Udana premiera filmu o „Ordo Iuris”. Zagubienie lewackich środowisk

2021-08-27 00:00:00
Udana premiera filmu o „Ordo Iuris”. Zagubienie lewackich środowisk

Bardzo ciepło został przyjęty przez widzów na pokazie premierowym film pt. „Ordo Iuris. Kto za nimi stoi?”. Film zrealizowany przez Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi powstał dzięki wsparciu wielu ludzi dobrej woli. Na warszawskiej premierze dokumentu filmowego doszło też do nieudanej prowokacji środowisk LGBT. Od dzisiaj film o Ordo Iuris, który demaskuje kłamstwa lewicy o tej wyjątkowej w skali europejskiej organizacji prawników, walczących o prawa człowieka i ochronę tradycyjnych wartości, jest dostępny na naszym kanale internetowej TV.

Mitów o Instytucie Ordo Iuris, stworzonych przez środowiska lewackie i lewicowe, krąży wiele, ponieważ wiele jest tytułów prasowych i mediów elektronicznych, zwalczających religię, tradycyjny model rodziny i postawy patriotyczne. Wyprodukowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi film pt. „Ordo Iuris. Kto za nimi stoi?” obala nieprawdziwe tezy i obiektywnie ukazuje rolę, jaką w zachowaniu porządku prawnego w Polsce i na poziomie struktur Unii Europejskiej już odegrał Instytut Ordo Iuris.

Reżyser filmu, redaktor PCh24.pl i PCHTV Łukasz Karpiel, dotarł do wielu osób, które skorzystały z pomocy Ordo Iuris w obronie swoich praw i swoich rodzin. Interesująco przedstawiony został także wątek aktywności Ordo Iuris wobec międzynarodowych instytucji w Europie oraz na forum ONZ, dzięki którym udało się zablokować niezdrowe inicjatywy uderzające w porządek prawny zbudowany na fundamencie cywilizacji europejskiej.

Nic dziwnego, że każdy przekaz wyciągający na światło dzienne ciężką pracę Ordo Iuris i obnażający prawdziwe intencje środowisk lewicowych, proaborcyjnych i antypaństwowych budzi strach w gronie osób i organizacji od lat próbujących dokonywać rewolucyjnych zmian społecznych i moralnych.

Premiera filmowego dokumentu w reżyserii Łukasza Karpiela przyciągnęła liczne grono widzów oraz przedstawicieli producenta filmu, redakcji i osób wspierających inicjatywy służące obronie wartości chrześcijańskich. Do warszawskiego kina „Luna” przybyli m.in.: prezes Instytutu Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski wraz ze współpracownikami, wiceprezesi Stowarzyszenia Księdza Piotra Skargi Sławomir Skiba oraz Arkadiusz Stelmach, reżyser filmu red. Łukasz Karpiel, redaktor naczelny portalu PCh24.pl Krystian Kratiuk oraz dziennikarze mediów o profilu konserwatywnym. Wśród nich byli m.in. redaktorzy: Paweł Lisicki, Łukasz Warzecha, Marcin Rola, Jakub Maciejewski. Na filmowej premierze „Ordo Iuris. Kto za nimi stoi?” obecne były też osoby reprezentowane w sporach prawnych przez Ordo Iuris, w tym zwolniony z jednej z sieci handlowych Pan Janusz, który nie godził się na afirmowanie ideologii LGBT w swoim miejscu pracy.

Na premierę filmu „Ordo Iuris. Kto za nimi stoi?” udało się środowiskom LGBT zmobilizować grupkę młodych ludzi, którzy w towarzystwie Bartosza Kramka (autora instrukcji "Niech państwo stanie: wyłączmy rząd") głośno reagowali na niewygodne treści w filmie. Po zakończeniu emisji filmu zwolennicy ruchu LGBT rozwinęli kawałki materiału w kolorach tęczy i prezentowali hasła eksponowane podczas tzw. strajku kobiet, ale zostali zaskoczeni pobłażliwym potraktowaniem przez widzów wychodzących z sali kinowej.

„Tęczowi” aktywiści sprawiali wrażenie zagubionych i skonsternowanych nieudaną próba zakłócenia pokazu premierowego filmu o organizacji, którą podczas ulicznych demonstracji obrzucano obelgami i wulgaryzmami. Na mocno zdzwionych wyglądali także w chwili, gdy prezes Ordo Iuris, mec. Jerzy Kwaśniewski, podszedł do nich i starał się podjąć z nimi merytoryczną rozmowę. Zagubionym aktywistom pozostało więc tylko zrobienie sobie pamiątkowych „selfi” na tle ścianki portalu „PCh24.pl” i magazynu „Polonia Christiana”.

Wszystkich, którzy chcą poznać dokładniej dorobek i obszary aktywności Instytutu Ordo Iuris, zachęcamy do oglądnięcia filmu na naszym kanale internetowym PCH24.TV.

Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.
Wychowana w chrześcijańskiej rodzinie, szanującej wartość każdego życia, Mary Wagner jest prawdziwą bohaterką naszych czasów. Czasów pełnych zakłamania i budowania fałszywej moralności, która zabijanie dzieci nazywa „wolnością”. O życiu i odwadze działania Mary Wagner, kanadyjskiej działaczki wielokrotnie więzionej za obronę nienarodzonych, opowie w Ropczycach Jacek Kotula, podkarpacki aktywista pro-life. Zapraszamy Państwa na środę 17 kwietnia do Ropczyc, na spotkanie w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Mickiewicza 10.