Tydzień Życia i Wolności: transmisja online, bezpłatne wejściówki. Jak dołączyć?

2021-06-02 00:00:00
Tydzień Życia i Wolności: transmisja online, bezpłatne wejściówki. Jak dołączyć?

Już w poniedziałek 7 czerwca 2021 r. startuje Tydzień Życia i Wolności, który nasza redakcja objęła patronatem medialnym. Przez 6 kolejnych dni wystąpi ponad 50 prelegentów. Wydarzenie to będzie można śledzić na żywo zarówno przez internet, jak też i stacjonarnie. Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące możliwości uczestnictwa w spotkaniach.

Organizatorzy wydarzenia – Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi i Stowarzyszenie „Polonia Christiana” informują, że bezpłatne wejściówki, przygotowane oddzielnie na każdy z sześciu dni „Tygodnia Życia i Wolności” można odbierać w Krakowie i Warszawie.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, wstęp na wydarzenie będzie możliwy tylko za okazaniem wejściówki. Jedna osoba może odebrać na każdy z opisanych poniżej dni po dwa bilety.

Przypomnijmy, iż w Krakowie odbędą się następujące panele tematyczne:

  • #Kościół – 7 czerwca 2021 r. (poniedziałek), od godz. 17:00
  • #Edukacja – 8 czerwca 2021 r. (wtorek), od godz. 17:00
  • #ProLife – 12 czerwca 2021 r. (sobota), od godz. 16:00

Na te wydarzenia wejściówki można odbierać w siedzibie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi przy ul. Augustiańskiej 28 w Krakowie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00. O przyznaniu wejściówek decyduje kolejność zgłoszeń. W miarę dostępności, będzie można wybrać wejściówkę na jeden dzień lub także na inne spośród wymienionych powyżej panele tematyczne.

Z kolei w Warszawie będą miały miejsce trzy konferencje związane z następującymi tematami:

  • #Gospodarka – 9 czerwca 2021 r. (środa), od godz. 18:00
  • #PrawaiWolności – 10 czerwca 2021 r. (czwartek), od godz. 18:00
  • #Zdrowie – 11 czerwca 2021 r. (piątek), od godz. 16:30

W przypadku paneli organizowanych w Warszawie, bezpłatne wejściówki rozprowadzane są w siedzibie Centrum Życia i Rodziny przy ul. Nowogrodzkiej 42/501 (na domofonie nr 51) w Warszawie, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00. Także i w tym przypadku, wedle dostępności miejsc, można otrzymać wejściówkę na pojedynczy panel lub także na pozostałe panele tematyczne, które odbędą się w Warszawie.

Dla wszystkich z Państwa, którzy nie będą mogli osobiście wziąć udziału w Tygodniu Życia i Wolności mamy bardzo dobrą wiadomość: wydarzenie to będzie w całości transmitowane online za pośrednictwem telewizji internetowej PCh24TV. Bezpośrednim adresem, pod którym od 7 czerwca (kiedy to startuje pierwszy w ramach Tygodnia panel #Kościół) będzie prowadzona transmisja na żywo jest pch24.tv.

Organizatorami Tygodnia Życia i Wolności są Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie „Polonia Christiana”. Partnerami wydarzenia są: Centrum im. Adama Smitha, Stowarzyszenie Fidei Defensor, Instytut Ordo Iuris, Młodzież Wszechpolska, Centrum Wspierania Inicjatyw Dla Życia i Rodziny, Fundacja Życie i Rodzina, Fundacja Koliber oraz Towarzystwo na rzecz Rozwoju i Inicjatyw Społecznych.

Od poniedziałku 31 maja organizatorzy ujawniają tematy wystąpień oraz nazwiska uczestników poszczególnych paneli w ramach Tygodnia Życia i Wolności. Wiemy już, że w poniedziałkowym panelu #Kościół (7 czerwca) wystąpią: ks. prof. Paweł Bortkiewicz, red. Paweł Chmielewski, ks. prof. Tadeusz Guz, prof. Marek Kornat, red. Krystian Kratiuk, Sławomir Skiba oraz red. Jerzy Wolak. Gościem specjalnym będzie JE ks. bp Atanazy Schneider.

We wtorek (8 czerwca) w ramach panelu #Edukacja wystąpią natomiast: red. Marcin Austyn, dr Zbigniew Barciński, Bogna Białecka, ks. prof. Paweł Bortkiewicz, Paweł Kwaśniak, kurator Barbara Nowak oraz prof. Michał Wojciechowski.


Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych wiadomości i zapowiedzi dotyczących tego wydarznia.
Warto także odwiedzić oficjalną, aktualizowaną na bieżąco, stronę Tygodnia Życia i Wolności, która jest dostępna pod adresem tydzienzycia.pl.

Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.
Wychowana w chrześcijańskiej rodzinie, szanującej wartość każdego życia, Mary Wagner jest prawdziwą bohaterką naszych czasów. Czasów pełnych zakłamania i budowania fałszywej moralności, która zabijanie dzieci nazywa „wolnością”. O życiu i odwadze działania Mary Wagner, kanadyjskiej działaczki wielokrotnie więzionej za obronę nienarodzonych, opowie w Ropczycach Jacek Kotula, podkarpacki aktywista pro-life. Zapraszamy Państwa na środę 17 kwietnia do Ropczyc, na spotkanie w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Mickiewicza 10.