Publiczny różaniec za Ojczyznę. Krucjata Młodych zaprasza na modlitwę do Warszawy i Białegostoku

2017-01-27 00:00:00
Publiczny różaniec za Ojczyznę. Krucjata Młodych zaprasza na modlitwę do Warszawy i Białegostoku
 Krucjata Młodych zaprasza do Warszawy i Białegostoku na wspólną modlitwę różańcową w intencji odnowy moralnej Polski i Polaków.

 


Modlitwy w Warszawie zaplanowane zostały na sobotę 4 lutego oraz 4 marca – przed figurą Marki Bożej Passawskiej przy Krakowskim Przedmieściu 62 (obok Res Sacra Miser). Początek obu spotkań o godz. 17:00.

 

 W Białymstoku spotkania będą odbywać się regularnie, co drugi wtorek miesiąca. Pierwsze spotkanie w  przypada na wtorek 14 lutego. Modlitwa odbędzie się na Rynku Kościuszki o godzinie 18:00. Następne modlitwy przypadają na wtorek 14 marca, oraz wtorek 11 kwietnia.


 

Jaka intencja przyświeca inicjatorom publicznego zwracania się do Pana Boga i Matki Najświętszej na placach i ulicach? – Modlimy się aby dać świadectwo wiary w coraz bardziej zsekularyzowanym społeczeństwie. Dzisiaj coraz częściej spycha się katolików do kościołów aby jedynie tam odprawiali nabożeństwa – mówi Stanisław Sadowski z Krucjaty Młodych. – Jednak Maryja jest Królową wszechświata, Królową nieba i ziemi. Jesteśmy Jej winni cześć nie tylko w świątyniach. Jeżeli nie będziemy oddawać czci prawdziwemu Bogu w przestrzeni publicznej, powstałą w ten sposób pustkę zapełnią poganie a potem muzułmanie – podkreśla.


 

Uczestnicy spotkań modlitewnych zwracają uwagę, że niewiele osób przechodzi obojętnie obok takich zgromadzeń. Oczywiście, czasem zdarzają się negatywne reakcje, komentarze albo nawet wulgarne krzyki. W jednym z miast wobec agresywnie zachowującego się pijanego mężczyzny interweniowała straż miejska.

 


Zaprawszamy



Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!