Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi na Ekstremalnej Drodze Krzyżowej

2021-03-31
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi na Ekstremalnej Drodze Krzyżowej

Reprezentacja naszego Stowarzyszenia w dniu 30 marca 2021 r. przeszła wymagający szlak przez pasmo gór w Beskidzie Żywieckim i Beskidzie Makowskim. W ten sposób włączyliśmy się w zainicjowane w 2009 r. coroczne wydarzenie religijne pod nazwą Ekstremalna Droga Krzyżowa.

To nie pierwszy raz, gdy uczestniczyliśmy w takim wydarzeniu. W 2018 r. grupa pracowników SKCh im. Ks. Piotra Skargi również przemierzała górskie szlaki, odprawiając Drogę Krzyżową.

W 2021 roku udało się wyruszyć ponownie. Pomimo trudnych warunków, w tym początkowo obfitego deszczu oraz zalegających na wyższych partiach gór znacznych ilości śniegu, udało się w zwartej grupie przemierzyć ponad 12-kilometrową trasę. W jej trakcie towarzyszyły nam rozważania Męki Pańskiej oraz różnorodne modlitwy. Warto dodać, iż przed wyruszeniem w górę, wzięliśmy udział w porannej Mszy Świętej.

Jak podaje portal pch24.pl, dotychczas w samym 2021 roku Ekstremalną Drogę Krzyżową przebyło ponad 37 tys. osób, korzystając z 1006 wyznaczonych tras. Może to jednak być liczba istotnie zaniżona, choćby z uwagi na to, że wielu katolików odbywa to nabożeństwo samotnie i bez rejestrowania się u głównego koordynatora akcji, czyli krakowskiej Fundacji Indywidualności Otwartych. W tym roku większość Ekstremalnych Dróg Krzyżowych z udziałem zarejestrowanych uczestników odbyła się w dniach 26-27 marca.

 

PiotrSkarga.pl

Wśród osób zasłużonych w służbie państwu i społeczeństwu, które docenił Prezydent RP w lipcu 2021 roku, znalazł się Ks. Prof. Waldemar Chrostowski. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski dla Ks. Prof. Waldemara Chrostowskiego został przyznany za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju nauk teologicznych oraz za pracę duszpasterską. Czytelnicy i widzowie mediów Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Ksiądz Profesor znają duchownego m.in. z naszego filmu Via Dolorosa – Droga Zbawienia.
Donos przeciwko polskiemu ks. prof. Dariuszowi Oko i redaktorowi naczelnemu niemieckiego czasopisma „Thelogisches” ks. prof. Johannesowi Stöhrowi złożył ks. Wolfgang Rothe, znany z publicznego błogosławienia par jednopłciowych i promowania ruchu LGBT. W swojej karierze ks. Wolfgang Rothe zasłynął m.in. z sprawowania funkcji wicerektora seminarium w Austrii, opisywanym w prasie jako „jaskinia potwornych pedofilów, teatr perwersji, habsburska Sodoma”.
O zbrodni dokonanej na Polakach mieszkających na wschodnich Kresach w PRL nie można było mówić, bo tematyka dotyczyła drażliwej kwestii zagarnięcia terenów II Rzeczpospolitej przez Związek Sowiecki. Po 1989 roku tematyka ta nadal była niemal nieobecna na najwyższych szczeblach władzy. Minęły już trzy dekady wolnej Polski, a o zbrodni wołyńskiej nadal mówi się niewiele. Nie pozwólmy, by pamięć o pomordowanych rodakach odeszła w niepamięć.
Sól w oku lewicy i liberałów obyczajowych, podmiot ataku feministek i pseudopostępowych organizacji europejskich. O Ordo Iuris mówi się i pisze w Stanach Zjednoczonych i w Brukseli, powielając nieprawdziwe stereotypy. Teraz mamy szansę pokazać prawdę o Ordo Iuris i wkładzie tej organizacji w obronę cywilizacji chrześcijańskiej, pomagając w powstaniu filmu, którego realizacji podjęło się Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej Ks. Piotra Skargi.
Znany dziennikarz, pisarz, publicysta i poeta Witold Gadowski zaprasza na najbliższą niedzielę na spotkanie/manifestację na Rynek w Krakowie. Jak podaje portal PCh24.pl, początek wydarzenia wyznaczono na godzinę 16.00. Przypomnijmy, że Witold Gadowski jest jednym z uczestników kończącego się w sobotę Tygodnia Życia i Wolności, którego organizatorami są Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie Polonia Christiana.