Teoria ewolucji jednak do kosza?! Dr Michał Chaberek OP z przełomowym wykładem w Olsztynie i Elblągu

2023-03-17 00:00:00
Teoria ewolucji jednak do kosza?! Dr Michał Chaberek OP z przełomowym wykładem w Olsztynie i Elblągu
Po niezwykle udanym spotkaniu w Krakowie, podczas którego przybyli widzowie szczelnie wypełnili salę konferencyjną, ojciec dr Michał Chaberek OP odwiedzi Olsztyn i Elbląg, gdzie wygłosi swój wykład pt. „Czy człowiek pochodzi od małpy?”. Nie zabraknie przekonujących dowodów i prowokujących pytań. Zapraszamy na te spotkania.

Od czasu powstania niby naukowej teorii Karola Darwina w części środowisk chrześcijańskich pojawiły się tendencje do zasymilowania teorii ewolucjonizmu z doktryną chrześcijańską. Pod naciskiem propagandy, forsującej ewolucyjną teorię wywodzącą człowieka od małpy, część ludzi deklarujących się jako chrześcijanie szukała sposobu pogodzenia wizji Darwina z chrześcijaństwem.

 

Współczesna nauka także zdaje się nie dostrzegać mankamentów teorii Darwina, którą naukowcy od lat podważają, a która mimo to w szkołach i na uczelniach jest traktowana jako obowiązująca doktryna, tylko dlatego, że zaprzecza religijnemu wytłumaczeniu stworzenia człowieka przez Pana Boga. Czy takie podejście ma jakiekolwiek uzasadnienie?


Odpowiedź na to pytanie szybko znajdziemy, zapoznawszy się choćby z tym krótkim cytatem z niedawnego wywiadu z ojcem Chaberkiem (KOŚCIÓŁ kontra DARWIN! Księga Rodzaju nie ma nic wspólnego z darwinizmem? - rozmowa na kanale PCh24TV, którą przeprowadził red. Paweł Chmielewski), w której relacjonuje on poglądy i tezy Darwina: „Karol Darwin początkowo głosił tezę teologiczną, negując dotychczasowe twierdzenia o pochodzeniu ludzkiego gatunku oraz różnych gatunków zwierząt. Sam głosił szereg rozmaitych poglądów, ale nie mówił ostatecznie, skąd te gatunki miałyby się brać. Finalnie mówił tylko, że nie wiemy, co miałoby odpowiadać za tę przypadkową zmienność i nowości biologiczne. Nie miał pojęcia, jak miałoby powstać oko czy jakiś inny narząd, a jedynie głosił, że.... nie mogło to zostać stworzone”.

Czy na podstawie takich tez można uznać za obowiązujące twierdzenie pogląd, że człowiek pochodzi od małpy? Prelegent naszych najbliższych spotkań w ramach Klubów „Polonia Christiana” wykaże na licznych przykładach, że jest to nieuprawnione.

Serdecznie zapraszamy na spotkania z ojcem dr. Michałem Chaberkiem OP, zatytułowane „Czy człowiek pochodzi od małpy?”, które organizujemy dla Państwa w Olsztynie i Elblągu. Spotkanie w Olsztynie odbędzie się 28 marca 2023 r. (wtorek) o godz. 18:00 w Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy ul. Prostej 38 (sala nr 131 na I piętrze).

 

Z kolei Klub „Polonia Christiana” w Elblągu poświęcony temu właśnie tematowi odbędzie się 29 marca (w środę) o godz. 18:00. Spotykamy się w siedzibie Stowarzyszenia Elbląscy Patrioci, przy ul. Łączności 3. Przypominamy, że na spotkania pod szyldem Klubów PCh wstęp jest wolny.

PiotrSkarga.pl

Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.