Warszawa: Marsz dla Jezusa Chrystusa Króla Polski
2010-09-20 00:00:00
W niedzielę 19 września ulicami centrum Warszawy przeszedł Marsz dla Jezusa Chrystusa Króla Polski. Jego uczestnicy manifestowali poparcie dla idei Intronizacji Pana Jezusa w naszym kraju.
Część maszerujących miała na sobie długie, czerwone peleryny, ze znakiem krzyża, orła w koronie oraz wizerunkiem Chrystusa Króla. Podczas Marszu śpiewano pieśni religijne, "Rotę", modlono się m.in. odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Niesiono krzyże, święte obrazy, narodowe flagi oraz liczne transparenty z napisami: "Polsko dokonaj intronizacji", "Biada tym, którzy zabraniają Jezusowi być Królem Polski" itp.
Marsz rozpoczął się przed gmachem Sejmu, stąd przeszedł ul. Matejki, Alejami Ujazdowskimi do Placu Trzech Krzyży, a następnie Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem do Placu Zamkowego. Wieczorem uczestnicy Marszu udali się na Mszę św. do archikatedry św. Jana.
W trakcie trwania Marszu demonstrujący czterokrotnie zatrzymali się na półgodzinne postoje: przed kościołem św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, u stóp pomniku Prymasa Stefana Wyszyńskiego, przed Pałacem Namiestnikowskim oraz na Pl. Zamkowym przy kolumnie Zygmunta. W tym czasie słuchano wygłaszanych przez megafon prelekcji.
Według organizatora Marszu dla Jezusa Chrystusa Króla Polski - Ruchu Suwerenności Narodu Polskiegowzięło w nim udział ponad dwa tysiące osób. W szeregach demonstrujących poparcie dla Intronizacji można było dostrzec osoby w różnym wieku, od osób starszych po małe dzieci w towarzystwie młodych rodziców.
Źródło: wiadomości 24pl, intronizacja.pl
31 stycznia 1985 roku zmarł w Monachium Józef Mackiewicz, miłujący prawdę badacz prawdziwego oblicza komunizmu w sowieckim wydaniu. Jako jeden z pierwszych, Mackiewicz opisał zbrodnię dokonaną przez Związek Sowiecki w Katyniu. Antykomunizm tego wielkiego pisarza, dziennikarza i publicysty był efektem twierdzenia, że dialogu ze zbrodniarzem po prostu się nie prowadzi.
Tysiąclecie pierwszej koronacji króla polskiego to wielka rocznica, w której przeżywanie wpisuje się inicjatywa przybliżenia tej pięknej karty z historii Polski podczas spotkań naszych „Klubów”. Do rozważań o znaczeniu powstania Królestwa Polskiego zaprosiliśmy znakomitego historyka – prof. Grzegorza Kucharczyka. Spotka się on z Państwem już w tym tygodniu...
26 stycznia 1699 roku, 326 lat temu, Rzeczpospolita Obojga Narodów zawarła z Imperium Osmańskim pokój w serbskich Karłowicach, zamykający ekspansyjne plany władców islamskiego Imperium Osmańskiego. Dzięki sile Rzeczpospolitej chrześcijańska Europa Środkowa i Wschodnia obroniły się przed islamizacją, a państwo osmańskie zadeklarowało zachowanie kościołów i praktyk przez mnichów rzymskokatolickich na terenie tureckiego państwa, obejmującego m.in. Bałkany.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!