Publiczne Różańce w lutym - sprawdź termin, przyjdź, pomódl się z nami

2019-02-01 00:00:00
Publiczne Różańce w lutym - sprawdź termin, przyjdź, pomódl się z nami

Instytut Ks. Piotra Skargi wraz z Krucjatą Młodych zapraszają na kolejne publiczne Modlitwy Różańcowe, które zostały zaplanowane na luty 2019 roku w kilkunastu miastach Polski. We wspólnej modlitwie uczestniczy coraz więcej osób. Chcemy podtrzymać ten pozytywny trend. Poniżej zamieszczamy daty, godziny i miejsca spotkań.

 

W publicznym Różańcu udział może wziąć każdy - także poprzez aktywne włączenie się w odmawianie poszczególnych dziesiątek. Przypominamy, iż nie ma mocniejszej broni duchowej w walce przeciwko nawałnicy grzechów i zbrodni współczesnego świata niż Modlitwa Różańcowa. Nie bez powodu błogosławiony papież Pius IX mówił: "Dajcie mi armię modlących się na Różańcu, a podbiję świat!"

 

Oto publiczne Różańce zaplanowane na luty 2019 roku:

 

BIAŁYSTOK, Rynek Kościuszki, 12 lutego (wtorek), godz. 19:00

 

BOCHNIA, przy Szpitalu Powiatowym, ul. Krakowska 31, 22 lutego (piątek), godz. 15:00

 

BRZESKO, Rynek, 22 lutego (piątek), godz. 17:00

 

BYTOM, Rynek, 2 lutego (sobota), godz. 12:00

 

GDAŃSK, ul. Wały Jagiellońskie 1, przed budynkiem Rady Miasta, 13 lutego (środa), godz 17:00

 

GLIWICE, Rynek, pod figurą Matki Bożej, 15 lutego (piątek), godz. 19:00

 

KIELCE, ul. Prosta 30, przed wejściem głównym szpitala ŚCMiN, 23 lutego (sobota), godz. 16:00 (pokutny za grzech aborcji)

 

KRAKÓW, Rynek, obok kościoła św. Wojciecha, 8 lutego (piątek), godz.

17:00

 

ŁOMŻA, Stary Rynek, 2 lutego (sobota), godz. 17:00 (o odnowienie elit Polski, Europy, świata)

 

NOWY SĄCZ, na Zamku Królewskim, 13 lutego (środa), godz. 19:00

 

OLKUSZ, Rynek, 13 lutego (środa), godz. 16:00

 

RADOM, przed wejściem głównym do kościoła garnizonowego, od strony ul.

Żeromskiego, 3 lutego (niedziela), godz. 19:15

 

RZESZÓW, pod pomnikiem na rogu ul. Piłsudskiego i al. Cieplińskiego, 23 lutego (sobota), 15:00 (pokutny za grzech aborcji)

 

SANOK, Plac św. Michała pod pomnikiem św. Michała Archanioła, 16 lutego (sobota), godz. 16:00

 

TARNÓW, Rynek, 12 lutego (wtorek), godz. 15:00

 

WADOWICE, Plac Jana Pawła II (Rynek), 27 lutego (środa), godz. 17:00

 

WARSZAWA, Krakowskie Przedmieście 64, pod figurą Matki Bożej Passawskiej, przy kaplicy Res Sacra Miser, 3 lutego (niedziela), godz.

19:00

 

WARSZAWA, pod Szpitalem Bielańskim, 10 lutego (niedziela), godz. 19:00 (pokutny za grzech aborcji)

 

WARSZAWA, pod Szpitalem im. Orłowskiego, 24 lutego (niedziela), godz.

19:00 (pokutny za grzech aborcji)

 

WROCŁAW, Rynek, pod pręgierzem, 9 lutego (sobota), godz. 16:00 (o wielką Polskę katolicką)

 

WROCŁAW, Rynek, pod pręgierzem, 23 lutego (sobota), godz. 16:00 (w intencji prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców)

 

WYSZKÓW, pod pomnikiem Chrystusa Króla, rondo Daszyńskiego, 3 lutego (niedziela), godz. 19:15

 

 

PiotrSkarga.pl

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!