Ruszaj w drogę ze świętym Krzysztofem

2018-07-24 00:00:00
Ruszaj w drogę ze świętym Krzysztofem

25 lipca obchodzimy w Kościele wspomnienie świętego Krzysztofa. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa bezpłatny, wakacyjny e-book Ruszaj w drogę ze świętym Krzysztofem. Elektroniczna książka zawiera modlitwy do świętego Krzysztofa, ciekawostki dotyczące patrona podróżujących, mapę z adresami kościołów i godzinami Mszy Świętych w turystycznych miejscowościach oraz propozycje pielgrzymek do miejsc kultu maryjnego w Polsce. E-book można zamówić na naszej stronie internetowej.

Święty Krzysztof pochodził z ziemi Kanaan w Azji Mniejszej, leżącej na terytorium dzisiejszej Turcji. Urodził się pod koniec II wieku w rodzinie pogańskiej. Legenda mówi, że odznaczał się wysokim wzrostem i ponadludzką siłą. W trakcie służby na królewskim dworze poznał naukę Chrystusa i niebawem przyjął chrzest. Za pokutę postanowił osiedlić się nad Jordanem i przenosić ludzi przez rzekę na swych potężnych ramionach. Dlatego też został patronem wszystkich podróżujących.

Pamiętajmy o modlitwie


Wakacje to czas częstych podróży, w czasie których narażeni jesteśmy na różne niebezpieczeństwa. Warto więc kierować swoje prośby do Boga Ojca o bezpieczną podróż i podziękowania za dotarcie do celu za pośrednictwem świętego Krzysztofa.

 

Będą w tym pomocne modlitwy, zawarte w naszym e-booku. Dodatkowo, z myślą o urlopowiczach przygotowaliśmy interaktywną mapę z adresami kościołów i godzinami Mszy Świętych w turystycznych miejscowościach nad morzem, jeziorami i w górach oraz propozycje pielgrzymek do ciekawych miejsc kultu maryjnego, rozsianych po całej Polsce. Nie zabrakło również mało znanych ciekawostek na temat tego niezwykłego świętego.

 

PiotrSkarga.pl

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!