W. Brytania: kolędy jako zagrożenie bezpieczeństwa...

2008-12-22 00:00:00

W wielu miejscach na Wyspach nie będzie można usłyszeć na ulicach kolęd. Religijne pieśni są od lat wypierane przez lobby politycznej poprawności, wielokulturowości, a nawet... przepisy BHP – donosi portal Fronda.pl.

W Londynie lokalne władze zakazały śpiewania kolęd na ulicach przy jednym z większych domów towarowych na Oxford Street. Jako powód podano... obawę, iż przechodnie mogą zostać ogłuszeni i powodować wypadki.

Odwołany został także tradycyjny skautowski koncert kolęd w mieście Hemel Hempstead. Również w tym przypadku władze powoływały się na zagrożenie bezpieczeństwa – ich zdaniem koncert stwarzał zagrożenie w razie alarmu przeciwpożarowego.

Szkolny chór musiał wycofać się z uczestnictwa w Zimowym Festiwalu w Corringham (hrabstwo Essex), ponieważ organizatorzy uznali przygotowane przez nich kolędy za zbyt religijne. Bali się, aby nie urazić mieszkańców odmiennych religii i kultur. Kilka lat temu, z tych samych powodów, zmieniono również nazwę festiwalu. Dawniej był to Festiwal Bożonarodzeniowy – donosi Fronda.pl.

Portal informuje, że nie tylko władze lokalne zakazują śpiewania kolęd. Ku zdziwieniu wiernych anglikański proboszcz z Blandford Forum (Zachodnia Anglia) zakazał śpiewania kolędy „Oh Little Town of Bethlehem”. Jak uzasadnia, podczas swej ostatniej pielgrzymki do Ziemi Świętej zobaczył jak wiele zła dotyka Palestyńczyków w Betlejem, radosna kolęda w takim wypadku jest niestosowna. Inny duchowny ułożył nowe słowa do tradycyjnej pieśni bożonarodzeniowej. Mowa w niej o bezdomnych, bezrobotnych, chorych na AIDS i samotnych matkach.

Źródło: Fronda.pl
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.