Twoja róża u św. Rity w Cascii

czerwiec 2019
Twoja róża u św. Rity w Cascii

Twoja róża u św. Rity w Cascii

Chcąc prosić św. Ritę o pomoc we wszystkich życiowych trudnościach, a także podziękować Jej za codzienną opiekę nad nami, Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi przeprowadziło niezwykłą akcję – Twoja róża u św. Rity w Cascii. W ramach tej kampanii nasi Przyjaciele i Korespondenci zamówili 2063 róże, które ozdobiły całą Bazylikę św. Rity w Cascii. Ponadto wierni z Polski skierowali 2085 podziękowań i próśb do św. Rity. Akcja spotkała się z uznaniem posługujących w Cascii sióstr augustianek, które podziękowały za ogromne zaangażowanie Przyjaciół Stowarzyszenia oraz ofiarowały Stowarzyszeniu relikwię św. Rity i medaliki.

 

Święta Rita jak nikt poznała niemal wszystkie wymiary ludzkiego cierpienia. Dlatego też wierni z całego świata od lat nazywają ją orędowniczką w sprawach trudnych i beznadziejnych, a liczne cuda za Jej wstawiennictwem dzieją się do dziś. Chcąc prosić św. Ritę o pomoc w czasie wszelkich życiowych trudności i podziękować Jej za codzienną opiekę, Stowarzyszenie przeprowadziło akcję Twoja róża u św. Rity w Cascii.

 

Dzięki tej inicjatywie każdy czciciel św. Rity mógł sam zdecydować, ile róż podaruje orędowniczce w sprawach trudnych i beznadziejnych. Uczestnicy akcji mogli też zapisać wszystkie swoje sprawy, z którymi chcą zwrócić się do św. Rity. Ponadto otrzymali również dostęp do filmu Święta Rita – święta od spraw trudnych i beznadziejnych.

 

Uroczystości w Cascii rozpoczęły się 21 maja – dzień przed liturgicznym wspomnieniem św. Rity. Przedstawiciele Stowarzyszenia, wraz z wiernymi z całego świata, w tym również z Polski, wzięli udział w procesji i zapaleniu znicza, co zainaugurowało te wyjątkowe obchody.

 

22 maja odbyła się uroczysta Msza Święta. Całą Bazylikę w Cascii ozdobiły wyłącznie róże od Darczyńców z Polski (w liczbie 2063!); udekorowano nimi ołtarz główny oraz ołtarz boczny, gdzie przy wizerunku św. Rity zostały ułożone okazałe bukiety wraz z szarfą, na której widniał napis: Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, Polska.

 

Wszystkie podziękowania i prośby do orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych złożyliśmy przy grobie św. Rity, gdzie pomodliliśmy się Koronką do św. Rity w intencji wszystkich uczestników tej pobożnej inicjatywy. Nasza akcja spotkała się z uznaniem Zgromadzenia Sióstr Augustianek posługujących w Cascii, które wyraziły ogromną wdzięczność za zaangażowanie wszystkich uczestników kampanii Twoja róża u św. Rity w Cascii: - W to szczególne święto św. Rity, modliłyśmy się, aby Wasi Drodzy Bliscy mogli zostać uczestnikami nieustającej Niebiańskiej Radości.

Niech Was Bóg błogosławi i udzieli Wam łask za przyczyną Niepokalanej Dziewicy i świętej Rity - napisała siostra Maria Rosa Bernardinis, Matka Przełożona. Wyrazem wdzięczności był wyjątkowy dar dla Stowarzyszenia: relikwia św. Rity i medaliki ze Stygmatyczką z Cascii.