Tydzień Życia i Wolności: transmisja online, bezpłatne wejściówki. Jak dołączyć?

2021-06-02 00:00:00
Tydzień Życia i Wolności: transmisja online, bezpłatne wejściówki. Jak dołączyć?

Już w poniedziałek 7 czerwca 2021 r. startuje Tydzień Życia i Wolności, który nasza redakcja objęła patronatem medialnym. Przez 6 kolejnych dni wystąpi ponad 50 prelegentów. Wydarzenie to będzie można śledzić na żywo zarówno przez internet, jak też i stacjonarnie. Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące możliwości uczestnictwa w spotkaniach.

Organizatorzy wydarzenia – Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi i Stowarzyszenie „Polonia Christiana” informują, że bezpłatne wejściówki, przygotowane oddzielnie na każdy z sześciu dni „Tygodnia Życia i Wolności” można odbierać w Krakowie i Warszawie.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, wstęp na wydarzenie będzie możliwy tylko za okazaniem wejściówki. Jedna osoba może odebrać na każdy z opisanych poniżej dni po dwa bilety.

Przypomnijmy, iż w Krakowie odbędą się następujące panele tematyczne:

  • #Kościół – 7 czerwca 2021 r. (poniedziałek), od godz. 17:00
  • #Edukacja – 8 czerwca 2021 r. (wtorek), od godz. 17:00
  • #ProLife – 12 czerwca 2021 r. (sobota), od godz. 16:00

Na te wydarzenia wejściówki można odbierać w siedzibie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi przy ul. Augustiańskiej 28 w Krakowie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00. O przyznaniu wejściówek decyduje kolejność zgłoszeń. W miarę dostępności, będzie można wybrać wejściówkę na jeden dzień lub także na inne spośród wymienionych powyżej panele tematyczne.

Z kolei w Warszawie będą miały miejsce trzy konferencje związane z następującymi tematami:

  • #Gospodarka – 9 czerwca 2021 r. (środa), od godz. 18:00
  • #PrawaiWolności – 10 czerwca 2021 r. (czwartek), od godz. 18:00
  • #Zdrowie – 11 czerwca 2021 r. (piątek), od godz. 16:30

W przypadku paneli organizowanych w Warszawie, bezpłatne wejściówki rozprowadzane są w siedzibie Centrum Życia i Rodziny przy ul. Nowogrodzkiej 42/501 (na domofonie nr 51) w Warszawie, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00. Także i w tym przypadku, wedle dostępności miejsc, można otrzymać wejściówkę na pojedynczy panel lub także na pozostałe panele tematyczne, które odbędą się w Warszawie.

Dla wszystkich z Państwa, którzy nie będą mogli osobiście wziąć udziału w Tygodniu Życia i Wolności mamy bardzo dobrą wiadomość: wydarzenie to będzie w całości transmitowane online za pośrednictwem telewizji internetowej PCh24TV. Bezpośrednim adresem, pod którym od 7 czerwca (kiedy to startuje pierwszy w ramach Tygodnia panel #Kościół) będzie prowadzona transmisja na żywo jest pch24.tv.

Organizatorami Tygodnia Życia i Wolności są Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie „Polonia Christiana”. Partnerami wydarzenia są: Centrum im. Adama Smitha, Stowarzyszenie Fidei Defensor, Instytut Ordo Iuris, Młodzież Wszechpolska, Centrum Wspierania Inicjatyw Dla Życia i Rodziny, Fundacja Życie i Rodzina, Fundacja Koliber oraz Towarzystwo na rzecz Rozwoju i Inicjatyw Społecznych.

Od poniedziałku 31 maja organizatorzy ujawniają tematy wystąpień oraz nazwiska uczestników poszczególnych paneli w ramach Tygodnia Życia i Wolności. Wiemy już, że w poniedziałkowym panelu #Kościół (7 czerwca) wystąpią: ks. prof. Paweł Bortkiewicz, red. Paweł Chmielewski, ks. prof. Tadeusz Guz, prof. Marek Kornat, red. Krystian Kratiuk, Sławomir Skiba oraz red. Jerzy Wolak. Gościem specjalnym będzie JE ks. bp Atanazy Schneider.

We wtorek (8 czerwca) w ramach panelu #Edukacja wystąpią natomiast: red. Marcin Austyn, dr Zbigniew Barciński, Bogna Białecka, ks. prof. Paweł Bortkiewicz, Paweł Kwaśniak, kurator Barbara Nowak oraz prof. Michał Wojciechowski.


Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych wiadomości i zapowiedzi dotyczących tego wydarznia.
Warto także odwiedzić oficjalną, aktualizowaną na bieżąco, stronę Tygodnia Życia i Wolności, która jest dostępna pod adresem tydzienzycia.pl.

Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.