Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi docenione za propagowanie kultu św. Rity!

2022-05-04 00:00:00
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi docenione za propagowanie kultu św. Rity!

Pod koniec kwietnia przedstawiciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi udali się do klasztoru sióstr augustianek w Krakowie na spotkanie z wyjątkowymi gośćmi. Przez kilka dni przebywała tu bowiem delegacja z Cascii, na czele z ojcem Luciano De Michieli’m, rektorem sanktuarium św. Rity i burmistrzem miasta Mario De Carolis’em. Oficjele docenili wkład Stowarzyszenia w propagowanie kultu św. Rity, przekazując na ręce naszych przedstawicieli piękne upominki.

Podczas spotkania delegacja Stowarzyszenia, wspólnie z gośćmi z Włoch, miała przyjemność zobaczyć klasztor sióstr augustianek, kościół św. Katarzyny, a także szkołę podstawową i liceum prowadzone przez zgromadzenie.

Doceniając wkład Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi w propagowanie kultu świętej Rity, a przede wszystkim całoroczną kampanię „Ofiarujmy św. Ricie 12 000 róż!”, burmistrz Cascii podarował nam pamiątkowy medal, a rektor sanktuarium – w imieniu sióstr augustianek z Włoch – dewocjonalia, materiały religijne i piękną reprodukcję wizerunku świętej Rity. Wspominana reprodukcja przedstawia najstarszy i prawdopodobnie najwierniejszy wizerunek świętej Rity, znany z drewnianej trumny, w której w latach 1475 – 1745 spoczywała patronka zgromadzenia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom kampanii „Ofiarujmy św. Ricie 12 000 róż”, jak i uczestnikom poprzednich akcji, mających na celu propagowanie kultu orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych. Podejmowane przez nas inicjatywy przynoszą coraz więcej wspaniałych duchowych owoców, przez co głośno jest o nich nie tylko w Polsce, ale także wiele kilometrów stąd. Serdeczne Bóg zapłać!

 

W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.