Stowarzyszenie Piotra Skargi – rycerze XXI wieku

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi to organizacja zrzeszająca osoby, którym bliskie są chrześcijańskie i tradycyjne wartości. Stowarzyszenie aktywnie działa forum publicznym, będąc rozpoznawalnym nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Od początku istnienia patronem krakowskiego Stowarzyszenia jest Sługa Boży ksiądz Piotr Skarga, wielki kaznodzieja, który podobnie jak jego naśladowcy – budził sumienia Polaków.

Stowarzyszenie na co dzień aktywnie działa na wielu polach, a wszystkie podejmowane inicjatywy są możliwe wyłącznie dzięki wsparciu swoich Przyjaciół i Dobrodziejów, w tym najbardziej oddanych Apostołów Fatimy, którzy wspierają je regularnymi datkami.

Stowarzyszenie od 2008 roku wydaje także dwumiesięcznik „Polonia Christiana”. Dzięki pracy całej redakcji, katolicy w całym kraju otrzymują pismo, które propaguje konserwatywną wizję świata i tradycyjny system wartości.

Stowarzyszenie jest także organizatorem Marszów dla Życia i Rodziny, które każdego roku gromadzą na ulicach polskich miast tysiące Polaków. Dewocjonalia, którymi obdarowujemy naszych bliźnich liczone są zaś w setkach tysięcy, a często nawet w milionach.

Jeśli bliskie Ci są tradycyjne wartości i chcesz wspierać propagowanie wiary katolickiej w polskich rodzinach, weź udział w kampaniach prowadzonych przez Stowarzyszenie. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://piotrskarga.pl/dolacz-do-naszych-akcji.html

 

Napędzana polityczną poprawnością moda na obowiązkowy „tolerancjonizm” czy już dyktat i przebudowa kanonu zachowań… Czemu służą polityczne deklaracje sportowców i wszechobecne na Zachodzie tęczowe barwy? Gościem Marcina Austyna w programie „Jaka jest prawda?" był ks. prof. Paweł Bortkiewicz.
Ostatnie nieoficjalne wieści z Watykanu wskazują, że regulacji doczeka się kwestia statusu papieża - emeryta. Czy to przygotowanie do abdykacji? Redaktor naczelny PCh24.pl Krystian Kratiuk zaprasza na program „Ja, Katolik”.
Modlitwa św. Bernarda o WSTAWIENNICTWO Maryi! || Modlitewnik PCh24. Bernard został zaliczony w poczet świętych w 1174 roku przez Aleksandra III, a w roku 1830 ogłoszono go doktorem Kościoła, czerpał z teologii Augustyna z Hippony oraz Ojców greckich.
Film o kościele i klasztorze pw. św. Jana z Dukli. Relikwie Świętego zostały tu przewiezione z Lwowa po II wojnie światowej. Zobacz drugi sezon niezwykłego projektu Łukasza Korzeniowskiego „Perły polskiego katolicyzmu”.
Kaplica św. Kingi znajduje się na Trasie Turystycznej Kopalni Soli „Wieliczka”. Zobacz film zrealizowany w ramach niezwykłego projektu Łukasza Korzeniowskiego „Perły polskiego katolicyzmu”.