Stańmy w obronie naszych świątyń i cywilizacji chrześcijańskiej

2020-10-28
Stańmy w obronie naszych świątyń i cywilizacji chrześcijańskiej

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi apeluje: Stańmy w obronie naszych świątyń i cywilizacji chrześcijańskiej.

 

W trudnych dla Kościoła i Ojczyzny chwilach katolicy nigdy nie byli obojętni, świadczą o tym dzieje naszego Narodu. Wydarzenia ostatnich dni wystawiają na próbę wiernych Kościoła Powszechnego, bezpardonowo atakowanych przez skrajnie lewackie środowiska, nawołujące do słownej i bezpośredniej agresji wobec wszystkiego, co jest nam bliskie.

 

Widmo powrotu totalitarnej rewolucji stało się realnym zagrożeniem także w Polsce, która doznała niezliczonych cierpień spowodowanych ideologiami narodowego socjalizmu i sowieckiego komunizmu. Silni opieką Chrystusa i wierni Maryi Królowej Polski musimy dzisiaj w każdym miejscu stanąć twarzą w twarz przeciw nienawistnym atakom lewicowych radykałów.

 

Najwyższy czas powiedzieć STOP! fali ataków i nienawiści.

Zwyciężajmy zło dobrem!

 

Czas na odbudowanie rodzinnych i sąsiedzkich więzi, czas na odnowę wspólnoty parafialnej, czas na zorganizowanie grup wiernych gotowych do obrony Kościoła i miejsc kultu. Pomagajmy naszym proboszczom i duchownym, którzy w każdej chwili mogą stać się celem nienawistnej agresji fizycznej i werbalnej.

 

Organizujmy grupy Obrońców Kościoła i powiadamiajmy o tym znajomych. Informujmy się o powstawaniu grup, aby mieć możliwość udzielania sobie pomocy i wsparcia. Nasz apel jest skierowany do wszystkich Córek i Synów Kościoła.

 

Każde zło boi się dobrych ludzi zjednoczonych w działaniu i w modlitwie. Tę walkę także wygramy, tak jak wcześniejsze wojny z niemieckim nazizmem i sowieckim komunizmem!

Twierdzą nam będzie każdy próg, bo nad nami czuwa Boża Opatrzność i Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski.

 

 

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi

Kraków, 29 X AD 2020


Na zdjęciu: Katedra Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu, autor: Andrzej Otrębski (CC BY-SA 4.0)


Wśród osób zasłużonych w służbie państwu i społeczeństwu, które docenił Prezydent RP w lipcu 2021 roku, znalazł się Ks. Prof. Waldemar Chrostowski. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski dla Ks. Prof. Waldemara Chrostowskiego został przyznany za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju nauk teologicznych oraz za pracę duszpasterską. Czytelnicy i widzowie mediów Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Ksiądz Profesor znają duchownego m.in. z naszego filmu Via Dolorosa – Droga Zbawienia.
Donos przeciwko polskiemu ks. prof. Dariuszowi Oko i redaktorowi naczelnemu niemieckiego czasopisma „Thelogisches” ks. prof. Johannesowi Stöhrowi złożył ks. Wolfgang Rothe, znany z publicznego błogosławienia par jednopłciowych i promowania ruchu LGBT. W swojej karierze ks. Wolfgang Rothe zasłynął m.in. z sprawowania funkcji wicerektora seminarium w Austrii, opisywanym w prasie jako „jaskinia potwornych pedofilów, teatr perwersji, habsburska Sodoma”.
O zbrodni dokonanej na Polakach mieszkających na wschodnich Kresach w PRL nie można było mówić, bo tematyka dotyczyła drażliwej kwestii zagarnięcia terenów II Rzeczpospolitej przez Związek Sowiecki. Po 1989 roku tematyka ta nadal była niemal nieobecna na najwyższych szczeblach władzy. Minęły już trzy dekady wolnej Polski, a o zbrodni wołyńskiej nadal mówi się niewiele. Nie pozwólmy, by pamięć o pomordowanych rodakach odeszła w niepamięć.
Sól w oku lewicy i liberałów obyczajowych, podmiot ataku feministek i pseudopostępowych organizacji europejskich. O Ordo Iuris mówi się i pisze w Stanach Zjednoczonych i w Brukseli, powielając nieprawdziwe stereotypy. Teraz mamy szansę pokazać prawdę o Ordo Iuris i wkładzie tej organizacji w obronę cywilizacji chrześcijańskiej, pomagając w powstaniu filmu, którego realizacji podjęło się Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej Ks. Piotra Skargi.
Znany dziennikarz, pisarz, publicysta i poeta Witold Gadowski zaprasza na najbliższą niedzielę na spotkanie/manifestację na Rynek w Krakowie. Jak podaje portal PCh24.pl, początek wydarzenia wyznaczono na godzinę 16.00. Przypomnijmy, że Witold Gadowski jest jednym z uczestników kończącego się w sobotę Tygodnia Życia i Wolności, którego organizatorami są Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie Polonia Christiana.