Sanktuarium w Fatimie dziękuje Instytutowi Ks. Piotra Skargi za jubileuszowe kampanie

2018-04-04 00:00:00
Sanktuarium w Fatimie dziękuje Instytutowi Ks. Piotra Skargi za jubileuszowe kampanie
Z radością i dumą informujemy, że nasz Instytut otrzymał oficjalne podziękowanie, przesłane w imieniu rektora Sanktuarium Fatimskiego za akcje, które zorganizowaliśmy z okazji stulecia Objawień Matki Bożej w Fatimie w 2017 roku.

 

Treść wiadomości:

 

W imieniu Rektora Sanktuarium Fatimskiego, ks. Carlosa Cabecinhasa chcemy podziękować za piękne i ważne inicjatywy związane z Objawieniami w Fatimie.

Zapewniamy o naszej jedności z Wami w modlitwie.

Wiele Błogosławieństwa Bożego z okazji Świąt Wielkanocnych!

 

Instytut zorganizował szereg kampanii, mających na celu uczczenie tego niezwykłego Jubileuszu:

 

 

10 000 lilii

W ramach tej akcji zachęcaliśmy naszych Przyjaciół do ufundowania niezwykłego prezentu dla Matki Bożej – ogromnego bukietu 10 tysięcy lilii. To nie wszystko – prosiliśmy naszych Dobrodziejów, by odmówili Akt oddania się Niepokalanej według św. Maksymiliana Marii Kolbego i potwierdzili to przesłaniem do nas podpisanej karty. Wynik kampanii przeszedł najśmielsze oczekiwania – niemal 100 000 osób zechciało odmówić akt i wesprzeć akcję złożenia ogromnego bukietu. Ich nazwiska uwieczniliśmy w pamiątkowej, bogato wydanej księdze, którą przedstawiciele Instytutu w lipcu ofiarowali w kaplicy objawień Matki Bożej w Fatimie wraz z dziesięcioma tysiącami kwiatów. 

 

Jubileuszowy Różaniec

Przez cały rok propagowaliśmy w Polsce Jubileuszowy Różaniec – miał błękitny kolor, tradycyjnie symbolizujący Matkę Bożą, a zdobiony był w portugalskim stylu, aby upamiętniał miejsce, w którym się objawiła. By modlitwa była pełniejsza, do Różańca dołączyliśmy rozważania autorstwa św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. W ciągu roku rozesłaliśmy w Polsce ponad 1 500 000 różańców.

 

Twoje światło w Fatimie

Zorganizowaliśmy także jubileuszową edycję akcji, trwającej od 2011 roku – wzięło w niej udział ponad 86 000 osób, które to nadesłały do nas małe świeczki. Wszystkie przetopiliśmy, tworząc 1364 metrowe świece wotywne w błękitnym kolorze. Następnie zawieźliśmy je do Fatimy, gdzie w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zostały zapalone przed Kaplicą Objawień Sanktuarium. Prośby i podziękowania uczestników akcji trafiły do fatimskiego archiwum. 

 

100 Różańców - W ramach akcji „Sto Różańców publicznych na 100-lecie Objawień w Fatimie” członkowie Krucjaty Młody zorganizowali spotkania modlitewne na terenie różnych miast Polski. Odważnie modlili się na różańcu w centralnych punktach miast, zachęcając tym samym do otwartego wyznania wiary.

 

Fatima – orędzie wciąż aktualne. Zleciliśmy krakowskiemu reżyserowi, Jarosławowi Mańce nakręcenie filmu dokumentalnego z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Film miał swoją prapremierę na Kongresie Apostołów Fatimy. Uzyskał on także dwie nagrody – Nagrodę Specjalną przyznawaną za wartości patriotyczne i edukacyjne oraz III miejsce w kategorii filmów dokumentalnych na XXXII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów „Niepokalana 2017” w Warszawie.

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!