Prośby i podziękowania Polaków już dotarły do Matki Bożej Uzdrowienie Chorych!

lipiec 2022
Prośby i podziękowania Polaków już dotarły do Matki Bożej Uzdrowienie Chorych!

Prośby i podziękowania Polaków już dotarły do Matki Bożej Uzdrowienie Chorych!

Polacy odpowiedzieli na możliwość powierzenia swoich spraw Matce Bożej Uzdrowienie Chorych, jaką dało im Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi. Przed obliczem Najświętszej Panienki w rzymskim kościele Santa Maria Maddalena złożyliśmy 43 karty z ich prośbami oraz podziękowaniami. 6 lipca wszystkie zostały przedstawione Bogu na Mszy Świętej, a dodatkowo omodlone u grobu św. Kamila, patrona chorych!

Słynący cudami obraz Matki Bożej Uzdrowienie Chorych (Salus Infirmorum) jest czczony od wieków w kościele św. Marii Magdaleny przy Piazza della Maddalena w Rzymie. W tej samej świątyni w 1614 roku spoczęły doczesne szczątki św. Kamila.

Św. Kamil de Lellis to włoski święty żyjący na przełomie XVI i XVII wieku. Założył zakon Kleryków Regularnych Posługujących Chorym, nazwany od jego imienia kamilianami. Zasłynął szczególną dobrocią i opieką, jaką otaczał ludzi chorych, pomimo że sam cierpiał na rozmaite schorzenia. Poza trzema podstawowymi ślubami – czystości, ubóstwa i posłuszeństwa – wprowadził w swoim zgromadzeniu jeszcze czwarty, nakazujący całkowite oddanie się i niesienie pomocy chorym, także na groźne choroby zakaźne. Po przejściu od Domu Ojca jego szczątki spoczęły w kaplicy wewnątrz kościoła św. Marii Magdaleny w Rzymie. Ponieważ Bóg zachował je od naturalnych, pośmiertnych procesów, ciało świętego jest wystawione na widok publiczny w przeszklonej trumnie.

Prośby i podziękowania polskich katolików omodliliśmy nieopodal grobu świętego. Następnie, 6 lipca w kościele św. Marii Magdaleny zostały one przedstawione Panu Bogu na Mszy Świętej. Każdemu uczestnikowi kampanii składamy serdeczne Bóg zapłać!