Wielki nieznany święty? Czas to zmienić! Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie do Przeworska

2024-01-31 00:00:00
Wielki nieznany święty? Czas to zmienić! Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie do Przeworska

Nasz Klub w Przeworsku zaprasza na ciekawe wydarzenie! Przywracamy pamięć o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy. Prelegentem i gospodarzem spotkania będzie Jacek Kotula. 

Jacek Kotula to postać, której - szczególnie na Podparpaciu - przedstawiać nie trzeba. Wieloletni działacz społeczny i charytatywny, obrońca życia (współpracownik Fundacji Pro – Prawo Do Życia oraz współtwórca Stowarzyszenia Contra In Vitro), wreszcie podróżnik do miejsc świętych (Liban, Ziemia Święta) i propagator kultu świętego Szarbela.

Prelegent naszego najbliższego spotkania w Przeworsku ma ogromną wiedzę o świętym arcybiskupie – kanonizowanym przez papieża Benedykta XVI – i chętnie podzieli się nią z wszystkimi zainteresowanymi. Pochodzący z wołyńskiego Wojutyna pasterz przyszedł na świat 1 listopada 2022 r. Nie tak dawno więc obchodziliśmy okrągłą rocznicę jego urodzin. Zostawił po sobie ogromny dorobek pisarski, teologiczny, ewangelizacyjny, jak też i wiele odnowionych lub odbudowanych miejsc sakralnych. Nie bał się również konfrontacji z caratem, zabiegając o uwolnienie więzionych kapłanów i prosząc cara, już po wybuchu Powstania Styczniowego, o poważne rozważenie kwestii niepodległości Polski. Przypłacił tę aktywność prześladowaniami i wygnaniem.


Nasz Klub "Polonia Christiana" w Przeworsku, wraz z tamtejszą Miejską Biblioteką Publiczną im. Juliana Przybosia, organizuje spotkanie poświęcone dwusetnej rocznicy urodzin świętego abpa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Nadaliśmy mu tytuł: "Abp Zygmunt Szczęsny Feliński - wielki nieznany święty". Na spotkaniu będą obecne relikwie wyniesionego na ołtarze arcybiskupa.

Zapraszamy już w sobotę 10 lutego 2024 r. o godz. 10:00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piłsudskiego 8 w Przeworsku. Naszym prelegentem będzie Jacek Kotula. Wstęp wolny!

 

piotrskarga.pl

 

Nasz Klub w Jarosławiu, wraz ze Stowarzyszeniem „Nasza Bezpieczna Przyszłość”, organizuje ciekawe wydarzenie! Przywracamy pamięć o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
Klub „Polonia Christiana” w Warszawie powraca z kolejnym ciekawym wykładem. Zapraszamy na spotkanie z prof. Robertem Ptaszkiem (KUL), zatytułowane: „Fideizm. Groźne konsekwencje wiary bez rozumu”. Z wybitnym znawcą filozofii, wielokrotnym gościem naszych Klubów i konferencji spotkamy się - w nowej lokalizacji - już w środę 28 lutego.
Nasze środowisko w Szczecinie, po niezwykle udanych zeszłorocznych spotkaniach w ramach „klubowego” cyklu, powraca z nowym zaproszeniem, związanym z pewną nowością wydawniczą na rynku książek katolickich. Szczeciński Klub "Polonia Christiana" zaprasza bowiem na spotkanie z ks. dr. Romanem Piwowarczykiem, zatytułowane tak jak jego odkrywcza publikacja: „Arka Noego odnaleziona”.
To niezwykle gorliwy, wierny Bogu i Polsce, patron naszej Ojczyzny. Mimo wielkiego życiorysu i różnych cudownych wydarzeń rozgrywających się już po jego śmierci, Andrzej Bobola dla wielu Polaków wciąż jest postacią nieodgadnioną. Zmieniamy to za sprawą kampanii pobożnościowych, a także ciekawych spotkań tematycznych. Na dwa takie spotkania zapraszamy już w lutym!
- Od października ubiegłego roku w różnych miejscowościach Podkarpacia odbyło się już blisko 20 spotkań poświęconych świętemu Szarbelowi. Zainteresowanie kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufem Antunem Machlufem, czyli świętym Szarbelem, jest naprawdę olbrzymie. Warto poznać historię i dzieła życia tej wyjątkowej postaci. Najbliższe prelekcje odbędą się w Żołyni i w Radomyślu Wielkim – informuje Jacek Kotula, znany na Podkarpaciu działacz na rzecz obrony chrześcijaństwa i życia dzieci nienarodzonych.