W. Brytania: ”rejestry nienawiści” dla 5-latków

2010-03-08 00:00:00

Minister oświaty zapowiedział wprowadzenie od września tego roku tzw. „rejestrów nienawiści” dla dzieci, które użyją epitetów obraźliwych dla homoseksualistów zarówno w szkole, jak i poza nią.

Pod koniec ub. roku brytyjski minister oświaty Vernon Coaker zapowiedział, że od września 2010 r. wszystkie szkoły będą musiały rejestrować przypadki „mowy nienawiści” wśród dzieci, niezależnie od wieku. Poważne przypadki mają być zgłaszane lokalnym władzom.

Homoseksualna organizacja lobbingowa Stonewall, która doradza rządowi brytyjskiemu w wielu kwestiach dotyczących polityki anty-dyskryminacyjnej, z zadowoleniem przywitała te zapowiedzi, zwłaszcza, że pederaści i lesbijki będą teraz jeszcze ściślej współpracować ze szkołami: „Szkoły będą potrzebowały wsparcia, zaufania i szkolenia odnośnie identyfikowania i zwalczania homofobicznego zastraszania, jak również przeciwdziałania temu. Mamy nadzieję na owocną współpracę, realizowaną w ramach naszego programu »Mistrzów Edukacji«”.

W planie jest organizowanie lekcji dla dzieci na temat „transfobicznego zastraszania”, o czym będzie mowa w nowej ustawie dotyczącej edukacji seksualnej.

Przewiduje się ponadto utworzenie w każdej szkole baz danych, w których odnotowane będą wszystkie przypadki „homofobicznego zachowania” nawet pięcioletnich dzieci. Co poważniejsze przypadki mają być zgłaszane lokalnym władzom, które będą je udostępniały ministrom, opracowującym nowe programy zwalczania homofobii.

Rzecznik ministerstwa dzieci, szkół i rodzin powiedziała, że nawet małe dziecko powinno być nie tylko poinformowane, że dane słowo jest dla kogoś obraźliwe, ale od razu ukarane, gdyż tylko w ten sposób można przekazać informację społeczeństwu, że nie akceptuje się dyskryminacji.

Plany ministerstwa zostały ostro skrytykowane w prasie. Gazeta „The Daily Mail” w komentarzu redakcyjnym napisała: „Rasizm i ksenofobia są złe. Ale »rejestry nienawiści« są monstrualną przesadą. Są zaprzeczeniem zdrowego rozsądku i zwycięstwem szaleńczej poprawności politycznej”. Gazeta podała przykład dziesięcioletniego Petera Drury, który już został umieszczony w takim rejestrze za to, że przezwał innego chłopca „gay boy”.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
26 stycznia 1699 roku, 326 lat temu, Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Imperium Osmańskim pokój w serbskich Karłowicach, zamykający ekspansyjne plany władców islamskiego Imperium Osmańskiego. Dzięki sile Rzeczpospolitej chrześcijańska Europa Środkowa i Wschodnia obroniły się przed islamizacją, a państwo osmańskie zadeklarowało zachowanie kościołów i praktyk przez mnichów rzymskokatolickich na terenie tureckiego państwa, obejmującego m.in. Bałkany.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.