Tysiące wiernych nie godzą się na usunięcie Krzyża z Sejmu!

2020-02-07 00:00:00
Tysiące wiernych nie godzą się na usunięcie Krzyża z Sejmu!

Już ponad 22 tysiące osób za pośrednictwem serwisu Protestuj.pl wyraziło swój sprzeciw wobec słów niektórych polityków, którzy coraz śmielej domagają się usunięcia Krzyża z Sejmu. Podpisani pod petycją „Brońmy Krzyża w Sejmie!” domagają się od parlamentarzystów wycofania wszelkich inicjatyw kwestionujących obecność symbolu Męki Jezusa Chrystusa w sali obrad.

Petycja „Brońmy Krzyża w Sejmie!” powstała jako odpowiedź na szereg wypowiedzi posłów partii Lewica Razem, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej, którzy coraz częściej głoszą publicznie, że Krzyż należy zdjąć, a nawet dopuszczają się kłamliwych stwierdzeń, że eksponowanie symboli religijnych sprzeciwia się konstytucji.

Autorzy protestu podkreślają, że nie będą biernie przyglądać się temu, jak pod przykrywką przestrzegania Konstytucji RP lewackie środowiska chcą oswoić Polaków z wizją usunięcia wszelkich symboli chrześcijańskich z przestrzeni publicznej. Krzyż nie jest przecież żadnym symbolem partyjnym, ale znakiem Jezusa Chrystusa oraz bezcennym skarbem kultury i historii Narodu Polskiego.

Nie wolno nam milczeć!       
                            

Musimy mieć świadomość, że lekceważenie tych niepokojących sygnałów byłoby cichym przyzwoleniem na usunięcie Krzyża z Sejmu. Nie miejmy też złudzeń – na Sejmie przecież się nie skończy. Kolejnym krokiem będą szkoły, urzędy i inne miejsca publiczne, aż wreszcie wrogowie Kościoła zrealizują swoją wizję Polski bez Boga.

Swoje obawy wobec takiej wizji naszego kraju wyraziło już ponad 22 tysiące osób podpisujących petycję. Podpisy drogą e-mailową cały czas trafiają do przewodniczących klubów parlamentarnych Lewicy i Koalicji Obywatelskiej, a także do wiadomości Marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Warto podkreślić, że dotychczasowy wynik udało się osiągnąć pomimo milczenia mediów głównego nurtu i swoistej blokady informacyjnej. Nasze Stowarzyszenie cały czas podejmuje aktywne działania, aby dotrzeć z protestem „Brońmy Krzyża w Sejmie” do jak największej liczby Polaków.

Dlatego też kierujemy do Państwa prośbę o wsparcie promocji tej inicjatywy dobrowolnym datkiem, który można przekazać po kliknięciu w poniższy baner.

 

Pamiętajmy, tylko masowy sprzeciw oraz rozpropagowanie informacji o tej akcji wszelkimi dostępnymi kanałami może wywrzeć presję na politykach i pokazać im, że opinia publiczna w Polsce nie będzie milczeć wobec tak oburzających inicjatyw!

Protestuj.pl

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.