Tysiące wiernych nie godzą się na usunięcie Krzyża z Sejmu!

2020-02-07
Tysiące wiernych nie godzą się na usunięcie Krzyża z Sejmu!

Już ponad 22 tysiące osób za pośrednictwem serwisu Protestuj.pl wyraziło swój sprzeciw wobec słów niektórych polityków, którzy coraz śmielej domagają się usunięcia Krzyża z Sejmu. Podpisani pod petycją „Brońmy Krzyża w Sejmie!” domagają się od parlamentarzystów wycofania wszelkich inicjatyw kwestionujących obecność symbolu Męki Jezusa Chrystusa w sali obrad.

Petycja „Brońmy Krzyża w Sejmie!” powstała jako odpowiedź na szereg wypowiedzi posłów partii Lewica Razem, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej, którzy coraz częściej głoszą publicznie, że Krzyż należy zdjąć, a nawet dopuszczają się kłamliwych stwierdzeń, że eksponowanie symboli religijnych sprzeciwia się konstytucji.

Autorzy protestu podkreślają, że nie będą biernie przyglądać się temu, jak pod przykrywką przestrzegania Konstytucji RP lewackie środowiska chcą oswoić Polaków z wizją usunięcia wszelkich symboli chrześcijańskich z przestrzeni publicznej. Krzyż nie jest przecież żadnym symbolem partyjnym, ale znakiem Jezusa Chrystusa oraz bezcennym skarbem kultury i historii Narodu Polskiego.

Nie wolno nam milczeć!       
                            

Musimy mieć świadomość, że lekceważenie tych niepokojących sygnałów byłoby cichym przyzwoleniem na usunięcie Krzyża z Sejmu. Nie miejmy też złudzeń – na Sejmie przecież się nie skończy. Kolejnym krokiem będą szkoły, urzędy i inne miejsca publiczne, aż wreszcie wrogowie Kościoła zrealizują swoją wizję Polski bez Boga.

Swoje obawy wobec takiej wizji naszego kraju wyraziło już ponad 22 tysiące osób podpisujących petycję. Podpisy drogą e-mailową cały czas trafiają do przewodniczących klubów parlamentarnych Lewicy i Koalicji Obywatelskiej, a także do wiadomości Marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Warto podkreślić, że dotychczasowy wynik udało się osiągnąć pomimo milczenia mediów głównego nurtu i swoistej blokady informacyjnej. Nasze Stowarzyszenie cały czas podejmuje aktywne działania, aby dotrzeć z protestem „Brońmy Krzyża w Sejmie” do jak największej liczby Polaków.

Dlatego też kierujemy do Państwa prośbę o wsparcie promocji tej inicjatywy dobrowolnym datkiem, który można przekazać po kliknięciu w poniższy baner.

 

Pamiętajmy, tylko masowy sprzeciw oraz rozpropagowanie informacji o tej akcji wszelkimi dostępnymi kanałami może wywrzeć presję na politykach i pokazać im, że opinia publiczna w Polsce nie będzie milczeć wobec tak oburzających inicjatyw!

Protestuj.pl

W niedzielę 2 lutego w Bazylice pw. Bożego Ciała w Krakowie odbyła się Msza Święta za Przyjaciół i Dobrodziejów Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, którzy wsparli nasze kampanie planowane na 2020 rok.
Nie w środę, lecz w czwartek 6 lutego odbędzie się zapowiadane spotkanie z prof. Andrzejem Nowakiem. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza do sali konferencyjnej Hotelu Miodosytnia, gdzie prelegent wygłosi wykład pt. „Pierwsza zdrada Zachodu. (Nie)zapomniane oblicze wojny polsko-bolszewickiej”.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza do udziału w drugiej edycji kampanii „Lourdes – lek dla duszy i ciała”. Na każdego uczestnika akcji czeka poświęcony medalik, wydany specjalnie z okazji 160. rocznicy objawień w Lourdes, ciekawa broszura, a także możliwość zapisania swoich podziękowań i próśb do Matki Bożej.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na panel dyskusyjny pod tytułem „Rosja Putina fałszywą nadzieją dla chrześcijaństwa”. Spotkanie ma dać odpowiedź na pytanie czy z perspektywy polskiego katolika Rosja może być rzeczywistą alternatywą dla pogrążonego w kryzysie tożsamości i wiary Zachodu? Panel odbędzie się 21 stycznia (wtorek) w godzinach 18.30 – 21.30 w Centrum Prasowym Foksal (Dom Dziennikarza Sala A) przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie.
Posłowie Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej coraz śmielej wypowiadają się na temat usunięcia symbolu Męki Jezusa Chrystusa z sali obrad Sejmu. Przeciwko kolejnemu frontalnemu atakowi na Krzyż mobilizuje się katolicka opinia publiczna. W serwisie Protestuj.pl powstała petycja protestacyjna do szefów sejmowych klubów oraz Marszałka Sejmu, w której Polacy domagają się pozostawienia Krzyża w Sejmie. Podpisy pod nią spływają w lawinowym tempie.