Uroczystości w Rzymie
2005-10-14 00:00:00
8 października w Rzymie odbyły się uroczystości związane z 10. rocznicą śmierci prof. Plinia Correi de Oliveira, założyciela Stowarzyszenia Obrony Tradycji, Rodziny i Własności - TFP, autora słynnej Rewolucji i Kontrrewolucji. Uroczystą Mszę Świętą w kościele Ducha Świętego nieopodal Placu św. Piotra odprawił JE Ks. Juan Rodolfo Laise OFMCap.
W kazaniu ks. bp Laise przypomniał zasługi i ducha walki Ecclesiae Militans jakim przez całe życie kierował się ten prawdziwy katolik - kontrrewolucjonista z Brazylii. Przypomniał, że obowiązkiem katolika jest zachowywanie dzisiaj tej postawy prof. Oliveiry i obrona Świętego Kościoła Katolickiego przed atakami Rewolucji. W uroczystościach wziął udział książę Paul Oldenburg z Niemiec. Wspaniałą oprawę muzyczną tej podniosłej uroczystości zapewnił Chór Kaplicy Sykstyńskiej.
Tego samego dnia w przylegającym do kościoła Ducha Świętego najstarszym na świecie budynku szpitala średniowiecznego odbył się kongres, podczas którego włoscy profesorowie: Roberto de Mattei - założyciel i prezes Centrum Kulturalnego Lepanto, Giovanni Cantoni - założyciel i przewodniczący zarządu stowarzyszenia Alleanza Cattolica i Massimo de Leonardis - profesor historii stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Katolickim Najświętszego Serca w Mediolanie przypominali postać i myśl prof. Plinia Correi de Oliveira.
Podczas kongresu zaprezentowana została również książka zatytułowana Plinio Correa de Oliveira 1908-1995. Dziesięć lat później.... W publikacji wydanej w języku portugalskim swoje artykuły na temat założyciela TFP opublikowało dziewiętnastu autorów, w tym m.in. ks. bp Juan Rodolfo Laise, książę Dom Luiz de Orleans e Bragança, ks. Dawid Francisquini, Morton C. Blackwell (USA) - członek zarządu Partii Republikańskiej i prezes Leadership Institute, prof. Giovanni Cantoni, prof. Roberto de Matei, z Polski prof. Jacek Bartyzel - prezes Klubu Konserwatywnego w Łodzi, monarchista, historyk myśli konserwatywnej i Antanas Račas z Litwy - jeden z sygnatariuszy deklaracji niepodległości Litwy w 1990 r.
W rzymskich uroczystościach obok delegacji z różnych krajów obecna była też polska grupa przedstawicieli Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.