Publiczny Różaniec w lipcu. Sprawdź kiedy będziemy w Twoim mieście

2017-07-03 00:00:00
Publiczny Różaniec w lipcu. Sprawdź kiedy będziemy w Twoim mieście

Zapraszamy do wzięcia udziału w lipcowej edycji akcji „Sto różańców na stulecie Fatimy” organizowanej przez Krucjatę Młodych. W najbliższym miesiącu odwiedzą m.in. Warszawę, Kraków, Wrocław i Rzeszów.

Jak dotychczas w ramach kampanii odbyło się blisko 70 modlitewnych spotkań. Średnia frekwencja na publicznych Różańcach wynagradzających przekraczała sto osób. – To budujące, jak katolicy chętnie włączają się do tej akcji – podkreśla Stanisław Sadowski z Krucjaty Młodych. Zwraca on uwagę, iż przed stu laty, 13 października 1917 roku, czyli w dzień ostatniego objawienia Matki Bożej, świadkami Cudu Słońca było aż 70 tysięcy ludzi. Znaleźli się wśród nich sceptycy, ateiści, komuniści i inne osoby wrogie katolicyzmowi. Niektórzy jednak, pod wpływem wiary ogółu zgromadzonych, nawrócili się. To spektakularne świadectwo mocy modlitwy i odważnej postawy wyznawców Chrystusa.

 

– Modlitwa publiczna może przypomnieć niewierzącym przechodniom, że nawrócenie jest możliwe – zaznacza Stanisław Sadowski. - Nie bądźmy tchórzami, ale gorliwymi katolikami! – zachęca przedstawiciel Krucjaty Młodych.

 

W lipcu przedstawiciele Krucjaty Młodych zapraszają na wspólną modlitwę różańcową w kilku miastach. Poniżej prezentujemy pełen harmonogram zaplanowanych modlitw.

 

Pierwsza sobota miesiąca: 1 lipca

- Warszawa - godz. 17:00 Krakowskie Przedmieście 62 obok Res Sacra Miser 

- Rzeszów - godz. 16:00 przed figurą MB Rzeszowskiej róg ulic Sokola i Alei Cieplińskiego

- Bytom – godz. 12:00 Rynek W Bytomiu

 

Druga sobota miesiąca: 8 lipca 

Wrocław - godz. 17:00 Rynek przy fontannie

 

Wtorek: 11 lipca

Białystok - godz. 19:00 Rynek Kościuszki

 

Czwartek: 13 lipca

Kraków - godz. 17:00 Rynek Główny przy kościele św. Wojciecha

Gdańsk - godz. 17:00 przed  Nowym Ratuszem ul. Wały Jagiellońskie 1

Łomża - godz. 17:00 Rynek w Łomży

Olsztyn - godz. 17:00 przed Nowym Ratuszem róg ulic 1 Maja i Piłsudskiego



Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!