USA: transseksualista w łazience dla dziewcząt

2010-09-29 00:00:00

W stanie Maine w USA Komisja Praw Człowieka orzekła ostatnio, że szkoła średnia, do której uczęszcza transseksualny chłopiec dyskryminuje go, nie pozwalając mu korzystać z toalety przeznaczonej dla dziewcząt. Komisja nie uwzględniła faktu, że szkoła zapewniła mu oddzielną łazienkę wyłącznie do własnej dyspozycji.

Chodzi o szkołę Orono Middle School, do której uczęszcza chłopiec, który dokonał wyboru własnej tożsamości seksualnej (sic!). Rodzice upierają się, że powinien on mieć zapewniony dostęp do toalety przeznaczonej dla dziewcząt, gdyż identyfikuje się z płcią żeńską. W ich przekonaniu syn jest alienowany i z tego powodu bardzo cierpi.

Rodzice chłopca znani są z pozywania szkół do których uczęszcza ich syn. Rok temu złożyli skargę na szkołę podstawową Asa Adams Elementary School w Orono, zarzucając władzom szkolnym, że niewłaściwe traktuje ich dziecko-transseksualistę.

Komisja Praw Człowieka w stanie Maine przyznała im rację. Tymczasem władze szkoły tłumaczyły, że zapewniły chłopcu oddzielną łazienkę i poddały specjalnemu szkoleniu personel, by uczulić go na zaistniałą sytuację.

Komisja, do czasu wyborów, które odbędą się w listopadzie, wstrzymała się z wydaniem rekomendacji dla szkół odnośnie tego, jak mają postępować w przypadku uczęszczających do nich dzieci transseksualnych.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Komentarz PiotrSkarga.pl:
Jak widzimy pokonywana jest kolejna granica absurdu. Sprawa ta pokazuje w jak głębokim kryzysie pogrążona jest Cywilizacja Zachodu. W jednych szkołach nie pozwala się nosić krzyża w innej zaś podejmuje się skandaliczne decyzje jak opisana powyżej.
31 stycznia 1985 roku zmarł w Monachium Józef Mackiewicz, miłujący prawdę badacz prawdziwego oblicza komunizmu w sowieckim wydaniu. Jako jeden z pierwszych, Mackiewicz opisał zbrodnię dokonaną przez Związek Sowiecki w Katyniu. Antykomunizm tego wielkiego pisarza, dziennikarza i publicysty był efektem twierdzenia, że dialogu ze zbrodniarzem po prostu się nie prowadzi.
Tysiąclecie pierwszej koronacji króla polskiego to wielka rocznica, w której przeżywanie wpisuje się inicjatywa przybliżenia tej pięknej karty z historii Polski podczas spotkań naszych „Klubów”. Do rozważań o znaczeniu powstania Królestwa Polskiego zaprosiliśmy znakomitego historyka – prof. Grzegorza Kucharczyka. Spotka się on z Państwem już w tym tygodniu...
26 stycznia 1699 roku, 326 lat temu, Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Imperium Osmańskim pokój w serbskich Karłowicach, zamykający ekspansyjne plany władców islamskiego Imperium Osmańskiego. Dzięki sile Rzeczpospolitej chrześcijańska Europa Środkowa i Wschodnia obroniły się przed islamizacją, a państwo osmańskie zadeklarowało zachowanie kościołów i praktyk przez mnichów rzymskokatolickich na terenie tureckiego państwa, obejmującego m.in. Bałkany.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!