Stańmy w obronie naszych świątyń i cywilizacji chrześcijańskiej

2020-10-28
Stańmy w obronie naszych świątyń i cywilizacji chrześcijańskiej

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi apeluje: Stańmy w obronie naszych świątyń i cywilizacji chrześcijańskiej.

 

W trudnych dla Kościoła i Ojczyzny chwilach katolicy nigdy nie byli obojętni, świadczą o tym dzieje naszego Narodu. Wydarzenia ostatnich dni wystawiają na próbę wiernych Kościoła Powszechnego, bezpardonowo atakowanych przez skrajnie lewackie środowiska, nawołujące do słownej i bezpośredniej agresji wobec wszystkiego, co jest nam bliskie.

 

Widmo powrotu totalitarnej rewolucji stało się realnym zagrożeniem także w Polsce, która doznała niezliczonych cierpień spowodowanych ideologiami narodowego socjalizmu i sowieckiego komunizmu. Silni opieką Chrystusa i wierni Maryi Królowej Polski musimy dzisiaj w każdym miejscu stanąć twarzą w twarz przeciw nienawistnym atakom lewicowych radykałów.

 

Najwyższy czas powiedzieć STOP! fali ataków i nienawiści.

Zwyciężajmy zło dobrem!

 

Czas na odbudowanie rodzinnych i sąsiedzkich więzi, czas na odnowę wspólnoty parafialnej, czas na zorganizowanie grup wiernych gotowych do obrony Kościoła i miejsc kultu. Pomagajmy naszym proboszczom i duchownym, którzy w każdej chwili mogą stać się celem nienawistnej agresji fizycznej i werbalnej.

 

Organizujmy grupy Obrońców Kościoła i powiadamiajmy o tym znajomych. Informujmy się o powstawaniu grup, aby mieć możliwość udzielania sobie pomocy i wsparcia. Nasz apel jest skierowany do wszystkich Córek i Synów Kościoła.

 

Każde zło boi się dobrych ludzi zjednoczonych w działaniu i w modlitwie. Tę walkę także wygramy, tak jak wcześniejsze wojny z niemieckim nazizmem i sowieckim komunizmem!

Twierdzą nam będzie każdy próg, bo nad nami czuwa Boża Opatrzność i Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski.

 

 

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi

Kraków, 29 X AD 2020


Na zdjęciu: Katedra Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu, autor: Andrzej Otrębski (CC BY-SA 4.0)


Dzięki wsparcia Darczyńców z Polski i zbiórce zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w Sudanie Południowym zbudowane zostały dwie kaplice pod wezwaniem Chrystusa Króla. Wierni z jednego z najbiedniejszych krajów świata, zmęczonego konfliktami wewnętrznymi, mogą teraz w dobrych warunkach modlić się o pokój w swojej ojczyźnie i przemiany duchowe, bez których trudno sobie wyobrazić spokojne i godne życie.
Młodzi ludzie przygotowujący się do wejścia w dorosłość, ale często już uczestniczący w pełni w życiu społecznym, politycznym i gospodarczym, niebawem przejmą stery i wezmą na siebie odpowiedzialność za przyszłość Polski. Do jakich wartości będą się odwoływać? Kto będzie dla nich drogowskazem? Jaką przyszłość naszej Ojczyzny będą tworzyć? Na te pytania będziemy starali się znaleźć odpowiedź podczas konferencji pt. „Co się stało z polską młodzieżą?”, która odbędzie się w formule online na kanale PCh24TV. Początek konferencji o godzinie 18:00 we wtorek 8 grudnia.
Współpraca Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego, Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi pięknie zaowocowała. W 2019 roku dzięki hojności Darczyńców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, w krótkim czasie udało się zebrać aż 200 tysięcy złotych na budowę dwóch kaplic w Sudanie Południowym. Teraz wierni mogą korzystać z tych budynków.
Prezydent Miasta Krakowa, prof. Jacek Majchrowski zabrał głos w sprawie tzw. ogólnopolskiego strajku kobiet oraz protestów środowisk radykalnie lewicowych i proaborcyjnych, które od ponad tygodnia odbywają się na ulicach polskich miast, w tym także na ulicach podwawelskiego grodu. Protesty są reakcją wspomnianych środowisk na wyrok Trybunału Konstytucyjnego stwierdzający niezgodność z konstytucją tzw. aborcji eugenicznej.
Niespotykana do tej pory skala agresji wobec wiary katolickiej, świątyń i duchownych przelała czarę goryczy. Już wiemy, że pobłażanie lewackiej ideologii nie prowadzi do łagodzenia podziałów, tylko ośmiela do coraz silniejszych ataków na Kościół Powszechny. Wierni, widząc rosnące zagrożenie zniszczenia dorobku cywilizacji łacińskiej, jednoczą się w grupy samoobrony, które będą bronić wartości chrześcijańskich i świątyń.