USA: odebrano dzieci ojcu i przyznano matce-lesbijce
2010-01-11 00:00:00
Sąd okręgowy w stanie Illinois przychylił się do wniosku matki dwójki dzieci, która domagała się przyznania jej opieki nad nimi, po tym jak odeszła od męża. Kobieta ta obecnie mieszka z kochanką.
Ojciec dzieci, Taro Iwata, który mieszka w Champaign w stanie Illinois zapowiedział, że odwoła się od decyzji sądu, który przyznał opiekę nad dziećmi jego byłej żonie Karen Kelsky. Matka dzieci pozostaje w związku z inną kobietą i mieszka obecnie w Eugene, w stanie Oregon.
Prawnik Iwaty, Jasson Craddock mówił, że zdaniem sędziego była żona jego klienta – nauczycielka języków wschodnioazjatyckich oraz kultury i antropologii na uniwersytecie w Illinois, która walczy o prawa dla homoseksualistów – zapewni lepszą jakość życia swoim dzieciom dzięki relacjom jakie panują pomiędzy nią a jej partnerką. Sędzia uznał więc związek homoseksualny za równoważny z tradycyjnym małżeństwem.
Tymczasem dzieci są bardziej przywiązane do ojca niż do matki. – Nawet z czysto prawnego punktu widzenia – uważa Craddock – ta decyzja jest wywrotowa. Prawnik dodał, że jest ona sprzeczna z długoletnią tradycją orzecznictwa w stanie Illinois, w którym od wieków sądy konsekwentnie przywiązywały większą wagę do relacji istniejących pomiędzy dziećmi a ich rodzicami i pozwalały na ich odbieranie jednej ze stron, tylko pod warunkiem, że czas przyznany na kontakt z dziećmi był mniej więcej taki sam dla obojga rodziców. Ponadto sąd nie zezwalał na zabieranie dzieci, jeśli rodzic walczący o opiekę nad nimi przenosił się do innego miasta, by zamieszkać z konkubentem lub gdyby przez przyznanie jednej ze stron opieki nad dziećmi obniżył się ich standard życia.
Prawnik reprezentujący interesy Iwaty stwierdził ponadto, że decyzja sędziego Johna Kennedy’ego z sądu okręgowego w Champaign jest przykładem aktywizmu sędziowskiego. Sędzia w swojej nadgorliwości potraktował związek homoseksualny jako równoważny z tradycyjnym małżeństwem. Uznał on, że dzieciom będzie lepiej w związku, w którym są dwie „mamy”, niż gdyby wychowywały się z samotnym ojcem.
Stanowy kongres przyjął w ub. roku ustawę, która rozszerza przywileje przynależne małżeństwom na pary homoseksualne, ale ustawa ta jeszcze nie zaczęła obowiązywać.
Oburzona decyzją sądu jest Laurie Higgins z Illinois Family Institute, która określiła ją mianem „tragicznej”.
– Być może najbardziej niepokojące jest to, że sędzia Kennedy arogancko uznał, iż podporządkowanie stosunków ojca i dzieci głęboko upośledzonym relacjom matki z jej homoseksualną partnerką służy najlepiej pojętym interesom dzieci. Ciekawa jestem, czy Kennedy może teraz spać po nocach – zastanawia się Higgins.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.