W. Brytania: ostatnia katolicka agencja adopcyjna nie może odmówić adopcji dzieci przez pary homoseksualne
2010-08-20 00:00:00

Brytyjska Komisja Charytatywna (Charity Commission) ponownie potwierdziła wcześniejsze orzeczenie, stwierdzając, że Catholic Care – ostatnia już w kraju katolicka agencja adopcyjna – nie może zmienić swojego statutu, w taki sposób, aby uniemożliwić parom homoseksualnym adopcję dzieci za jej pośrednictwem.
Catholic Care jest ostatnią z 11 katolickich agencji adopcyjnych, która podjęła walkę ze skandaliczną ustawą uchwaloną przez labourzystowski rząd. Ustawa zabrania wszelkim dostawcom usług – tak publicznym, jak i prywatnym - odmowy swoich świadczeń ze względu na „orientację seksualną”. Z powodu tego prawa, które weszło w życie w 2007 r., większość katolickich agencji adopcyjnych albo przestała działać, albo też zerwała swoje więzi z Kościołem katolickim. Jedynie agencja Catholic Care podjęła walkę z niesprawiedliwymi regulacjami.
Przedwczoraj Komisja Charytatywna podjęła jednak decyzję o tym, że organizacje charytatywne - a do takich należy agencja Catholic Care - nie mogą skorzystać z klauzuli, która zapisana została w prawie o orientacjach seksualnych i zezwala wybranym podmiotom na stosowanie „ograniczonej dyskryminacji” względem homoseksualistów ze względu na cele, które realizują. Ponadto komisja uznała, że przysposobieni homoseksualni „rodzice” są jak najbardziej godnymi polecenia rodzicami a poglądy religijne nie usprawiedliwiają ich dyskryminacji.
Jak wyjaśnił Benjamin James, pełnomocnik reprezentujący Catholic Care przed komisją, katolicka agencja adopcyjna przedstawiła liczne argumenty przemawiające za tym, aby nie zezwolić na adopcję dzieci przez homoseksualistów. James dodał również, że nie jest zaskoczony orzeczeniem komisji, choć niewątpliwie jest ono bardzo smutne. Decyzja dot. tego, co należy zrobić z agencją zapadnie, gdy powiernicy ośrodka adopcyjnego wrócą z wakacji. Catholic Care nie chciałaby jednak zaprzestać swojej działalności, ale też nie może zgodzić się na oddawanie dzieci do adopcji parom homoseksualnym.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi
Wielkanoc A.D. 2025