USA: antychrześcijańska promocja gry komputerowej

2009-11-26 00:00:00

Kontroler w kształcie krzyża, korzystanie z zespolonych z komputerem klęczników i wirtualny udział w nabożeństwach, proponuje nowa – fikcyjna, jak się okazuje – gra „Mass: We Pray” (Msza: Modlimy się), która jest w rzeczywistości ukrytą promocją innego produktu światowego potentata gier elektronicznych. Zdaniem komentatora amerykańskiego portalu News Busters, promocja ta jest kolejnym dowodem na to, że chrześcijanie są jedyną grupą w USA, z której można bezkarnie robić sobie żarty.

W serwisie YouTube pojawił się film promujący rzekomą nową grę, w którym narrator o głosie kojarzonym z typowymi religijnymi reklamówkami amerykańskimi informuje, że „rodziny nie będą już musiały czekać do niedzieli, by wielbić Pana”. „Teraz możesz iść do kościoła bez wychodzenia z domu” – informuje narrator.

Chwilę później dzieci na oczach rodziców za pomocą kontrolera-krucyfiksu zaczynają przed ekranem telewizora naśladować ruchy księży i uczestników wirtualnej liturgii. Do kontrolera przymocowany jest różaniec. Każdy ruch kontrolera znajduje swoje potwierdzenie na ekranie. W ten sposób uczestnik gry ma zbierać tzw. „grace points” (punkty łaski), dzięki którym przybliża się do ołtarza.

Punkty można następnie zamienić na możliwość uczestnictwa w wirtualnych „Świętych Tajemnicach”. W dodatkowym pakiecie fikcyjnej gry, znajdować się ma możliwość poszerzenia zabawy „o siedem sakramentów i świętych obrzędów”.

Po obejrzeniu filmu promocyjnego użytkownikowi sugeruje się zamówienie gry. Z tego powodu przenoszony jest do strony Electronic Arts, na której dopiero wtedy okazuje się, że jest to promocja gry „Dante's Inferno” (Piekło Dantego).

Źródło: KAI
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.