Tysiące wiernych nie godzą się na usunięcie Krzyża z Sejmu!

2020-02-07
Tysiące wiernych nie godzą się na usunięcie Krzyża z Sejmu!

Już ponad 22 tysiące osób za pośrednictwem serwisu Protestuj.pl wyraziło swój sprzeciw wobec słów niektórych polityków, którzy coraz śmielej domagają się usunięcia Krzyża z Sejmu. Podpisani pod petycją „Brońmy Krzyża w Sejmie!” domagają się od parlamentarzystów wycofania wszelkich inicjatyw kwestionujących obecność symbolu Męki Jezusa Chrystusa w sali obrad.

Petycja „Brońmy Krzyża w Sejmie!” powstała jako odpowiedź na szereg wypowiedzi posłów partii Lewica Razem, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej, którzy coraz częściej głoszą publicznie, że Krzyż należy zdjąć, a nawet dopuszczają się kłamliwych stwierdzeń, że eksponowanie symboli religijnych sprzeciwia się konstytucji.

Autorzy protestu podkreślają, że nie będą biernie przyglądać się temu, jak pod przykrywką przestrzegania Konstytucji RP lewackie środowiska chcą oswoić Polaków z wizją usunięcia wszelkich symboli chrześcijańskich z przestrzeni publicznej. Krzyż nie jest przecież żadnym symbolem partyjnym, ale znakiem Jezusa Chrystusa oraz bezcennym skarbem kultury i historii Narodu Polskiego.

Nie wolno nam milczeć!       
                            

Musimy mieć świadomość, że lekceważenie tych niepokojących sygnałów byłoby cichym przyzwoleniem na usunięcie Krzyża z Sejmu. Nie miejmy też złudzeń – na Sejmie przecież się nie skończy. Kolejnym krokiem będą szkoły, urzędy i inne miejsca publiczne, aż wreszcie wrogowie Kościoła zrealizują swoją wizję Polski bez Boga.

Swoje obawy wobec takiej wizji naszego kraju wyraziło już ponad 22 tysiące osób podpisujących petycję. Podpisy drogą e-mailową cały czas trafiają do przewodniczących klubów parlamentarnych Lewicy i Koalicji Obywatelskiej, a także do wiadomości Marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Warto podkreślić, że dotychczasowy wynik udało się osiągnąć pomimo milczenia mediów głównego nurtu i swoistej blokady informacyjnej. Nasze Stowarzyszenie cały czas podejmuje aktywne działania, aby dotrzeć z protestem „Brońmy Krzyża w Sejmie” do jak największej liczby Polaków.

Dlatego też kierujemy do Państwa prośbę o wsparcie promocji tej inicjatywy dobrowolnym datkiem, który można przekazać po kliknięciu w poniższy baner.

 

Pamiętajmy, tylko masowy sprzeciw oraz rozpropagowanie informacji o tej akcji wszelkimi dostępnymi kanałami może wywrzeć presję na politykach i pokazać im, że opinia publiczna w Polsce nie będzie milczeć wobec tak oburzających inicjatyw!

Protestuj.pl

Siostry Benedyktynki z Jarosławia kontynuują pracę przy budowie katolickiego przedszkola im. św. Jana Pawła II. Od wielu miesięcy trwają już roboty wykończeniowe, jednak ze względu na zabytkowy charakter budynku, koszty tych prac są naprawdę wysokie. Według planów przedszkole ma rozpocząć swoją działalność w drugiej połowie września, dlatego też Siostry bardzo proszą o pilne wsparcie akcji „Zrób jeden mały krok dla dzieci”. Do włączenia się w to wielkie dzieło zachęca - stworzony specjalnie na tę okazję - teledysk.
Ponad 52 tysiące podpisów, które złożyli Polacy w ramach akcji Wyrzućmy konwencję gender z Polski!, trafiło do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego. To mocny głos obywateli, którzy domagają się od polskiego rządu wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Swój podpis nadal można złożyć na stronie zatrzymajgender.pl.
Już ponad 9 tysięcy Polaków podpisało petycję do Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dość bezkarności LGBT – pod tym hasłem protestują polscy katolicy, którzy domagają się surowego ukarania sprawców profanacji na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, którzy pomnik Chrystusa niosącego Krzyż oszpecili sześciobarwną „tęczową” flagą i chustą anarchistycznej organizacji Antifa.
Po skandalicznym „wyczynie” przedstawicieli skrajnej lewicy, którzy sprofanowali pomnik Chrystusa dźwigającego krzyż, znajdujący się przed bazyliką świętego Krzyża na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, na portalu Protestuj.pl zamieszczono petycję, z apelem do władz o surowe ukaranie sprawców. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca swoich Przyjaciół i Darczyńców, aby licznie włączyli się w akcję masowego protestu przeciwko profanacji świętych dla katolików i Polaków symboli.
Kolejna akcja prowadzona przez nasze Stowarzyszenie zakończona! W kampanii Od zarazy wybaw nas, Panie, której uczestnicy mogli otrzymać e-book o tym samym tytule, wzięło udział ponad 1000 osób. W ich intencji została odprawiona Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w dniu wspomnienia świętego Szymona z Lipnicy.