USA: sędzina uznała za sprzeczny z konstytucją zakaz ujawniania ”orientacji homoseksualnej” w armii
2010-09-13 00:00:00

Pod koniec ubiegłego tygodnia kalifornijska sędzina federalna orzekła, że reguła „Don’t ask, Don’t tell”, zakazująca homoseksualistom służącym w armii ujawniania swoich upodobań seksualnych jest niezgodna z konstytucją.
Sędzina podjęła taką decyzję, zanim jeszcze Pentagon opublikował wyniki badań na temat możliwych negatywnych konsekwencji zezwolenia pederastom i lesbijkom na odbywanie służby wojskowej. Wyniki badań Pentagonu mają być zaprezentowane w Kongresie.
Sędzina Virginia A. Phillips stwierdziła, że Sekretarz Obrony Robert Gates nie był w stanie wykazać, iż „reguła Don’t ask, Don’t tell jest konieczna do zachowania gotowości bojowej i spójności armii”.
Pozew do sądu wnieśli homoseksualni republikanie skupieni w Log Cabin Republicans.
Wyrok spotkał się z natychmiastowym potępieniem wielu środowisk konserwatywnych, które nie mogą zrozumieć, jak to jest możliwe, by sędzina w Kalifornii więcej wiedziała niż szefowie wszystkich służb amerykańskich, na temat wpływu zniesienia tej reguły na gotowość bojową i spójność armii.
Tony Perkins, niegdyś służący w marynarce wojennej USA, obecnie prezes Family Research Council, zauważył, że decyzja o zniesieniu lub zachowaniu polityki „Don’t ask, Don’t tell” powinna być podjęta przez kongres po zapoznaniu się ze stanowiskiem mężczyzn i kobiet służących w armii amerykańskiej oraz jej dowódców.
W uzasadnieniu wyroku Phillips napisała, że zakaz ujawniania swojej „orientacji” seksualnej przez pederastów i lesbijki, jest niezgodny z pierwszą poprawką do konstytucji, która zezwala na wolność wypowiedzi. „Heteroseksualiści służący w armii mogą swobodnie mówić o swojej orientacji seksualnej, podczas gdy geje i lesbijki czynić tego nie mogą. Stąd ustawa taka musi być uchylona, zwłaszcza, że ograniczenie prawa do ujawniania swojej orientacji przez homoseksualistów służących w armii, nie jest uzasadnione niezbędnymi interesami państwa” – stwierdziła w uzasadnieniu wyroku sędzina.
W maju Izba Reprezentantów zdecydowała, że reguła „Don’t ask, Don’t tell” ma być zniesiona. Reguła przestanie obowiązywać, jeśli szef departamentu obrony, Robert Gates oraz szef połączonych służb armii amerykańskiej, admirał Muke Mullen potwierdzą - po zapoznaniu się z wynikami badań na ten temat - że uchylenie tego zakazu jest zasadne.
Dotychczas wielu dowódców wyrażało swoje negatywne zdanie na temat zniesienia obowiązującej reguły, która ma wykluczać ze służby wojskowej jawnych pederastów i lesbijki. Oficerowie alarmują, że uchylenie tej polityki będzie miało poważne konsekwencje dla spójności armii, w której ciężko będzie zachować dyscyplinę. Już teraz wielu zawodowych żołnierzy zapowiada, że zrezygnuje ze służby, jeśli zakaz zostanie zniesiony.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi
Wielkanoc A.D. 2025