Warszawska manifestacja przeciw bluźnierstwom! Zapraszamy!

2014-06-12 00:00:00
Warszawska manifestacja przeciw bluźnierstwom! Zapraszamy!

We wtorek 17. czerwca spotykamy się w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu przed budynkiem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od godziny 15.30 protestujemy przeciwko finansowaniu z pieniędzy publicznych Festiwalu Malta, podczas którego promowane będą okropne bluźnierstwa.

Podczas poznańskiego Malta Festival wystawiona zostanie pseudosztuka „Golgota Picnic” (sic!). Spektakl hiszpańsko-argentyńskiego autora – Rodrigo Garcii, wyraża nienawiść do Chrystusa i zarzuca chrześcijaństwu sprzyjanie seksualnemu wykorzystywaniu nieletnich przez księży i zakonników, a także przemocy i w ogóle całemu złu, jakie jest na świecie.

Widowisko obfituje w groteskowe i lubieżne sceny, podczas których drwi się z Męki i Śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Ponadto sztuka jest wulgarna i pełna pornograficznych odniesień do Pisma Świętego, przedstawia groteskową wizję ukrzyżowania Chrystusa, ze scenami seksualnymi i obelgami pod Jego adresem. Chrystus w „sztuce” przedstawiany jest jako egoista i antyspołeczny oszust. Na scenie często padają pod jego adresem wulgarne określenia.

Spektakl ma zostać wystawiony 27. czerwca podczas Poznań Malta Festival, przedstawianego jako jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych Europy Środkowo-Wschodniej. Dzieje się to w tym samym mieście, w którym tuż po wojnie postawiono olbrzymi pomnik Najświętszego Serca Jezusowego, zburzony później przez okupantów. Dziś w Poznaniu katolicy chcący odbudować ów wspaniały monument trafiają na liczne trudności – bluźniercy natomiast mogą w wystawiać swoje haniebne „dzieła”.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało poznańskiemu Festiwalowi Malta dotację w wysokości miliona złotych! Nie możemy się na to godzić! Protestujmy!
Tym bardziej, że nie jest to pierwszy raz, gdy ministerstwo finansuje tak ohydne rzeczy nazywane sztuką! Pamiętamy o obrzydliwej „Adoracji” w Centrum Sztuki Współczesnej, podczas której nagi artysta ocierał się o średniowieczny krucyfiks.

Ponad 55 tys. ludzi wysłało już swój protest do Poznania. Pokażmy także w Warszawie, pod budynkiem ministerstwa, że nie zgadzamy się, by z naszych pieniędzy finansować wydarzenia, podczas których drwi się z Pana Jezusa!

Widzimy się we wtorek 17. czerwca na Krakowskim Przedmieściu 15 – pod budynkiem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego! Punktualnie o godzinie 15.30! 

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.