Tydzień Życia i Wolności: transmisja online, bezpłatne wejściówki. Jak dołączyć?

2021-06-02 00:00:00
Tydzień Życia i Wolności: transmisja online, bezpłatne wejściówki. Jak dołączyć?

Już w poniedziałek 7 czerwca 2021 r. startuje Tydzień Życia i Wolności, który nasza redakcja objęła patronatem medialnym. Przez 6 kolejnych dni wystąpi ponad 50 prelegentów. Wydarzenie to będzie można śledzić na żywo zarówno przez internet, jak też i stacjonarnie. Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące możliwości uczestnictwa w spotkaniach.

Organizatorzy wydarzenia – Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi i Stowarzyszenie „Polonia Christiana” informują, że bezpłatne wejściówki, przygotowane oddzielnie na każdy z sześciu dni „Tygodnia Życia i Wolności” można odbierać w Krakowie i Warszawie.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, wstęp na wydarzenie będzie możliwy tylko za okazaniem wejściówki. Jedna osoba może odebrać na każdy z opisanych poniżej dni po dwa bilety.

Przypomnijmy, iż w Krakowie odbędą się następujące panele tematyczne:

  • #Kościół – 7 czerwca 2021 r. (poniedziałek), od godz. 17:00
  • #Edukacja – 8 czerwca 2021 r. (wtorek), od godz. 17:00
  • #ProLife – 12 czerwca 2021 r. (sobota), od godz. 16:00

Na te wydarzenia wejściówki można odbierać w siedzibie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi przy ul. Augustiańskiej 28 w Krakowie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00. O przyznaniu wejściówek decyduje kolejność zgłoszeń. W miarę dostępności, będzie można wybrać wejściówkę na jeden dzień lub także na inne spośród wymienionych powyżej panele tematyczne.

Z kolei w Warszawie będą miały miejsce trzy konferencje związane z następującymi tematami:

  • #Gospodarka – 9 czerwca 2021 r. (środa), od godz. 18:00
  • #PrawaiWolności – 10 czerwca 2021 r. (czwartek), od godz. 18:00
  • #Zdrowie – 11 czerwca 2021 r. (piątek), od godz. 16:30

W przypadku paneli organizowanych w Warszawie, bezpłatne wejściówki rozprowadzane są w siedzibie Centrum Życia i Rodziny przy ul. Nowogrodzkiej 42/501 (na domofonie nr 51) w Warszawie, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00. Także i w tym przypadku, wedle dostępności miejsc, można otrzymać wejściówkę na pojedynczy panel lub także na pozostałe panele tematyczne, które odbędą się w Warszawie.

Dla wszystkich z Państwa, którzy nie będą mogli osobiście wziąć udziału w Tygodniu Życia i Wolności mamy bardzo dobrą wiadomość: wydarzenie to będzie w całości transmitowane online za pośrednictwem telewizji internetowej PCh24TV. Bezpośrednim adresem, pod którym od 7 czerwca (kiedy to startuje pierwszy w ramach Tygodnia panel #Kościół) będzie prowadzona transmisja na żywo jest pch24.tv.

Organizatorami Tygodnia Życia i Wolności są Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie „Polonia Christiana”. Partnerami wydarzenia są: Centrum im. Adama Smitha, Stowarzyszenie Fidei Defensor, Instytut Ordo Iuris, Młodzież Wszechpolska, Centrum Wspierania Inicjatyw Dla Życia i Rodziny, Fundacja Życie i Rodzina, Fundacja Koliber oraz Towarzystwo na rzecz Rozwoju i Inicjatyw Społecznych.

Od poniedziałku 31 maja organizatorzy ujawniają tematy wystąpień oraz nazwiska uczestników poszczególnych paneli w ramach Tygodnia Życia i Wolności. Wiemy już, że w poniedziałkowym panelu #Kościół (7 czerwca) wystąpią: ks. prof. Paweł Bortkiewicz, red. Paweł Chmielewski, ks. prof. Tadeusz Guz, prof. Marek Kornat, red. Krystian Kratiuk, Sławomir Skiba oraz red. Jerzy Wolak. Gościem specjalnym będzie JE ks. bp Atanazy Schneider.

We wtorek (8 czerwca) w ramach panelu #Edukacja wystąpią natomiast: red. Marcin Austyn, dr Zbigniew Barciński, Bogna Białecka, ks. prof. Paweł Bortkiewicz, Paweł Kwaśniak, kurator Barbara Nowak oraz prof. Michał Wojciechowski.


Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych wiadomości i zapowiedzi dotyczących tego wydarznia.
Warto także odwiedzić oficjalną, aktualizowaną na bieżąco, stronę Tygodnia Życia i Wolności, która jest dostępna pod adresem tydzienzycia.pl.

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!