W. Brytania: aresztowano dwóch obrońców życia za zdjęcie z abortowanym płodem

2010-09-22 00:00:00
W. Brytania: aresztowano dwóch obrońców życia za zdjęcie z abortowanym płodem

Dwaj obrońcy życia człowieka zostali aresztowani w Brighton pod zarzutem prezentowania przed ośrodkiem aborcyjnym, finansowanym z pieniędzy podatników, zdjęcia przedstawiającego zmasakrowany płód.

Działacze pro life byli przetrzymywani w areszcie przez ponad 15 godzin. Policję o dwóch osobach, trzymających ogromny baner powiadomili pracownicy ośrodka, którzy skarżyli się, że pacjentki po zetknięciu się z szokującym dla nich zdjęciem dużego formatu, przeżywały traumę. Zdjęcie przedstawiło w dużym powiększeniu szczątki ośmiotygodniowego płodu, który został zabity w wyniku aborcji.

Aresztowani to Andy Stephenson oraz Kathryn Sloane. Oboje należą do organizacji Abort’67, która powstała po zalegalizowaniu aborcji na Wyspach w 1967 r. Jak mówią jej działacze, poprzez prezentację, czasami nawet drastycznych zdjęć abortowanych płodów, pragną zmienić mentalność ludzi w kwestii aborcji, zwłaszcza kobiet, które udając się do ośrodków aborcyjnych nie są zapoznawane ze wszystkimi konsekwencjami swojej decyzji dot. aborcji dziecka poczętego.

Szefowa jednego z ośrodków aborcyjnych, Ann Furedi stwierdziła, że szanuje prawo działaczy pro life do demonstrowania swojego stanowiska w tej kwestii, ale tylko do pewnego stopnia. Jej zdaniem „istnieje pewna różnica między wolnością słowa a działaniami, które obliczone są na gnębienie ludzi, korzystających z prawnie dostępnych usług medycznych”.

Prokurator zastanawia się, czy postawić obrońcom życia zarzuty „zastraszania i wzniecania niepokoju”.

W Wielkiej Brytanii, od czasu wejścia w życie ustawy zezwalającej na aborcję w 1967 r. uśmiercono ponad 7 mln dzieci.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
31 stycznia 1985 roku zmarł w Monachium Józef Mackiewicz, miłujący prawdę badacz prawdziwego oblicza komunizmu w sowieckim wydaniu. Jako jeden z pierwszych, Mackiewicz opisał zbrodnię dokonaną przez Związek Sowiecki w Katyniu. Antykomunizm tego wielkiego pisarza, dziennikarza i publicysty był efektem twierdzenia, że dialogu ze zbrodniarzem po prostu się nie prowadzi.
Tysiąclecie pierwszej koronacji króla polskiego to wielka rocznica, w której przeżywanie wpisuje się inicjatywa przybliżenia tej pięknej karty z historii Polski podczas spotkań naszych „Klubów”. Do rozważań o znaczeniu powstania Królestwa Polskiego zaprosiliśmy znakomitego historyka – prof. Grzegorza Kucharczyka. Spotka się on z Państwem już w tym tygodniu...
26 stycznia 1699 roku, 326 lat temu, Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Imperium Osmańskim pokój w serbskich Karłowicach, zamykający ekspansyjne plany władców islamskiego Imperium Osmańskiego. Dzięki sile Rzeczpospolitej chrześcijańska Europa Środkowa i Wschodnia obroniły się przed islamizacją, a państwo osmańskie zadeklarowało zachowanie kościołów i praktyk przez mnichów rzymskokatolickich na terenie tureckiego państwa, obejmującego m.in. Bałkany.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!