Uroczysta Msza Święta na zakończenie kampanii Od zarazy wybaw nas Panie!

2020-07-22 00:00:00
Uroczysta Msza Święta na zakończenie kampanii Od zarazy wybaw nas Panie!

Kolejna akcja prowadzona przez nasze Stowarzyszenie zakończona! W kampanii Od zarazy wybaw nas, Panie, której uczestnicy mogli otrzymać e-book o tym samym tytule, wzięło udział ponad 1000 osób. W ich intencji została odprawiona Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w dniu wspomnienia świętego Szymona z Lipnicy.

Ogłoszona przez rządy wielu krajów oraz nagłaśniana przez media głównego nurtu „pandemia” koronawirusa sprawiła, że cały świat jakby stanął w miejscu. Wiele osób z przerażeniem spoglądało na sytuację, która w ostatecznym rozrachunku wcale nie okazała się tak groźna.

Jednak Pan Bóg wie, jak z każdej sytuacji wyciągnąć Dobro. Mimo że hierarchowie w wielu krajach zamknęli świątynie, słyszeliśmy o setkach pięknych gestów świeckich katolików, którzy szukali okazji do spowiedzi czy tradycyjnego przyjęcia Komunii Świętej poza Mszą Świętą. Nawróciło się również wielu niewierzących.

Również 1061 osób postanowiło włączyć się w lekturę e-booka o tym samym tytule. Dzięki niemu poznali historię epidemii gorszych niż obecna, a także dowiedzieli się, jak dawniej hierarchowie stawiali czoła masowym zakażeniom pośród swoich wiernych. E-book przedstawił również wielu świętych, do których Kościół zaleca nam uciekanie się w czasie chorób i epidemii.

E-book nadal można pobrać na stronie wybawnas.pl.

18 lipca o godzinie 17:00 w dniu wspomnienia świętego Szymona z Lipnicy, który opiekował się chorymi podczas epidemii w Krakowie, w bazylice Bożego Ciała na krakowskim Kazimierzu, odprawiona została Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, w której polecone zostały wszystkie osoby uczestniczące w kampanii.

Zdjęcia z uroczystej Mszy Świętej można zobaczyć w galerii zdjęciowej!
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!