USA: sędzina uznała za sprzeczny z konstytucją zakaz ujawniania ”orientacji homoseksualnej” w armii

2010-09-13 00:00:00
USA: sędzina uznała za sprzeczny z konstytucją zakaz ujawniania ”orientacji homoseksualnej” w armii

Pod koniec ubiegłego tygodnia kalifornijska sędzina federalna orzekła, że reguła „Don’t ask, Don’t tell”, zakazująca homoseksualistom służącym w armii ujawniania swoich upodobań seksualnych jest niezgodna z konstytucją.

Sędzina podjęła taką decyzję, zanim jeszcze Pentagon opublikował wyniki badań na temat możliwych negatywnych konsekwencji zezwolenia pederastom i lesbijkom na odbywanie służby wojskowej. Wyniki badań Pentagonu mają być zaprezentowane w Kongresie.

Sędzina Virginia A. Phillips stwierdziła, że Sekretarz Obrony Robert Gates nie był w stanie wykazać, iż „reguła Don’t ask, Don’t tell jest konieczna do zachowania gotowości bojowej i spójności armii”.

Pozew do sądu wnieśli homoseksualni republikanie skupieni w Log Cabin Republicans.

Wyrok spotkał się z natychmiastowym potępieniem wielu środowisk konserwatywnych, które nie mogą zrozumieć, jak to jest możliwe, by sędzina w Kalifornii więcej wiedziała niż szefowie wszystkich służb amerykańskich, na temat wpływu zniesienia tej reguły na gotowość bojową i spójność armii.

Tony Perkins, niegdyś służący w marynarce wojennej USA, obecnie prezes Family Research Council, zauważył, że decyzja o zniesieniu lub zachowaniu polityki „Don’t ask, Don’t tell” powinna być podjęta przez kongres po zapoznaniu się ze stanowiskiem mężczyzn i kobiet służących w armii amerykańskiej oraz jej dowódców.

W uzasadnieniu wyroku Phillips napisała, że zakaz ujawniania swojej „orientacji” seksualnej przez pederastów i lesbijki, jest niezgodny z pierwszą poprawką do konstytucji, która zezwala na wolność wypowiedzi. „Heteroseksualiści służący w armii mogą swobodnie mówić o swojej orientacji seksualnej, podczas gdy geje i lesbijki czynić tego nie mogą. Stąd ustawa taka musi być uchylona, zwłaszcza, że ograniczenie prawa do ujawniania swojej orientacji przez homoseksualistów służących w armii, nie jest uzasadnione niezbędnymi interesami państwa” – stwierdziła w uzasadnieniu wyroku sędzina.

W maju Izba Reprezentantów zdecydowała, że reguła „Don’t ask, Don’t tell” ma być zniesiona. Reguła przestanie obowiązywać, jeśli szef departamentu obrony, Robert Gates oraz szef połączonych służb armii amerykańskiej, admirał Muke Mullen potwierdzą - po zapoznaniu się z wynikami badań na ten temat - że uchylenie tego zakazu jest zasadne.

Dotychczas wielu dowódców wyrażało swoje negatywne zdanie na temat zniesienia obowiązującej reguły, która ma wykluczać ze służby wojskowej jawnych pederastów i lesbijki. Oficerowie alarmują, że uchylenie tej polityki będzie miało poważne konsekwencje dla spójności armii, w której ciężko będzie zachować dyscyplinę. Już teraz wielu zawodowych żołnierzy zapowiada, że zrezygnuje ze służby, jeśli zakaz zostanie zniesiony.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS.
31 stycznia 1985 roku zmarł w Monachium Józef Mackiewicz, miłujący prawdę badacz prawdziwego oblicza komunizmu w sowieckim wydaniu. Jako jeden z pierwszych, Mackiewicz opisał zbrodnię dokonaną przez Związek Sowiecki w Katyniu. Antykomunizm tego wielkiego pisarza, dziennikarza i publicysty był efektem twierdzenia, że dialogu ze zbrodniarzem po prostu się nie prowadzi.
Tysiąclecie pierwszej koronacji króla polskiego to wielka rocznica, w której przeżywanie wpisuje się inicjatywa przybliżenia tej pięknej karty z historii Polski podczas spotkań naszych „Klubów”. Do rozważań o znaczeniu powstania Królestwa Polskiego zaprosiliśmy znakomitego historyka – prof. Grzegorza Kucharczyka. Spotka się on z Państwem już w tym tygodniu...
26 stycznia 1699 roku, 326 lat temu, Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Imperium Osmańskim pokój w serbskich Karłowicach, zamykający ekspansyjne plany władców islamskiego Imperium Osmańskiego. Dzięki sile Rzeczpospolitej chrześcijańska Europa Środkowa i Wschodnia obroniły się przed islamizacją, a państwo osmańskie zadeklarowało zachowanie kościołów i praktyk przez mnichów rzymskokatolickich na terenie tureckiego państwa, obejmującego m.in. Bałkany.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!