polskiego! Klub „Polonia Christiana” zaprasza!

2025-02-20 00:00:00
Prof. Kucharczyk we Wrocławiu - na tysiąclecie Królestwa Polskiego! Klub „Polonia Christiana” zaprasza!
Wielka rocznica milenium koronacji dwóch pierwszych królów polskich skłania nas do przygotowania najlepszych prelegentów i najciekawszych wykładów. Zapraszamy wszystkich Państwa do Wrocławia, gdzie już w czwartek 27 lutego wystąpi z takim właśnie tematem prof. Grzegorz Kucharczyk. Wstęp wolny!

Jesteśmy przekonani, że podniesienie w przestrzeni publicznej do rangi kluczowego wydarzenia rocznicy tysiąclecia koronacji Bolesława Chrobrego na pierwszego króla Polski jest zadaniem z gatunku obowiązkowych dla sprawy obrony korzeni cywilizacji i dorobku chrześcijańskiej Polski, jak również dla odbudowy relacji społecznych i jedności wspólnoty narodowej oraz dla odkłamania w publicznym przekazie obrazu monarchii i samego monarchy jako władcy katolickiego. Cieszy nas, że zaczynają ów temat dostrzegać poważne instytucje: Sejm ustanowił rok 2025 Rokiem milenium koronacji dwóch pierwszych królów w Gnieźnie, zapowiedziano również specjalne posiedzenie połączonych izb parlamentu, które w kwietniu ma odbyć się w królewskim Gnieźnie. Również z tej okazji Narodowy Bank Polski zdecydował się na emisję specjalnych monet.

 

Tysiąclecie podniesienia polskiej korony będzie również obecne w inicjatywach naszego Stowarzyszenia. Już w najbliższy czwartek zapraszamy Państwa do Wrocławia na spotkanie z wybitnym znawcą dziejów Polski i wspaniałym mówcą – prof. dr hab. Grzegorzem Kucharczykiem.

Nasz prelegent już wielokrotnie dał się poznać jako znakomity pisarz i publicysta. Pośród jego licznych dzieł książkowych wypada wspomnieć m.in. „Christianitas między Niemcami i Rosją” (wyd. 2016), „Prusy. Pięć wieków” (2020), „Polska. Dzieje państwa i narodu” (2022), czy też wspólnie z Krzysztofem Rakiem „Polska, Rosja, Niemcy. Od XVI do XXI wieku” (2024). W dorobku profesora trudno nie wymienić także książki, którą opublikowaliśmy w ramach Biblioteki „Polonia Christiana”. Mowa o książce prof. Kucharczyka pt. „Nienawiść i pogarda. Dwa stulecia walki z Kościołem”.

Zapraszamy Państwa na spotkanie z prof. Grzegorzem Kucharczykiem zatytułowane „Świętość i suwerenność. Jak i dlaczego powstało tysiąc lat temu Królestwo Polskie?”, które odbędzie się we Wrocławiu w czwartek 27 lutego 2025 r. Miejsce spotkania to sala nr 105, I piętro, budynek „Solidarności”, przy pl. Solidarności 1/3/5. Początek zaplanowano na godz. 18:00. Jak zawsze w przypadku spotkań Klubów „Polonia Christiana”, wstęp wolny!


piotrskarga.pl

W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!
W sobotę 28 czerwca obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To doskonały moment, aby zwrócić się do Matki Bożej z wiarą w to, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje! Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat ponownie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu...
Apostolat Fatimy jest wspólnotą gromadzącą od 22 lat najbardziej oddanych Przyjaciół i Sympatyków Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. To m.in. dzięki nim Stowarzyszenie może prowadzić misję budzenia sumień Polaków i szerzenia Orędzia Matki Bożej Fatimskiej. Warto dołączyć do niej zwłaszcza dziś, w uroczystość Bożego Ciała i tym samym dać kolejne świadectwo przywiązania do katolickich wartości.
W dniach 6-7 czerwca 2025 r. odbył się zjazd sprawozdawczy Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia – funkcjonującej od ponad 30 lat sieci, która zrzesza i koordynuje działania kilkudziesięciu organizacji pro life. Podczas zjazdu z gościnnym referatem wystąpił dr Paweł Momro.