Stańmy w obronie naszych świątyń i cywilizacji chrześcijańskiej

2020-10-28
Stańmy w obronie naszych świątyń i cywilizacji chrześcijańskiej

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi apeluje: Stańmy w obronie naszych świątyń i cywilizacji chrześcijańskiej.

 

W trudnych dla Kościoła i Ojczyzny chwilach katolicy nigdy nie byli obojętni, świadczą o tym dzieje naszego Narodu. Wydarzenia ostatnich dni wystawiają na próbę wiernych Kościoła Powszechnego, bezpardonowo atakowanych przez skrajnie lewackie środowiska, nawołujące do słownej i bezpośredniej agresji wobec wszystkiego, co jest nam bliskie.

 

Widmo powrotu totalitarnej rewolucji stało się realnym zagrożeniem także w Polsce, która doznała niezliczonych cierpień spowodowanych ideologiami narodowego socjalizmu i sowieckiego komunizmu. Silni opieką Chrystusa i wierni Maryi Królowej Polski musimy dzisiaj w każdym miejscu stanąć twarzą w twarz przeciw nienawistnym atakom lewicowych radykałów.

 

Najwyższy czas powiedzieć STOP! fali ataków i nienawiści.

Zwyciężajmy zło dobrem!

 

Czas na odbudowanie rodzinnych i sąsiedzkich więzi, czas na odnowę wspólnoty parafialnej, czas na zorganizowanie grup wiernych gotowych do obrony Kościoła i miejsc kultu. Pomagajmy naszym proboszczom i duchownym, którzy w każdej chwili mogą stać się celem nienawistnej agresji fizycznej i werbalnej.

 

Organizujmy grupy Obrońców Kościoła i powiadamiajmy o tym znajomych. Informujmy się o powstawaniu grup, aby mieć możliwość udzielania sobie pomocy i wsparcia. Nasz apel jest skierowany do wszystkich Córek i Synów Kościoła.

 

Każde zło boi się dobrych ludzi zjednoczonych w działaniu i w modlitwie. Tę walkę także wygramy, tak jak wcześniejsze wojny z niemieckim nazizmem i sowieckim komunizmem!

Twierdzą nam będzie każdy próg, bo nad nami czuwa Boża Opatrzność i Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski.

 

 

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi

Kraków, 29 X AD 2020


Na zdjęciu: Katedra Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu, autor: Andrzej Otrębski (CC BY-SA 4.0)


Już sam tytuł referatu, wygłoszonego przez prof. Petera Kwasniewskiego podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” 25 listopada w Krakowie, brzmi mocno intrygująco. Postawienie pytania „Czy papież może zmienić naszą wiarę?” to zwrócenie uwagi na ważny problem - trwania wiernych w Kościele i praktykowania obrządku, który nie zmieni podstaw doktryny i uszanuje sacrum, cementujące jedność wspólnoty katolickiej. Referat prof. Petera Kwasniewskiego, z niewielkimi zmianami redak-cyjnymi (w tym śródtytułami), przedstawiamy Państwu gorąco zachęcając do wgłębienia się w tematy, wobec których żaden Katolik nie może być obojętny.
Jeśli mamy już totalitaryzm, to kto reprezentuje władzę totalną, kto za nią stoi, a kto jest tylko widoczną dla ogółu fasadą władzy? Te i wiele innych pytań cisną się do głowy po obejrzeniu filmu wyprodukowanego przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” stawia pytania, pomaga poszukiwać odpowiedzi i zmusza do refleksji nad tym, czego często nie dostrzegamy wokół siebie.
Powieść George’a Orwella „Rok 1984” była zakazana w PRL. System uczulony na krytykę nie mógł jej tolerować obnażania jego prawdziwej dyktatorskiej twarzy. Czy film w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” będzie również nie do zniesienia dla rozlewających się współczesnych totalitaryzmów, zawłaszczających sobie prawo do decydowania o nas i naszym życiu? Kinowa premiera filmu pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0" odbędzie się w Warszawie, w kinie „Luna” już 1 grudnia 2021 r. (w środę), godz. 19:00.
„Przebudowa Kościoła. Wszystko może się zmienić” – to temat spotkania z redaktorem PCh24.pl i PChTV Pawłem Chmielewskim w najbliższy czwartek, 25 listopada. Na prelekcję i dyskusję zaprasza Klub „Polonia Christiana” w Szczecinie na godz. 18.30 do auli Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124. Wstęp wolny.
„Nie taki opozycjonista. Ks. H. Gulbinowicz w rzeczywistości społeczno – politycznej PRL” – to temat dwóch spotkań z dr. hab. Rafałem Łatką, na jakie zapraszamy w ramach Klubów „Polonia Christiana” do Warszawy (18 listopada) i Gdyni (19 listopada).