Święta Rita. Wspomożycielka w sprawach trudnych i beznadziejnych – zapraszamy do lektury niezwykłej książki

2017-01-09 00:00:00
Święta Rita. Wspomożycielka w sprawach trudnych i beznadziejnych – zapraszamy do lektury niezwykłej książki
 Książka Święta Rita. Wspomożycielka w sprawach trudnych i beznadziejnych autorstwa Doroty Niedźwieckiej to wyjątkowa publikacja, która zyskuje ogromną popularność. Za pośrednictwem uruchomionej w maju 2016 roku strony internetowej swietarita.org blisko 2500 osób zamówiło już publikację przybliżającą polskiemu czytelnikowi postać tej niezwykłej świętej.

Duże zainteresowanie książką spowodowane jest nie tylko przepięknymi ilustracjami i wciągającej historii świętej Rity. To także, coraz większe zainteresowanie Polaków kultem patronki spraw trudnych i beznadziejnych oraz przypadającego na 22. dzień każdego miesiąca wspomnienia odbywającego się w augustiańskich świątyniach.


             Autorka książki tak tłumaczy fenomen świętej:
„Wrażenie robią coraz liczniejsze świadectwa pomocy św. Rity w sprawach trudnych i beznadziejnych. Ludzie od zawsze interesują się uzdrowieniami, cudami, szukają pomocy i oparcia u świętych patronów i orędowników. Św. Rita ma opinię skutecznej przed Bogiem. Moim zdaniem trafia też w pewne zapotrzebowanie społeczne jako specjalistka od codzienności – przez połowę życia była  zwyczajną osobą świecką. Można brać z niej  przykład w tym, jak radzić sobie z rozwiązywaniem problemów rodzinnych lub powołaniowych także w dzisiejszych czasach. Święci często są przedstawiani jako postacie posągowe albo przesłodzone, jakby z innego świata. A świętym może być każdy z nas, nikt nie rodzi się herosem wiary. Rita ma wiele cech bliskich zwyczajnym ludziom, na naszą miarę. To pociąga do niej i uczy pokory.”

           
            Potrzebujesz duchowego pokrzepienia? Szukasz rozwiązania swych problemów? Twoi bliscy przeżywają trudne chwile? A może chcesz poznać historię świętej, do której 22-go każdego miesiąca zjeżdżają tysiące osób? Jeśli tak - serdecznie polecamy tę książkę! Do każdego zamówienia złożonego przez stronę internetową wydawca książki – Instytut Ks. Piotra Skargi – dokłada prezent w postaci koronki do odmawiania Litanii do świętej Rity.


Tej książki nie znajdą Państwo w żadnej księgarni. Można ją zamówić jedynie poprzez stronę: 
swietarita.org.



Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!