Władcy świata – uzurpatorzy. Premiera serialu zaplanowana na jesień

lipiec 2022
Władcy świata – uzurpatorzy. Premiera serialu zaplanowana na jesień

Władcy świata – uzurpatorzy. Premiera serialu zaplanowana na jesień

Ilekroć jakiś człowiek lub grupa ludzi ogłasza swoje prawo do rządzenia światem i decydowania o losach ludzkości należy zapalić silne światło ostrzegawcze. Musimy umieć rozpoznawać zapędy apodyktycznych liderów, ponieważ zbyt często uzurpowanie sobie przez ludzi władzy totalnej i wcielanie w życie zgubnych ideologii niosło za sobą tragedie tysięcy albo milionów istnień ludzkich. O jednym liderów światowej opinii, Billu Gatesie, będzie pierwszy odcinek serialu, którego produkcję można wesprzeć dobrowolnym datkiem.

 

„Władcy świata” to nowa produkcja Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, której powstanie zależy od darczyńców, chcących włączyć się w to edukacyjne dzieło. „Władcy świata” mają przybliżyć postać i zakres wpływów miliardera, który dał się poznać z udziału w mocno kontrowersyjnych akcjach społecznych. Bill Gates, przedstawiany jako filantrop, od dwudziestu lat wymieniany jest w czołówce najbogatszych ludzi świata.

Założyciel i twórca korporacji Microsoft, znanej chyba wszystkim użytkownikom komputerów, często zabiera zdanie w sprawach wykraczających poza świat nowych technologii i sektora IT. Na ile jego publiczny wizerunek, który kreuje sam i z pomocą przychylnych mu mass mediów, jest zbieżny z faktyczną działalnością, budzącą moralny sprzeciw i daleką od kanonów cywilizacji chrześcijańskiej?

 

Gates twierdzi, że jego wysiłkom społecznym przyświeca idea budowy bardziej równego, sprawiedliwego i zdrowszego świata. Jeżeli jednak zgłębimy sposoby, jakimi chce on ten świat zbudować, okażą się one nieakceptowalne dla wszystkich żyjących według zasad Dekalogu.

 

W jednym z materiałów prasowych, opublikowanych na portalu Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi PCh24.pl, aktywność Billa Gatesa opisano słowami: Austin Ruse przypomniał przy tej okazji, że Bill Gates pozostaje jedną z głównych figur wśród promotorów aborcji, w jej najbardziej praktycznym i śmiercionośnym wymiarze. Swoistym polem doświadczalnym dla szalonych eksperymentów medycznych jest Afryka, gdzie autorzy tych działań pozostają praktycznie bezkarni. Wdrażanie programów aborcyjnych to tylko jeden z aspektów tej działalności. – Jest w pełni zaangażowany w agendę planowania rodziny w stylu ONZ. On i jego żona sfinansowali ogromne programy, aby zapewnić, że Afrykanów będzie mniej niż kilka lat temu. On chce, by było mniej Afrykanów. Wiemy to – podkreślił rozmówca LifeSiteNews.

 

Współcześni pseudoekolodzy często łączą plany depopulacji świata z promocją weganizmu, wegetarianizmu czy przejścia na sztuczne jedzenie, bez refleksji nad skutkami zdrowotnymi takich decyzji. Bill Gates wpisuje się w ten dziwny trend lansowania nowych diet, argumentując potrzebę rezygnacji z naturalnego jedzenia walką z emisją dwutlenku węgla.

- Amerykański filantro-kapitalista od lat aktywnie inwestuje w rozwiązania pozwalające ograniczyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Jednym z nich są wysiłki na rzecz odejścia od naturalnego mięsa, którego produkcja ma odpowiadać za 60 proc. emisji pochodzących z procesu wytwarzania żywności. W koncepcji założyciela Microsoftu, mięso ma zastąpić jego syntetyczny zamiennik, wytwarzany laboratoryjnie. Jednak w perspektywie walki ze zmianami klimatycznymi sztuczne mięso, czy mięso z in vitro, nie może stanowić jedynie modnego uzupełnienia tradycyjnej diety, ale całkowicie ją zastąpić – podano na portalu PCh24.pl.

 

Dzisiaj, gdy widzimy „przestawienie zwrotnicy” energetycznej na preferowanie energii odnawialnej, elektromobilności i administracyjne zakazy korzystania z pojazdów napędzanych paliwami tradycyjnymi, powinniśmy zadać sobie pytanie o to, z czyjej inicjatywy organizacje międzynarodowe chcą zmieniać światową energetykę, bez refleksji nad jej kosztami społecznymi i racjonalnością nagłego zwrotu w politykach rządów krajowych.

 

Te zagadnienia łączą się z postawą Billa Gatesa, który – podobnie jak inni „możni tego świata” – chce wpłynąć na kierunek światowej transformacji gospodarczej i społecznej. Ostatnie lata pełne były wyzwań rzutujących na poziom życia i wolności obywatelskie. Wśród nich znalazły się m.in. transformacja energetyczna, globalna pandemia Covid-19, rewolucja rolnicza, kontrola (de)populacji czy badania genetyczne oraz promocja aborcji, eutanazji i in vitro.

Co ciekawe, o problemach tych często wypowiadali się bogaci i wpływowi ludzi, ale ich wypowiedzi były dalekie od tego, co wynika z naszej wiary.

 

Co łączy bogactwo i wolę narzucania swoich pomysłów ludzkości? Czym zajmują się współcześni multimiliarderzy? Czy osoby promujące zabijanie nienarodzonych dzieci można nazywać filantropami? Jeśli chcą Państwo wspomóc powstanie serialu, wyjaśniającego trudne zagadnienia i decyzje niosące skutek dla obecnego i przyszłych pokoleń, prosimy o wsparcie powstania pierwszego odcinka serialu „Władcy świata”. Postacią, o której będzie ten odcinek będzie właśnie Bill Gates – człowiek z czołówek światowych mediów, przeznaczający środki finansowe na działalność, z którą trudno się pogodzić.

 

Reżyserem serialu „Władcy świata” jest Piotr Relich, redaktor, publicysta w PCh24.pl, reżyser filmu „Mięsożerca. Wróg numer jeden” i „Nowa (nie)normalność”. Każdy darczyńca, który swoim datkiem pomoże w powstaniu pierwszego odcinka serialu „Władcy świata” otrzyma przedpremierowo do niego dostęp.