Stowarzyszenie Piotra Skargi – rycerze XXI wieku

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi to organizacja zrzeszająca osoby, którym bliskie są chrześcijańskie i tradycyjne wartości. Stowarzyszenie aktywnie działa forum publicznym, będąc rozpoznawalnym nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Od początku istnienia patronem krakowskiego Stowarzyszenia jest Sługa Boży ksiądz Piotr Skarga, wielki kaznodzieja, który podobnie jak jego naśladowcy – budził sumienia Polaków.

Stowarzyszenie na co dzień aktywnie działa na wielu polach, a wszystkie podejmowane inicjatywy są możliwe wyłącznie dzięki wsparciu swoich Przyjaciół i Dobrodziejów, w tym najbardziej oddanych Apostołów Fatimy, którzy wspierają je regularnymi datkami.

Stowarzyszenie od 2008 roku wydaje także dwumiesięcznik „Polonia Christiana”. Dzięki pracy całej redakcji, katolicy w całym kraju otrzymują pismo, które propaguje konserwatywną wizję świata i tradycyjny system wartości.

Stowarzyszenie jest także organizatorem Marszów dla Życia i Rodziny, które każdego roku gromadzą na ulicach polskich miast tysiące Polaków. Dewocjonalia, którymi obdarowujemy naszych bliźnich liczone są zaś w setkach tysięcy, a często nawet w milionach.

Jeśli bliskie Ci są tradycyjne wartości i chcesz wspierać propagowanie wiary katolickiej w polskich rodzinach, weź udział w kampaniach prowadzonych przez Stowarzyszenie. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://piotrskarga.pl/dolacz-do-naszych-akcji.html

 

Stowarzyszenie od samego początku jako swoją dewizę przyjęło hasło: Przebudźmy sumienia Polaków! Obejrzyj film przygotowany na dwudziestą rocznicę istnienia Stowarzyszenia, opowiadający o działalności w tym okresie!
To już 20 lat odkąd istnieje i prężnie działa Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Nasz jubileusz zaczynamy uroczystą Mszą Świętą w krakowskiej Bazylice Bożego Ciała w piątek 28 czerwca o godzinie 16:00.
Kliknij i dołącz do tej akcji: https://krewchrystusa.pl/?ka=006208 Prezentujemy Państwu naszą relację z Jerozolimy, gdzie delegacja Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi dokonała uroczystego podsumowania akcji w roku 2018.
Ponad 145 tysięcy wiernych podpisało się pod naszą petycją z prośbą do Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. Stanisława Gądeckiego, o potwierdzenie przez polskich biskupów tradycyjnej nauki Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa. Wśród osób, które podpisały petycję znaleźli się między innymi: reżyser i publicysta Grzegorz Braun, aktor Radosław Pazura, publicysta Telewizji Republika dr Tomasz Terlikowski, znany kompozytor Michał Lorenc, dziennikarz Jan Pospieszalski czy też liczni naukowcy, w tym historyk prof. dr hab. Andrzej Nowak z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zebrane podpisy przedstawiciele Instytutu Ks. Piotra Skargi złożyli w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski.
,,Skarga" to film autorstwa krakowskiego reżysera Jarosława Mańki. Twórca ukazuje nam Ks. Piotra Skargę jako wybitnego kaznodzieję oraz osobę wierną swoim ideałom, która od początku do końca dążyła obraną przez siebie ścieżką. Producentem filmu jest Instytut Ks. Piotra Skargi.