We wrześniu 2018 roku Instytut zorganizował akcję, w której zachęcało 360 tysięcy Korespondentów do wsparcia wydania i rozpowszechniania albumu Święty Ojciec Pio. Wysłannik Niebios oraz do przesłania podziękowań i próśb do Stygmatyka z Pietrelciny, a także powierzenia mu codziennych trosk. Kampanię poparł ksiądz biskup Juan Rodolfo Laise, argentyński duchowny, posługujący aktualnie w San Giovanni Rotondo.
Przedstawiciele Instytutu zawieźli do San Giovanni Rotondo 40 750 kart z podziękowaniami i prośbami do Świętego i złożyli je w Bazylice Matki Bożej Łaskawej, gdzie 23 listopada 2018 roku, przy tym samym ołtarzu, przy którym Ojciec Pio sprawował Najświętszą Ofiarę, została odprawiona Msza Święta za każdego uczestnika akcji. Podczas homilii kapucyn-celebrans powiedział m.in.:
Bóg jest wszędzie. Bóg widzi wszystko i Bóg wszystko wie. Widzi także resztę waszych przyjaciół, którzy nie przyjechali tutaj, ale są reprezentowani duchowo poprzez własnoręcznie napisane podziękowania i prośby, przywiezione przez was. Bóg je wszystkie zna. Na zakończenie ojciec pobłogosławił wszystkich uczestników kampanii.
Postać św. Ojca Pio utrwaliła się na kartach historii nie tylko z powodu licznych relacji świadków, opisów cudów, jakich dokonywał, czy też publikacji prasowych i książkowych, wydanych za jego życia oraz po śmierci. To również bogactwo niezwykłych ilustracji ze Świętym w roli głównej – wykonanych w różnych momentach życia Ojca Pio i w rozmaitych kontekstach, które towarzyszyły jego niezwykłej posłudze.
Do bogatego zbioru fotografii związanych ze Stygmatykiem w piękny sposób nawiązał Instytut Ks. Piotra Skargi. Zostały one wykorzystane na kartach przygotowanego w 2018 roku albumu Święty Ojciec Pio. Wysłannik Niebios. Okazją do wydania publikacji była 50. rocznica śmierci świętego zakonnika oraz 100. rocznica otrzymania stygmatów. Instytut pozyskał większość fotografii dzięki uprzejmości Wydawnictwa Serafin w Krakowie – wydawcy dwumiesięcznika „Głos Ojca Pio”.
Autorami tekstów w albumie są Bogusław Bajor i Michał Wikieł, którzy nie tylko opisują życiorys Świętego, ale także snują głębsze refleksje nad najbardziej zdumiewającymi i niewytłumaczalnymi naukowo momentami z życia św. Ojca Pio.
Warto wspomnieć, iż Ojcu Pio robiono zdjęcia w różnych okolicznościach. Wśród fotografujących byli fotoreporterzy, jak również zwykli pielgrzymi oraz jego przyjaciele. Spora część zdjęć ilustruje świętego zakonnika w trakcie wykonywania posługi – odprawiającego Mszę Świętą lub spowiadającego w konfesjonale, nie brakuje też ujęć miejsc związanych ze Świętym i przedmiotów, którymi posługiwał się na co dzień.
Copyright © by STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI | Aktualności | Piotr Skarga TV | Apostolat Fatimy