Trybunał Miłosierdzia

marzec 2015
Trybunał Miłosierdzia

Trybunał Miłosierdzia

W ramach tej kampanii Instytut obdarował swoich Korespondentów książeczką Trybunał Miłosierdzia z tekstem ks. Marcina Kostki FSSP o sakramencie pokuty i pojednania oraz rachunkiem sumienia dla dorosłych. W ten sposób Instytut promował dobrą, szczerą spowiedź i zachęcało do korzystania z tego Sakramentu nie tylko „od święta”. Kolejna wielkopostna akcja Instytutu trafiła do 289 000 osób.

 

Sakrament pokuty to jeden z najważniejszych darów Pana Jezusa dla ludzi. Grzech ciężki zamyka człowieka na działanie łaski Bożej, która jest przecież każdemu potrzebna do zbawienia. Śmierć w takim stanie – nigdy nie wiemy kiedy nastąpi – naraża człowieka na ogromne niebezpieczeństwo. Dlatego nawrócenie i uzyskanie odpuszczenia grzechów ratuje nas z opresji i przywraca bliskie relacje z Bogiem.

 

Książeczka Trybunał Miłosierdzia, autorstwa księdza Marcina Kostki FSSP to świetne kompendium wiedzy, dotyczące odpowiedniego przygotowania się do sakramentu spowiedzi. Dołączony kieszonkowy tryptyk z modlitwami pomocnymi przed i po wizycie w konfesjonale, warunkami spowiedzi oraz wizerunkiem ukoronowanego cierniem Zbawiciela – to wszystko było pomocą w godnym i prawidłowym przyjmowaniu sakramentu pokuty.

 

Sądząc po licznych odpowiedziach Przyjaciół Instytutu, książeczka wypełniła swoje zadanie. Ponad 55 tysięcy osób zareagowało na przesyłkę i Instytut otrzymał od Darczyńców liczne świadectwa tego, jak wiele spowiedź zmieniła w ich życiu. Napłynęło także sporo korespondencji z zapewnieniami o tym, że publikacja autorstwa ks. Kostki pomogła lepiej przygotować się do Świąt Wielkanocnych.