Tysiące wiernych nie godzą się na usunięcie Krzyża z Sejmu!

2020-02-07
Tysiące wiernych nie godzą się na usunięcie Krzyża z Sejmu!

Już ponad 22 tysiące osób za pośrednictwem serwisu Protestuj.pl wyraziło swój sprzeciw wobec słów niektórych polityków, którzy coraz śmielej domagają się usunięcia Krzyża z Sejmu. Podpisani pod petycją „Brońmy Krzyża w Sejmie!” domagają się od parlamentarzystów wycofania wszelkich inicjatyw kwestionujących obecność symbolu Męki Jezusa Chrystusa w sali obrad.

Petycja „Brońmy Krzyża w Sejmie!” powstała jako odpowiedź na szereg wypowiedzi posłów partii Lewica Razem, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej, którzy coraz częściej głoszą publicznie, że Krzyż należy zdjąć, a nawet dopuszczają się kłamliwych stwierdzeń, że eksponowanie symboli religijnych sprzeciwia się konstytucji.

Autorzy protestu podkreślają, że nie będą biernie przyglądać się temu, jak pod przykrywką przestrzegania Konstytucji RP lewackie środowiska chcą oswoić Polaków z wizją usunięcia wszelkich symboli chrześcijańskich z przestrzeni publicznej. Krzyż nie jest przecież żadnym symbolem partyjnym, ale znakiem Jezusa Chrystusa oraz bezcennym skarbem kultury i historii Narodu Polskiego.

Nie wolno nam milczeć!       
                            

Musimy mieć świadomość, że lekceważenie tych niepokojących sygnałów byłoby cichym przyzwoleniem na usunięcie Krzyża z Sejmu. Nie miejmy też złudzeń – na Sejmie przecież się nie skończy. Kolejnym krokiem będą szkoły, urzędy i inne miejsca publiczne, aż wreszcie wrogowie Kościoła zrealizują swoją wizję Polski bez Boga.

Swoje obawy wobec takiej wizji naszego kraju wyraziło już ponad 22 tysiące osób podpisujących petycję. Podpisy drogą e-mailową cały czas trafiają do przewodniczących klubów parlamentarnych Lewicy i Koalicji Obywatelskiej, a także do wiadomości Marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Warto podkreślić, że dotychczasowy wynik udało się osiągnąć pomimo milczenia mediów głównego nurtu i swoistej blokady informacyjnej. Nasze Stowarzyszenie cały czas podejmuje aktywne działania, aby dotrzeć z protestem „Brońmy Krzyża w Sejmie” do jak największej liczby Polaków.

Dlatego też kierujemy do Państwa prośbę o wsparcie promocji tej inicjatywy dobrowolnym datkiem, który można przekazać po kliknięciu w poniższy baner.

 

Pamiętajmy, tylko masowy sprzeciw oraz rozpropagowanie informacji o tej akcji wszelkimi dostępnymi kanałami może wywrzeć presję na politykach i pokazać im, że opinia publiczna w Polsce nie będzie milczeć wobec tak oburzających inicjatyw!

Protestuj.pl

Nie milkną echa po zdjęciu z emisji w programie pierwszym TVP programu „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego. Władzom telewizji nie spodobała się krytyka rządu wygłoszona na antenie programu 12 kwietnia 2021 r. Wówczas zaproszeni goście w swoich komentarzach wnioskowali, że rząd zupełnie nie radzi sobie z COVID-19. W związku z takim potraktowaniem red. Pospieszalskiego, powstała specjalna petycja do prezesa TVP, w której Polacy domagają się przywrócenia programu.
Na stronie panieprezydencie.pl Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi prowadzi kampanię pod hasłem „Stop dekarbonizacji!”. Apelujemy do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, by walczył o polski interes narodowy podczas zbliżającego się szczytu przywódców państw, zainicjowanego przez Prezydenta USA Joe Bidena. Zachęcamy Państwa do podpisywania i wysyłania petycji w tej sprawie.
Na tegoroczny okres Świąt Wielkiej Nocy oraz Niedzielę Miłosierdzia Bożego nasze Stowarzyszenie przygotowało wyjątkową ofertę pogłębienia swojej duchowości i zarazem rozpropagowania Prawdy o Bożym Miłosierdziu. Są to rozważania modlitewne, podzielone na 20 części, które każdego dnia można otrzymać na swoją skrzynkę email. Wystarczy tylko dołączyć do grona naszych korespondentów na specjalnie przygotowanej stronie.
Przez długie lata wokół Sługi Bożego ks. Piotra Skargi wrogowie katolicyzmu próbowali stworzyć czarną legendę o jego rzekomym pochowaniu żywcem. Rozpowszechniając kłamstwa, pomijano zarazem szereg jego dzieł i dokonań, które po dziś dzień służą za przykłady wyjątkowej ofiarności i chrześcijańskiego ducha w społeczeństwie. Z czarną legendą oraz przemilczeniami najlepiej walczyć poprzez fakty. W atrakcyjny sposób przytoczył je Jarosław Mańka.
W tym roku ponownie przychodzi nam zmagać się z wieloma wyzwaniami i problemami na drodze do uczczenia Zmartwychwstania Naszego Pana i Zbawiciela. Dlatego serdecznie zachęcamy do przeczytania życzeń, jakie na Święta Wielkiej Nocy A.D. 2021 kieruje do Państwa prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak.