Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi docenione za propagowanie kultu św. Rity!

2022-05-04
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi docenione za propagowanie kultu św. Rity!

Pod koniec kwietnia przedstawiciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi udali się do klasztoru sióstr augustianek w Krakowie na spotkanie z wyjątkowymi gośćmi. Przez kilka dni przebywała tu bowiem delegacja z Cascii, na czele z ojcem Luciano De Michieli’m, rektorem sanktuarium św. Rity i burmistrzem miasta Mario De Carolis’em. Oficjele docenili wkład Stowarzyszenia w propagowanie kultu św. Rity, przekazując na ręce naszych przedstawicieli piękne upominki.

Podczas spotkania delegacja Stowarzyszenia, wspólnie z gośćmi z Włoch, miała przyjemność zobaczyć klasztor sióstr augustianek, kościół św. Katarzyny, a także szkołę podstawową i liceum prowadzone przez zgromadzenie.

Doceniając wkład Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi w propagowanie kultu świętej Rity, a przede wszystkim całoroczną kampanię „Ofiarujmy św. Ricie 12 000 róż!”, burmistrz Cascii podarował nam pamiątkowy medal, a rektor sanktuarium – w imieniu sióstr augustianek z Włoch – dewocjonalia, materiały religijne i piękną reprodukcję wizerunku świętej Rity. Wspominana reprodukcja przedstawia najstarszy i prawdopodobnie najwierniejszy wizerunek świętej Rity, znany z drewnianej trumny, w której w latach 1475 – 1745 spoczywała patronka zgromadzenia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom kampanii „Ofiarujmy św. Ricie 12 000 róż”, jak i uczestnikom poprzednich akcji, mających na celu propagowanie kultu orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych. Podejmowane przez nas inicjatywy przynoszą coraz więcej wspaniałych duchowych owoców, przez co głośno jest o nich nie tylko w Polsce, ale także wiele kilometrów stąd. Serdeczne Bóg zapłać!

 

Rośnie lista miejscowości, w których w niedzielę 15 maja odbędą się Procesje Różańcowe za Polskę. Dzień organizacji procesji łączy dwa ważne święta – w sobotę 14 maja przypada w tym roku święto Matki Bożej Łaskawej, patronki Warszawy, poniedziałek 16 maja to dzień liturgicznego wspomnienia św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski.
- Chwilę przed atakiem Rosji na Ukrainę, na Ukrainie wprowadzono prawo niereglamentowania i nierejestrowania broni. Taka legislacja jest potrzebna również w naszym kraju, póki ryzyko wojny nie jest bezpośrednie. Jeśli będziemy ją planować na ostatnią chwilę, to ona obywatelom nie pomoże – mówił Jacek Hoga na łamach portalu „Siódma9.pl”. Spotkanie z prezesem Fundacji Ad Arma w ramach Klubów „Polonia Christiana” odbędzie się w czwartek 19 maja w Krakowie.
Czy władze samorządowe, szczególnie w dużych miastach, przy wydawaniu milionów złotych z lokalnych budżetów biorą pod uwagę potrzeby i opinie mieszkańców? Takie pytanie rodzi się po analizie raportu „Gdzie naprawdę potrzebna jest zieleń?” opracowanego na podstawie badania opinii, które zrealizowało Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi. Udostępniamy Państwu pełną wersję raportu, w którym mieszkańcy Małopolski poddali głębokiej krytyce poczynania władz Krakowa.
Zieleń na zabetonowanych blokowiskach czy posadzenie drzewa na zabytkowym placu Starego Miasta? Zakup sprzętu dla szpitali czy kolejna droga i niekonieczna przebudowa przestrzeni publicznej? Co sądzą mieszkańcy Krakowa oraz osoby czujące związek z Krakowem o polityce władz miasta w zakresie urządzania terenów zielonych i rekreacyjnych? O tym zostaną poinformowani dziennikarze podczas briefiengu pod Urzędem Miasta Krakowa już 12 maja o godzinie 12.00.
Czytając ze zrozumieniem akty prawa dotyczące ochrony życia nie można mieć wątpliwości, że organy państwa są zobowiązane do ochrony życia ludzkiego, także życia dziecka poczętego. Niedawne skandaliczne żądanie Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, które domagały się promocji aborcji przez organizację przeciwną zabijaniu nienarodzonych, świadczą o rozdwojeniu jaźni na poziomie władz państwowych.