Światło Twojej modlitwy w Fatimie

wrzesień 2017
Światło Twojej modlitwy w Fatimie

Światło Twojej modlitwy w Fatimie

Jubileuszowa edycja jednej z najpopularniejszych kampanii Instytutu odniosła wielki sukces. Odpowiedziało na nią blisko 90 tysięcy Przyjaciół i Darczyńców, którzy nadesłali swoje podziękowania i prośby do Matki Bożej oraz świeczki, a z nich wytopione zostały 1324 metrowe świece wotywne, spalone na miejscu Objawień w Fatimie. Finał akcji odbył się 8 grudnia, w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. 
 

Akcja „Twoje światło w Fatimie” trwa od wielu lat. Rozpoczęła się na początku lipca 2009 roku, gdy prezes Sławomir Olejniczak zwrócił się do Przyjaciół Instytutu z inicjatywą wysłania do Fatimy i zapalenia przy Kaplicy Objawień świec od polskich rodzin. Wraz z korespondencją każdy adresat otrzymał małą świeczkę z dołączoną kartą, na której można było wpisać podziękowania i prośby do Matki Bożej. Wypisaną kartę ze świeczką – będącą osobistym światłem każdego uczestnika kampanii – należało odesłać do Instytutu. Odzew Korespondentów przeszedł najśmielsze oczekiwania.

 

W styczniu 2010 roku delegacja Instytutu zawiozła do Fatimy aż 1000 świec wotywnych uformowanych po przetopieniu ponad 73 000 nadesłanych świeczek. Wtedy też złożono w sanktuarium 42 paczki z podziękowaniami i prośbami do Maryi. Pół roku później do Fatimy trafiła druga partia – 210 świec oraz prawie 11 000 kartek z intencjami – a w październiku 2010 r. kolejna – 245 świec oraz 14 000 kartek z intencjami.

 

Rok później – w październiku 2011 r. w fatimskim sanktuarium zostało złożonych 151 świec wotywnych oraz 6180 intencji. Każda kolejna odsłona akcji „Twoje światło w Fatimie” odbywała się przy współpracy pielgrzymów z Apostolatu Fatimy, przebywających wtedy w portugalskim sanktuarium.

 

Od początku akcji, łącznie z jej jubileuszową edycją w 2017 roku do sanktuarium fatimskiego trafiło już 4 451 metrowych świec wotywnych i 235 514 kart z intencjami. Świece spalane są przy Kaplicy Objawień Matki Bożej, a intencje trafiają do archiwum tamtejszej Bazyliki Matki Bożej Różańcowej.

 

W akcji można wciąż wziąć udział za pośrednictwem internetu na stronie www.modlitwa.fatima.pl.

Odkryj piękno i moc modlitwy. Zapal jedną z trzech świec, świecę siedmiodniową, świecę trzydziestodniową lub świecę wieczystą, a Twoja intencja zajaśnieje w blasku modlitwy!

 

Warto zaznaczyć, że Instytut Księdza Piotra Skargi otrzymał oficjalne podziękowanie, przesłane w imieniu rektora Sanktuarium Fatimskiego za różne akcje, które zorganizował z okazji stulecia Objawień Matki Bożej w Fatimie w 2017 roku.

 

Przeczytaj więcej na www.PCh24.pl