Nasze kampanie
 
Protest przeciwko Marszowi Homoseksualistów

W proteście przeciwko zaplanowanemu przez aktywistów homoseksualnych na 26 kwietnia marszowi ulicami Krakowa, który był głównym punktem programu tzw. Dni Kultury Lesbijsko-Gejowskiej, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zorganizowało akcję plakatową. Na terenie trzech miast – Krakowa, Warszawy i Poznania – pojawiły się plakaty ostrzegające przed homoseksualnym barbarzyństwem. Stowarzyszenie uważa, że uparte organizowanie parad homoseksualnych, jest prowokacją skierowaną przeciwko społeczności stolicy Małopolski, a szczególnie najmłodszych jej członków, którzy są zmuszani do oglądania obscenicznych i demoralizujących zachowań. W ten sposób, przy wsparciu władz miasta i niektórych mediów, próbuje się narzucić mieszkańcom Krakowa moralny i obyczajowy dyktat, aby zło i dewiację uznali za dobro i normę. SKCh jest przekonane, że publiczne manifestowanie skłonności homoseksualnych jest narzędziem walki ideologicznej z rodziną.

Na wspomnianych plakatach można zobaczyć dwie fotografie dokumentujące skandaliczne wydarzenia, które miały miejsce podczas poprzednich parad. Dwa lata temu aktywiści homoseksualni zbezcześcili Grób Nieznanego Żołnierza w Krakowie. W roku ubiegłym ich marsz miał charakter wybitnie antykatolicki. W dodatku jego trasa prowokacyjnie wiodła ulicą Franciszkańską, pod oknem, które w naszej pamięci łączy się ze wspomnieniem Ojca Świętego Jana Pawła II.

– Uważamy, że zło trzeba napiętnować, a nie udawać, że się nic nie dzieje. Aktywiści homoseksualni liczą na brak reakcji, ponieważ to daje im mocny argument, że jest społeczne przyzwolenie na realizację planów niszczenia rodziny. Brak reakcji w społeczeństwach zachodnich doprowadził do tego, że teraz mają ociekające homoseksualną pornografią parady, „małżeństwa” homoseksualne adoptujące dzieci, edukację prohomoseksualną w szkołach, a przeciwników ideologii homoseksualnej ściga się jak zwykłych przestępców. My, jako katolicy i chrześcijanie jesteśmy zobowiązani w sumieniu, aby się temu wszystkiemu przeciwstawić – podkreślił Piotr Kucharski z SKCh.

W związku z marszem homoseksualistów ulicami Krakowa, Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi zwróciło się do Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego o niedopuszczenie do skandalicznej demonstracji. Niestety marsz się odbył...