Warszawa: Marsz dla Jezusa Chrystusa Króla Polski
2010-09-20 00:00:00

W niedzielę 19 września ulicami centrum Warszawy przeszedł Marsz dla Jezusa Chrystusa Króla Polski. Jego uczestnicy manifestowali poparcie dla idei Intronizacji Pana Jezusa w naszym kraju.
Część maszerujących miała na sobie długie, czerwone peleryny, ze znakiem krzyża, orła w koronie oraz wizerunkiem Chrystusa Króla. Podczas Marszu śpiewano pieśni religijne, "Rotę", modlono się m.in. odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Niesiono krzyże, święte obrazy, narodowe flagi oraz liczne transparenty z napisami: "Polsko dokonaj intronizacji", "Biada tym, którzy zabraniają Jezusowi być Królem Polski" itp.
Marsz rozpoczął się przed gmachem Sejmu, stąd przeszedł ul. Matejki, Alejami Ujazdowskimi do Placu Trzech Krzyży, a następnie Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem do Placu Zamkowego. Wieczorem uczestnicy Marszu udali się na Mszę św. do archikatedry św. Jana.
W trakcie trwania Marszu demonstrujący czterokrotnie zatrzymali się na półgodzinne postoje: przed kościołem św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, u stóp pomniku Prymasa Stefana Wyszyńskiego, przed Pałacem Namiestnikowskim oraz na Pl. Zamkowym przy kolumnie Zygmunta. W tym czasie słuchano wygłaszanych przez megafon prelekcji.
Według organizatora Marszu dla Jezusa Chrystusa Króla Polski - Ruchu Suwerenności Narodu Polskiegowzięło w nim udział ponad dwa tysiące osób. W szeregach demonstrujących poparcie dla Intronizacji można było dostrzec osoby w różnym wieku, od osób starszych po małe dzieci w towarzystwie młodych rodziców.
Źródło: wiadomości 24pl, intronizacja.pl
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi
Wielkanoc A.D. 2025