Stańmy w obronie naszych świątyń i cywilizacji chrześcijańskiej

2020-10-28 00:00:00
Stańmy w obronie naszych świątyń i cywilizacji chrześcijańskiej

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi apeluje: Stańmy w obronie naszych świątyń i cywilizacji chrześcijańskiej.

 

W trudnych dla Kościoła i Ojczyzny chwilach katolicy nigdy nie byli obojętni, świadczą o tym dzieje naszego Narodu. Wydarzenia ostatnich dni wystawiają na próbę wiernych Kościoła Powszechnego, bezpardonowo atakowanych przez skrajnie lewackie środowiska, nawołujące do słownej i bezpośredniej agresji wobec wszystkiego, co jest nam bliskie.

 

Widmo powrotu totalitarnej rewolucji stało się realnym zagrożeniem także w Polsce, która doznała niezliczonych cierpień spowodowanych ideologiami narodowego socjalizmu i sowieckiego komunizmu. Silni opieką Chrystusa i wierni Maryi Królowej Polski musimy dzisiaj w każdym miejscu stanąć twarzą w twarz przeciw nienawistnym atakom lewicowych radykałów.

 

Najwyższy czas powiedzieć STOP! fali ataków i nienawiści.

Zwyciężajmy zło dobrem!

 

Czas na odbudowanie rodzinnych i sąsiedzkich więzi, czas na odnowę wspólnoty parafialnej, czas na zorganizowanie grup wiernych gotowych do obrony Kościoła i miejsc kultu. Pomagajmy naszym proboszczom i duchownym, którzy w każdej chwili mogą stać się celem nienawistnej agresji fizycznej i werbalnej.

 

Organizujmy grupy Obrońców Kościoła i powiadamiajmy o tym znajomych. Informujmy się o powstawaniu grup, aby mieć możliwość udzielania sobie pomocy i wsparcia. Nasz apel jest skierowany do wszystkich Córek i Synów Kościoła.

 

Każde zło boi się dobrych ludzi zjednoczonych w działaniu i w modlitwie. Tę walkę także wygramy, tak jak wcześniejsze wojny z niemieckim nazizmem i sowieckim komunizmem!

Twierdzą nam będzie każdy próg, bo nad nami czuwa Boża Opatrzność i Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski.

 

 

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi

Kraków, 29 X AD 2020


Na zdjęciu: Katedra Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu, autor: Andrzej Otrębski (CC BY-SA 4.0)


Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!